Investicijska podjetja pri nas ali v tujini

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.684
6.248
113
Ne, jaz vem da omejeno vem. Vem pa tudi da je bil vezovisek izrecno omenjen na discordu kot “nateg”. In sem to napisal. In za NLB vem ker so mi predstavili storitev (pa ne kot potencialni stranki).
Ti pa prides in hoces zapenjat in nekaj kontra trdit. Pa tesi, nihce ti ne brani, ce bo zato dan lepsi - be my guest.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Jaz malo bolje poznam še Iliriko in Triglav sklade. Oboje je namenjeno sicer vlaganju in varčevanju v raznih skladih, tudi delniških ali investiranje v delnice. Koliko se splača v primerjavi preko online platform v tujini NE VEM. Nimajo pa nobene ponudbe v smeri širših investicij, kot je kovina ali celo nepremičnine.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.684
6.248
113
Primerjaj vstopne stroske, stroske upravljanja in izstopne provizije pri skladih…in potem nor ETF… so kar konkretne razlike.
Kaj pa mislis pod investicijo v nepremicnine? V smislu ponudbe nekoga ki ti upravlja premozenje
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Primerjaj vstopne stroske, stroske upravljanja in izstopne provizije pri skladih…in potem nor ETF… so kar konkretne razlike.
Kaj pa mislis pod investicijo v nepremicnine? V smislu ponudbe nekoga ki ti upravlja premozenje
Za tujino vem, da lahko svoji osebni firmi za investiranje najaviš, da bi želel investirati v nepremičnine, poveš pogoje, poveš koliko denarja bi dal, oni pa ti naredijo "domačo nalogo", skratka projekcijo, kaj kupiti kje. Ti potem izbereš željeno, oni preverijo (itak že prej), če je vse čisto, uredijo pogodbe....Nekako v tem smislu.

Seveda to ni za naš trg zanimivo, ker to stane investitorja ogromno, hkrati pa so to tudi nakupi nepremičnin v 7 številkah.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Kaj pa tujina? Se je kdo odločil naložiti del denarja v kakšno banko v tujini (Avstrija, Nemčija)? Imajo kaj boljše pogoje kot naše, druge produkte, itd.?
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Ne, ne delajo tega. Prodajajo financne produkte kjer imajo svoj delez zraven. Tako kot ti to prodaja vsak drugi zavarovalni agent in podobni. To ni upravljanje premozenja ampak preprodaja financnih produktov. OP pa isce (kot sem razumel) nekaj kjer mu bodo celostno upravljali in bo to bolj individualno
vem pa da ima NLB storitev upravljanja premozenja, ne vem pa kaka je meja da te “vzamejo”
V NLB Privatno bančništvo povabimo predvsem tiste posameznike, katerih finančno premoženje presega 300.000 evrov in/ali imajo neto mesečne prihodke višje od 6.000 evrov.


Vsi posredniki si seveda redno vzamejo svoj "kos" v odstotkih. Statistika v Sloveniji žal ni na strani posrednikov, po nekaj letih so mnogi postali lakomni in premoženje strank izgubili.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Pri nas se zelo malo omenja dividende pri delnicah.. Ni "fensi" kot kak kripto, a dolgoročno kar stabilno.. In nabere se.

Se pa cca 3 ali 4% letno slisi penzjonisticno ja :)
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.365
992
113
Celje
Obišči stran
Pri nas se zelo malo omenja dividende pri delnicah.. Ni "fensi" kot kak kripto, a dolgoročno kar stabilno.. In nabere se.

Se pa cca 3 ali 4% letno slisi penzjonisticno ja :)
Pa bi bil ti pripravljen kak portfelj predlagati in kako se lotiti zadeve?
Verjetno nas je več takšnih, ki "razmišljamo" da nekaj bi...

Meni konkretno je situacija trenutno nanesla tako, da je zaradi določenih okoliščin poraba denarja manjša in posledično nek znesek ostaja in bi ga nekam vtaknil. Trenutno ne pričakujem, da ga bom rabil naslednjih 10 let.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.556
2.410
113
Pri nas se zelo malo omenja dividende pri delnicah.. Ni "fensi" kot kak kripto, a dolgoročno kar stabilno.. In nabere se.

