iPhone 3GS se ne prižge

mistique

Guru
16. jun 2009
13.665
1.470
113
Emona / Carnium
V roke sem dobil 3GS najstnice, ki bi ga rad oživel. Ker nimam pojma kaj je z njim počela, ne vem kako naj se lotim zadeve. Bojda je bil đejlbrejkan, ni pa 100%
crazy1.gif


iTunes javijo, da je iPhone v recovery načinu, vendar se za restore & update nisem odločil.

Našel sem TinyUmbrella, ki naj bi iPhone prestavil iz (ali v) recovery mode-a, vendar se tudi tu nič ne zgodi.

Ima kdo kakšen nasvet, kako naprej?
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Fajn je vedet, od kje je telefon?Če je simobilov in noter simobilova kartica, pol kar restoraj.Če pa je tovarniško zaklenjen, pol pa hitro na www.jabuk.si Nočem nekaj na pamet pisat, ker nisem ziher in se lahko stvar poslabša.
smile-1.gif


edit: drži še home+power tipki , skupaj za 10 sek, pa da vidiš kaj bo, mogoče se bo celo naložil.
 
Nazadnje urejeno:

mistique

Guru
16. jun 2009
13.665
1.470
113
Emona / Carnium
No, sem pozabil napisat, da sem že držal home+power tipki (10 in 20 sekund
grin1.gif
), pa se zgodi nič.
Ne vem kje je kupljen. Je pa brez kartice.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
To ni možno!! Applovi izdelki se pa ja nikoli ne pokvarijo! Vsaj tako trdijo njihovi verniki.

/sarcasm off
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Kdo pa to trdi? Zmišljevat pa si ni treba-pol ni več sarkazem
wink-1.gif


btw V takem stanju, kot je zdaj iphone, je precej več androidov, pa ne zaradi tega, ker bi jih bilo več.
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.437
421
83
Iz glave in po 2min guglanja:

tukaj so najnovejša navodila za odklep 3GS za iOS 4.2.1 (novejših se očitno ne da odklenit?). Zraven imaš spisek podprtih basebandov. Domača naloga je dobiti / narediti custom aktiviran fw 4.2.1 z ustreznim basebandom in z njim restorat telefon. Kako to storiti, ti bo pomagal stric gugl.

Potem pa poglej, če zadeva deluje z želeno SIM kartico (če je telefon tovarniško odklenjen). V tem primeru lahko narediš običajni restore na najnovejšo verzijo in po želji še JB. V nasprotnem primeru pa slediš zgornjim navodilom za odklep.

edit: očitno je možno vir
 
Nazadnje urejeno:

mistique

Guru
16. jun 2009
13.665
1.470
113
Emona / Carnium
No, ravno z UltraSnow-om sem uspel zadeve premakniti z mrtve točke. Sedaj bom poskusil še restorat and so on and so forth...Hvala.
 

tayfun

Pripravnik
2. jun 2009
102
0
16
Če te zanima ali je tovarniško zaklenjen ter na katero omrežje, mi posreduj Imei pa ti posredujem info.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik rawr pravi:
Kdo pa to trdi? Zmišljevat pa si ni treba-pol ni več sarkazem
wink-1.gif


btw V takem stanju, kot je zdaj iphone, je precej več androidov, pa ne zaradi tega, ker bi jih bilo več.
evil.gif

Zgleda da spremljaš le alter. Marsikje pišejo uporabniki kako je Apple oz. iPhone oh in sploh...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.414
9.748
113
40
MB
pokvarijo se vsi, je pa res da se pol razlika naredi v servisni storitvi, zato pa je oh in sploh
grims-1.gif
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
pokvarijo se vsi, je pa res da se pol razlika naredi v servisni storitvi, zato pa je oh in sploh
grims-1.gif

Ponavadi se telefoni (vseh znamk) pokvarijo PO izteku garancije. Sicer ne vem koliko let je pri Applu garancija na iPhone, vendar dvomim, da je več kot dve leti. Drugače pa so meni dali nov telefon, ko je bila ena napaka na tem telefonu, ki si ga lastim. Brez nobenih komplikacij. Slušalke ki so se mi popravile so mi isto dali nove. Drugih problemov pa nisem imel.
smile-1.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.857
390
83
Citat:
Uporabnik rocky9 pravi:
Citat:
Uporabnik rawr pravi:
Kdo pa to trdi? Zmišljevat pa si ni treba-pol ni več sarkazem
wink-1.gif


btw V takem stanju, kot je zdaj iphone, je precej več androidov, pa ne zaradi tega, ker bi jih bilo več.
evil.gif

Zgleda da spremljaš le alter. Marsikje pišejo uporabniki kako je Apple oz. iPhone oh in sploh...

Nehaj se delati debila, samo zato, da bi pljuval po applu. Vsako reč lahko pokvariš, če brez znanja bezaš po njej.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.665
1.470
113
Emona / Carnium
Torej, problema sta bila dva.
1. Telefon je obtičal v recovery načinu (to ni problem, če veš kateri telefon imaš)
2. Osvetlitev zaslona ni delovala

Prvi problem sem rešil pred drugim tako, da sem s pomočjo Sn0wbreez-a naložil iPhone1,2_4.2.1_8C148_Restore.ipsw.
Drugi problem pa sem rešil tako, da sem iz ohišja previdno potegnil LCD in ugotovil, da en kabelček ni priklopljen.

Zdaj vse dela in jaz pijem pivo
grin1.gif