ISO konektor (Pioneer)

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
včeraj sem kupil avtoradio Pioneer, sem ga normalno zmontiral preko priloženega iso konektorja. Problem pa je nastal, ker za vsako, ko ugasnem avto se ugasne tudi radio in ko ga prižgem nazaj, se izgubijo vse nastavitve..torej očitno je, da nima konstanstnega oz potrebnega napajanja..pri prejšjem avtoradiu je bil seveda drug ISO konektor in zadeva je špilala! Verjetno je potrebno samo prestavit oz prilotat še kakšno dodatno žico, samo problem je, ker okoli tega nisem ravno razgledan, tudi na samih žicah nič ne piše. Oba vtikača, ki prideta izpod armature v ISO konektor, seveda nisem nič spreminjal. Ima kdo kakšno idejo, ali bom res moral do avtoštromarja
confused-1.gif


tukaj sem našel pinout za Pioneer in kot je na sliki razvidno je pin št 5 ravno za "Permanent live"



in v mojem primeru je tudi res izklopljen, torej gre v prazno. Vejretno moram tega priklopit, samo ne vem kam?
rolleyes-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.349
379
83
Problem teh ISO konektorjev je, da so res standardne oblike, ampak katerea žička vodi na katero mesto pa ni ravno predpisano
bonk.gif


Najpogosteje so pojavi problem, kot ga imaš ti. In sicer sta zamenjani žički za kontakt (ključ) in stalno napajanje (aku). Prvi skrbi, da se radio samodejno izklopi ob ugasnjenem vozilu, drugi pa za neprekinjeno napajanje spominskih nastavitev. V tvojem primeru pač izgubiš nastavtve, imaš pa lahko prižgan radio tudi brez kontakta.

Zamenjaj žički in to je to, mislim da je ena rdeča, druga rumena (in ne, nisem štromar, zato je tole napisano bolj po domače)
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Kaj imaš kakšen starejši model avta?Potem rabiš 16 pinskega, morda takega--
Ta je 6 pinski--
1721497-00080749abb.jpg
 

Priponke

  • 1721497-00080749abb.jpg
    1721497-00080749abb.jpg
    28 KB · Ogledi: 844
Nazadnje urejeno:

oorosh

Pripravnik
17. jan 2010
123
1
18
Ljubljana
Jaz sem imel enak problem pri montaži novega pioneerja - izgubljanje nastavitev ob odvzemu kontakta. Pa sem potem samo med seboj zamenjal rumeno in rdečo žico na konektorju, ki sem ga dobil zraven radia.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.460
113
Hecna reč, da si dandanes razen nekaterih Blaupunktov in morda še kake eksotike Avtoradio še zmeraj ne zapomni postaj. A je tisti košček pomnilnika, ki ohrani vsebino tudi brez napetosti res tako nenormalno drag, da ga je proizvajalcem težko vgraditi?