Se pa cca 3 ali 4% letno slisi penzjonisticno ja :)

Američanom gre v penzijo tole in ne plačajo nič. Pri nas te pa 27.5% obdavčijo.

Te procente sem sedaj poguglal, kakorkoli to je ogromno.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Pa bi bil ti pripravljen kak portfelj predlagati in kako se lotiti zadeve?
Verjetno nas je več takšnih, ki "razmišljamo" da nekaj bi...

Meni konkretno je situacija trenutno nanesla tako, da je zaradi določenih okoliščin poraba denarja manjša in posledično nek znesek ostaja in bi ga nekam vtaknil. Trenutno ne pričakujem, da ga bom rabil naslednjih 10 let.
Saj ni zelo velika znanost..

Recimo da pod 20, mogoče bolje pod 30 posameznih delnic ne gres, da je razprseno dovolj...

Potem je polno strani, kjer so seznami "dividendnih aristokratov" ki že imajo xy let ne zmanjsano ali rastočo dividendo..

Načeloma tu ni vrocih zgodb, kjer je polno "verskih" čustev ali je Tesla najboljša ali je Android smet proti iphonu :)

Veliki farmacevti, hrana, cigareti (izogibam iz načelnih razlogov), nejem nepremičnin, razne vsakdanje stvari, ki se jih rabi ne glede na gospodarske cikle..

Recimo: ABBV, BLK, OHI, O, BMY, MCD, KO, SBUX, MET, JNJ, PG, SWK, IRM, AVGO, IBM, VZ, WBA...
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Saj ni zelo velika znanost..

Recimo da pod 20, mogoče bolje pod 30 posameznih delnic ne gres, da je razprseno dovolj...

Potem je polno strani, kjer so seznami "dividendnih aristokratov" ki že imajo xy let ne zmanjsano ali rastočo dividendo..

Načeloma tu ni vrocih zgodb, kjer je polno "verskih" čustev ali je Tesla najboljša ali je Android smet proti iphonu :)

Veliki farmacevti, hrana, cigareti (izogibam iz načelnih razlogov), nejem nepremičnin, razne vsakdanje stvari, ki se jih rabi ne glede na gospodarske cikle..

Recimo: ABBV, BLK, OHI, O, BMY, MCD, KO, SBUX, MET, JNJ, PG, SWK, IRM, AVGO, IBM, VZ, WBA...
Torej recimo odpreš račun na Iliriki in imaš dostop do večine takih delnic, zbereš en portfelj izbranih in upaš na najbolje, letno pa dobiš dividende, ki so verjetno konkretno obdavčene?

Če imaš za vložiti x, bi bilo recimo smotrno 20% dati v nakup zlata in najem sefa. 20% v delnice po zgornjem receptu, 10% v crypto in 50% v bolj stabilne vzajemne sklade ali Etf sklade.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Davek je pač davek ja... En tak šopek ti vrze 4% letno.. Po davku si na 3%...

Ko si 1x malce v tem, ni potrebe po etf-jih (ki so drugace poceni in vse ok z njimi)... Ker če kupis tam prek palca 20 ta vecjih iz sp500 itak že sam oponašaš sam indeks.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.684
6.248
113
Torej recimo odpreš račun na Iliriki in imaš dostop do večine takih delnic, zbereš en portfelj izbranih in upaš na najbolje, letno pa dobiš dividende, ki so verjetno konkretno obdavčene?

Če imaš za vložiti x, bi bilo recimo smotrno 20% dati v nakup zlata in najem sefa. 20% v delnice po zgornjem receptu, 10% v crypto in 50% v bolj stabilne vzajemne sklade ali Etf sklade.
Zakaj kripto? To je kot da gres v igralnico pa pac probas.
 
  • Všeč mi je
Reactions: erikson

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.583
113
Če iščete nekoga da vam daje nasvete ali za vas investira, najdite takega, ki to sam tudi dela. Ne pa da mu je to služba. S tem sem izločil 99% vseh.
Pod preostali 1% spadajo recimo https://capexinsider.com/

Na linku si poglejte njihovo trust pilot oceno in preberite kak komentar
 
  • Všeč mi je
Reactions: guardy in Apollo8