Informativni izračuni naložbenih zavarovanj

luka_lj

Pripravnik
5. sep 2007
182
0
16
ne vem hitr sm križni račun naredu nism pa šou po korakih če si delal obrestno obrestno


p.s. UNCLE SAM zate mogoče zame ne, tvoj link kaže na 1 sklad!!! če pa lahko menjaš vmes se pa približno ve kam gredo trendi in s tem lahk z malo sreče maš kumot 12-15% ali pa še več kar je pa velka razlika na dolgi rok
 
Nazadnje urejeno:

luka_lj

Pripravnik
5. sep 2007
182
0
16
Hm 6 jurjov je razlike ob 12% procentih kot si tam napisal in mi boš rekel da je pa 4 jurje pa razlike ob 10ih?

To pa tud dvomm da je prou cifra ki sem jo jaz na hitro računal mora biti okrog 95.000
 

Kinimod

Serpico
4. dec 2007
1.839
0
36
45
SV SI
Citat:
Uporabnik luka_lj pravi:


p.s. s tem da je kle res en velik faktor ki ga je že nekdo omenil. Koliko so skladi v zadnjih 10 letih delali na kakšnem podjetju, ker jaz bi bil glede na 15 let KDja nezadovoljen z 10% letno!!!!!!

Si bo treba kaj več kot prodajni vodič za zastopnika začetnika prebrat, pa boš mogoče nehal kozle streljat v bodoče.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.074
1.472
113
39
Citat:
Uporabnik luka_lj pravi:
ne vem hitr sm križni račun naredu nism pa šou po korakih če si delal obrestno obrestno


p.s. UNCLE SAM zate mogoče zame ne, tvoj link kaže na 1 sklad!!! če pa lahko menjaš vmes se pa približno ve kam gredo trendi in s tem lahk z malo sreče maš kumot 12-15% ali pa še več kar je pa velka razlika na dolgi rok

Lej nočem zaj debate začenjat...samo...saj tudi upravljalec sklada menjuje naložbe znotraj portfelija ane? in če bi z menjavo med skladi hotel ustvarit večji donos kot upravljalec bi moral predpostavljat da si "pametnejši" od njega...
Ne rečem da ni možno...ampak...ne povprečne stranke ki segajo po naložbenih policah...

No..če se vrnemo...ima kdo možnost torej za "fondpolico" naredit izračun? To prek palca kar tako ne vem če bo točno...sej veste...pri zavarovalnicah nikol ni lahkih in preprostih računic
grims-1.gif
 

luka_lj

Pripravnik
5. sep 2007
182
0
16
Kinimod čist nč ne streljam.
Zgodovina od 8-15% (svetovna).
KD 10 letnica povprečje skladov od 13-22%.

Kaj pol streljam? da ne bo donosov v aziji,balkanu,j. ameriki,afriki,rusiji več kot 10%. Pač če so to tvoji cilji so o začetnih pa prosim ne govort
 

Kinimod

Serpico
4. dec 2007
1.839
0
36
45
SV SI
8 - 15? 8 ali 15? ali nekje vmes?
hysterical-1.gif

Nagradno vprašanje: KD je imel v večini svojih skladov pretežni delež delnic podjetij iz ene od tranzicijskih držav. Katere?

Ti bi torej v portfelj nabasal cel bric, pa še kako Afriko dodal, vse skupaj začinil s Turkmenistanom, na koncu pa dodal še Balkan in vse skupaj zmešal v ... plavajočo mino za svojo stranko mogoče? Hvalabogu, da nisi moj svetovalec, ker eno je obljubljat dolgoročnih 15%, čist nekaj drugega pa je take donose dosegat. Delaš se norca iz 10%, jaz pa samo vprašam - kje podpišem naložbeno zavarovanje s takim donosom? Pripravljen sem vložit kar precej denarja.
 

Kinimod

Serpico
4. dec 2007
1.839
0
36
45
SV SI
Igzektli
zmaga.gif


No, jaz bi Lukcu že včeraj nalimal eno sličico, ampak jo mam na službenem kompjuterju, pa zato z malo zamude njegovih dolgoročnih 15% in zanesljivost portfelja, ki je nabasan s trgi v razvoju.





