Islandija, par kvikijev

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.968
10.374
113
par hitrih vprašanje

če je kdo bil tako v solo varianti..agencije mi ne dišijo.

kako je z leti, edina ugodna a verjetno dosti časa porabiš sta easyjet in iceland express via stansted...

kako je z rentacarji, se da normalno fijakat tam s kakšni terencem ce se greš malo po svoje avanturo...

nimam pojma, zato sprašujem, islandija mi deluje rahlo iz drugega planeta.

tnx
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.380
171
63
Poglej mal med potopisi. Recimo tukaj
evil.gif


Če te bo še kaj zanimalo pa vprašaj.
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.968
10.374
113
super slikce, res drug planet.

zanima me, vsaj nisem na linku zasledil.

s katero druzbo si letel? v lastni režiji? kateri rentacar, kateri avto? kako si si to organiziralo? kje si spal? prej rezerviral?
te makadamske ceste so kao glavne ceste? rental bi 4x4 tolk za foro če druga ne
smile-1.gif


kateri mesec priporočaš za obisk islandije?

kaj bi še pogledal če bi bila možnost, kaj je brezvzeze in kaj je must see. ?

upam da ni preveč zaenkrat. haha
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.380
171
63
Letel sem z Air Berlin iz Munchna. Avto je bil Hyundai Getz, rentacar pa Avis, sicer pa je bil paket fly & drive pri Air Berlin, ki je vseboval letalsko karto in avto (od prihoda do odhoda).

Spala sva po kampih, prej nisva delala nobenih rezervacij, saj nisva vedela kako in kaj vse si bova ogledala, pač naključno, kempov je dovolji pa tudi prav dragi niso (bili takrat).

Glavna cesta je samo ena, in to je cesta 1, ki pelje okoli otoka. Po večini je asfaltirana, mestoma je bila še makedamska, dober makedam. Ceste, ki te odpeljejo stran od glavne ceste pa so makedamske/asfaltirane pač glede na poseljenost posameznega območja, po večini so makedamske.

Kar se tiče 4x4 je dobro, ni pa nujno, saj ti vožnjo izven kolikor tolikor urejenih poti itak odsvetujejo, prav tako ti ne velja zavarovanje za določene predele. Prej se pozanimaj. Midva sva se vozila povsod, tudi po cestah po katerih se načeloma ne bi smela, list z prepovedanimi cestami sem najdu zadnji dan pod zicom, ko sem ga pospravljal
bonk.gif
. K sreči ni bilo nič narobe.

Obisk Islandije je najbolje opraviti poleti, oziroma v času najdaljših dni in stabilnega vremena (kolikor toliko). Midva sva bila zadnji teden julija in prvi teden avgusta.

Kaj bi si še ogledal?
Hm, vse kar je bilo dostopno sva si poskušala ogledat, če le ni bilo zaprto. Verjetno bi šel na kakšen treking na ledenik (organiziran seveda), pa verjetno bi se na kakšnem delu zadržal kakšen dan več.

Must see je itak golden circle (gejziri, slapovi in ledeniki), poiskal bi še eno plažo z rdečo mivko (zgrešila sva ja za čisto malo, pregnal naju je dež) spustil bi kakšen v Lonely planetu zelo opevan scenic road, no če pa dobro pomislim je vsaka reč vredna ogleda.

Tolk zaenkrat. ni preveč, samo mal morm pobrskat po spominu in slikah
tongue-1.gif
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.380
171
63
Prepovedane so zaradi slabega stanja in hudournikov. Neredko se zgodi, da čez vodo prideš, nazaj pa ne, saj je previsoka.