izlet 1 dan ali pa 2

krengorenc

Pripravnik
12. jul 2011
136
0
16
Gorenjska- Dolenjska. No, pa še kam!! SLO je tako majhna, pa še vseeno je ne poznamo! Meni je prav užitek oditi v prekmurje!
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.869
35
48
res je mala ampak tudi poznamo je ne. V prekmurje rad odidem tudi sam zdaj pa bi rad nekaj drugega, na Kolpo se nisem niti spomnil imel pa sem tudi v mislih kraje okoli Soče.
 

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
Citat:
Uporabnik vaginko pravi:
kam bi šel v SLO za dan ali dva nekam? Morje odpade. Kaj priporočate?

Bizeljsko:

Najprej se zapeleš do Halerja, rezerviraš sobo za male pare in zravn dobiš še popust pri nakupu kart za Olimije. Vržeš se v toplice, uživaš, po tem se lahko zapelješ na Jelenov greben ( si ogledaš Jelene v živo), obiščeš njihovo znano čokoladnico. Zvečer pa si privoščiš pivo Haler in njihov narezek - ki je za eno osebo prevelik in se dva najesta do amena ( divjačinske salame) Drug dan pa se zapelješ po Bizeljskem, obiščeš njihove repnice ( sploh najstarejša je fajn, ker gospa res dobro vse pokaže in razloži), nato se zapelješ do najstarejšega hrasta, katerega so sicer posekali, ker ga je napadla kozica, vendar je še vedno ostala ta glumaznost in se še vedno dobro vidi, kako ogromen je bil - splača se vidt. Nato lahko pičiš čez mejo ( saj si v bistvu zraven) in si ogledaš še Titovo domačijo v Kumrovcu.

EEE, tko nekak iz moje strani.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.949
10.365
113
če greš med tednom na kolpo je tako, kot da si prišel na samotni otok/junglo, je prav robinzonsko, nikjer nobenga, tišina mir, prvinsko...govorim za zgornji del kolpe (nad Dolom), kjer je soteska.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.946
113
Če bi šel na Sočo, lahko postaviš šotor v kakem kampu, osvojiš kak vrh (npr za cel dan dela bi imel s Krnom), ali pa se greš adrenalinske stvari po Soči. V Bovcu lahko tudi greš na letališče in kak panoramski let itd.
Kampi so po 8-9€ na osebo na noč, soteskanje je mislim da 45 € v enem od kampov, kjer se s tem ukvarjajo, cca polurni panoramski let ima ena firma za 140€.
 

Dante

Pripravnik
3. sep 2007
544
0
16
npr.prvi dan osvojiš Krn/Matajur, potem prenočiš v kampu v Podbeli , naslednji dan kopanje v Nadiži
cheer.gif