Ir senzor in ventilator

hurco

Zelenc'
25. dec 2009
15
0
1
Pozdravljeni vsi. Imam ventilator v kopalnici nad tušem in nikakor nisem uspel navaditi otrok, da bi ga prižigali. Zato sem k ventilatorju dodal še IR senzor usmerjen le v tuš, da ko kdo stopi vtuš naj bi se prižgal. Ampak sem naletel na težavo ker IR senzor se po nastavljenem času izklopi, nato pa se čez sekundo zopet vklopi , še prej kot se ventilator čisto ustavi , in ta cikel bi se kar ponavlja non stop. Torej bi laufau kar non stop kljub temu da ni nikogar v kopalnici. Po eni sekundi se IR senzor vklaplja le ko ima uporabnik ventilator, sem preizkusil da sem priklopil na senzor prenosno luč na žici , potem pa deluje normalno. Prav tako se pravilno vkljaplja in izlaplja če nima priklopljenega nobenega porabnika. Kaj bi lahko bilo in kao bi to lahko hitro rešil.?
Hvala
 
Nazadnje urejeno:

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Senzor obrni proti vhodnim vratom kopalnice, da se bo vklopil ob vstopu.
Tuš prha je vroča in moti IR senzor.
 

hurco

Zelenc'
25. dec 2009
15
0
1
Ne, niste opazili bistva problema. Senzor deluje normalno kadar je gor žarnica ali pa ni nič, takrat ga tudi slišiš. Če priklopim ventilator pa deluje tako kot je opisano zgoraj, praktično nonstop. Ne glede nato da v prostoru ni nikogar in tudi tuša ni odprtega. Žarnico sem testno priklopil na kabel zraven namesto ventilatorja
 

hurco

Zelenc'
25. dec 2009
15
0
1
To isto žarnico na kablu sem ravno sedajle zvezal zaporedno med senzor in ventilator, pa žarnica sveti, ventilator pa ne laufa.? vklapla in izklapla pa pravilno
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Je senzor mogoče preblizu ventilatorja, in ga moti tok toplega zraka, kateri gre skozi ventilator?
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Najbolj enostavno boš naredil, če boš ventilator zvezal na stikalo za luč. Pa ne rabiš nobenega senzorja. Ko bo nekdo prižgal luč v kopalnici, se bo prižgal tudi ventilator. Ko boš ugasnil luč, se bo ugasnil tudi ventilator. Jaz imam tako.
 
  • Všeč mi je
Reactions: danielt in Gonzo

hurco

Zelenc'
25. dec 2009
15
0
1
Razmišljam še, ali je možno, da ventilator ko se vrti še po izklopu daje kako indukcijski tok ali kaj, ko potem zmoti senzor?
Varianta na stikalo za luč pa mi ni všeč ker stalno nekdo tudi telovadi po kopalnici in bi ventilator laufau polovico dne, s tem odvede tudi veliko toplega zraka sama potreba za ventilator pa je dejansko ko se tušira, to pa je 5x manj.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
jaz imam zigbee temp senzor v kopalnici. Ko vlaga prekorači določeno vrednost, se ventilator vklopi, in deluje, dokler vlaga ne pade. Imel sem sicer ventilator z vgrajenim higrometrom, ampak je delal za en k., zato je rešitev preko HA.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Najbolj enostavno boš naredil, če boš ventilator zvezal na stikalo za luč. Pa ne rabiš nobenega senzorja. Ko bo nekdo prižgal luč v kopalnici, se bo prižgal tudi ventilator. Ko boš ugasnil luč, se bo ugasnil tudi ventilator. Jaz imam tako.
Mi imamo tako, ampak imamo tudi možnost prižiga samo luči pri ogledali. No vsi sedaj prižigajo samo luč pri ogledalu ker jim gre na živce ventilator.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
th16 imam tudi deluje stabilno par let ampak je prevelik. Zato sem vzel zigbee varianto senzorjev, jih je kot smetja na aliexpressu, od 5 € dalje
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Mi imamo tako, ampak imamo tudi možnost prižiga samo luči pri ogledali. No vsi sedaj prižigajo samo luč pri ogledalu ker jim gre na živce ventilator.
Resis z ir senzorjem, ki ventilatorja senzorju temp. ne pusti vklopiti dokler je kdo v kopalnici...
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
jaz imam zigbee temp senzor v kopalnici. Ko vlaga prekorači določeno vrednost, se ventilator vklopi, in deluje, dokler vlaga ne pade. Imel sem sicer ventilator z vgrajenim higrometrom, ampak je delal za en k., zato je rešitev preko HA.
Oj, vprašanje ali potrebuješ prehod ali se lahko poveže preko eWelink ?

Hvala
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
če najdeš kak wifi senzor, potem ne potrebuje, Zigbee/Zwave/Matter/Bluetooth pa vsi potrebujejo hub. Ampak, imam Zigbee/Bluetooth hub iz alija, taka mala 4x4x1cm škatlica, dela pa zelo stabilno. Baterij pa po letu in pol ne senzorjih še nisem menjaval... Pa ewelink aplikacija nima za burek napram Smart Home od Tuye. V ewelinku je polno stvari vezano na naročnino, Tuya ima vse gratis. In ja, Tuya podpira Sonoff Zigbee senzorje.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Drugače imaš kopalniške ventilatorje z že vgrajenim senzorjem gibanja z regulacijo. Imam enega ravno v roki zdajle.