Internet - Wifi

slo91

Pripravnik
26. jul 2007
435
2
18
Ljubljana
Za poslovni prostor iščemo ponudnika za internet.

Istočasno bosta priklopljena 2 stacionarna računalnika in največ 5 ljudi na Wifi-ju. Optika ni možna, tako da bo šlo za prenos po bakru.

Pri telekomu so mi ponudili internet 2mb/356 za 29€, pri telemachu pa 10mb/1 za 25€. Na prvo žogo je izbira jasna, ni mi jasno le to, da mi je uslužbenec pri Telekomu zatrdil, da bo hitrost interneta ista pri Telemachu in Telekomu in da oni napišejo prenos do 10 mb, Telekom pa je pošten in napiše tako kot je realno. Po besedah Telemacha pa dosegajo cca 80% hitrosti.

Kaj je res? Zaradi drugih ugodnosti (popust pri naročnini prvih 6 mesecev, bon za big bang) bi se raje odločil za Telekom vendar me skrbi, da bo internet preveč počasen. Kaj mislite?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
močno dvomim, da bi telemach prodajal 10mb, delalo bi pa samo 2mb. Pa če tudi dosegajo samo do 80% je to 4x hitreje kot pri telekomu.
ta telekomova hitrost je že na papirju predpotopna.
v takem primeru sploh ne bi veliko razmišljal. telemachu lahko še kaj namigneš, da ti telekom ponuja dodatne ugodnosti, o hitrsoti seveda molčiš;) sej vrjetno boš vzel brez vezave, se pravi lahko bilo kdaj prekineš, če ti ne bo všeč.
 

slo91

Pripravnik
26. jul 2007
435
2
18
Ljubljana
Hvala za odgovor.

Ja tudi meni to sploh ni logično, saj sta to 2 najmočnejši firmi v Sloveniji in mi ni jasno od kje taka razlika.
Telemach ima vezavo, Telekom ne ampak verjetno bom šel ne glede na to kar na Telemach.
 

tagelind

Pripravnik
2. sep 2007
228
0
16
Če je tu govora o Telemach ADSL ti res nebo delalo več kot 2Mbit kot je rekel telekomovec. Saj gre vse po njihovem omrežju. Če pa imaš Telemachov coax, potem pa lahko dobiš tudi 200 Mbit, če rabiš...