To sta dve tabeli, ki bi ju vsak prodajalec MORAL pokazat svojim strankam. Je pa res, da niso samo prodajalci krivi. Lahko je nabijat o nevemkakih donosih, če te s tem nafopa tvoj delodajalec in nimaš dovolj samoiniciative, da si še sam poiščeš kak podatek, ki ni čist v skladu obljubljanja nebes na zemlji.
 

luka_lj

Pripravnik
5. sep 2007
182
0
16
Alo fantje pa jaz ne govorim od 20-30%.
Povem realnost da pač če neko leto ujameš ne vem 20-30% pa tudi če pol delaš 10 pa s tem da umes lahko menjavaš sklad mi ne rečti da ni možno z malo sreče biti na cifri 13-15% mogoče še kak procent več.

Pa saj vidim pri sebi naložbo zadnjih 4 let(upoštevajoč januar). pa je cifra nad 15%.
tako da? ne vem kaj pol govorite


p.s. vsi pametni kle po forumih noben v realnosti. ker pač nimam cajta se z amaterji kle ubadat pa bojo oni slike prilimavali pa tko naprej je to zadnji post.
p.s.2 --> kdor je tapravcajt kupu delnice krke? ima v 10 letih 10% donos? v povprečju? lanskoleto NLB slovenske delnice k so ptički čivkal pa je folk kupval kakšne ma donose tudi če bo mel 5 let ničlo? KDjev maximus zadnja 3 leta? pa tako naprej.

Pač moji cilji niso 10% ti pa kažeš 1 sklad ki pa valda dolgoročno ne more delat nadpovprečnih donosov. 1 SKLAD-- z menjavo pa malo logičnimi sklepanji pa tako naprej pa ja.

Lep pozdrav
 
Nazadnje urejeno:

Kinimod

Serpico
4. dec 2007
1.839
0
36
45
SV SI
Citat:
Uporabnik luka_lj pravi:

nimam cajta se z amaterji kle ubadat pa bojo oni slike prilimavali pa tko naprej

Prekleti nadležni amaterji eni z argumetni, grafikoni, tabelami, preverljivimi podatki, izkušnjami, ipd. Človeka to včasih prav razkuri, no
jezen.gif
Veliko raje mamo obljube, gradove v oblakih, občutke o donosih in pretekle donose, ki garantirajo donose tudi v prihodnosti, al kako že? No, nekako v tem smislu, mogoče kak besedica drugače obrnjena, mogoče kaj zanikano, ampak nekako v tem smislu.

Citat:
Uporabnik luka_lj pravi:
je to zadnji post.

Hudirja ...
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Citat:
Uporabnik Kinimod pravi:
Prekleti nadležni amaterji eni z argumetni, grafikoni, tabelami, preverljivimi podatki, izkušnjami, ipd. Človeka to včasih prav razkuri, no
jezen.gif
Upravičeno se jeziš. luka_lj z najdražjim naložbenim produktom opleta po tem forumu misleč, da smo (mi vsi ostali na tem forumu) največji brezvezniki na svetu, da še nikoli nismo slišali za naložbeno polico, da ne znamo v roke vzeti kalkulatorja. Hmm... Poskušal je celo z napačnim izračunom o predvideni donosnosti 10% "njegove naložbene police".

Bomo videli, kakšne argumente bo še stresel iz rokava.
confused-1.gif


... da nas prepriča
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
>>>p.s. vsi pametni kle po forumih noben v realnosti.


Realnost in virtualni svet izgleda le ti mešaš.
hysterical-1.gif


V RL imam Krko ( 4 leta), Galileo, Alfo, Živo, Radensko, Žito, Triglav ...

tu pa pišemo o naložbenih zavarovanjih posameznih zavarovalnic.


Je pa res tako, da je "mularija" vedno polna iluzij, posebej še, če ima vizitko " prodajalec sanj".
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Cifra je tak fosil, da le-te zavaruje, danes,tukaj in zdaj samo zate, naj povem, da gre za akcijsko ponudbo z ugodnejsimi pogoji. Ker zadeva potrebuje individualno obravnavo se za posvet obrni kar nanj osebno pod PM.

zmaga.gif
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Povej po pravici; kdaj si nazadnje naredil kaksen preval - ne po Golovcu, tako nasplosno...
cool-1.gif