Indukcijska plošča z napo

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
Pozdravljeni

Ker bo nova kuhinja imela polotok, sem se nakako ogrel za indukcijo z napo.
Zdej pa ima kdo kakšne izkušnje?
Katero vzet? Bora, Bosch, Neff....?

Ima kdo recimo Boro? Kateri model? Kje dobit najboljšo ponudbo?

Nekak sem upal, da bom te odgovore in ponudbe dobil na sejmu Ambient, sam hudič k je odpadel.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.913
816
113
Izkušenj (še) ni, znanci šele gradijo hišo.

Še enkrat ponavljam, nimam pojma, kakšne so to zadeve.

Ampak nekako po zdravi pameti: para gre gor, dim gre gor, topel zrak se dviguje, vonjave gredo z zrakom (gor).
Ta vgradna napa mora potem cel orkan naredit, da vse to dol potegne.
Pa kako zgleda, koti gre mleko prek, pa ga napa posrka, pa potem še goveja juha, na koncu pa še nekaj moke zraven streseš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe
Pozdravljeni

Ker bo nova kuhinja imela polotok, sem se nakako ogrel za indukcijo z napo.
Zdej pa ima kdo kakšne izkušnje?
Katero vzet? Bora, Bosch, Neff....?

Ima kdo recimo Boro? Kateri model? Kje dobit najboljšo ponudbo?

Nekak sem upal, da bom te odgovore in ponudbe dobil na sejmu Ambient, sam hudič k je odpadel.
pa maš tud plac za cevi potegnt, če greš v tako investicijo? Poberr kar precej placa taka napeljava
 
Pozdravljeni

Ker bo nova kuhinja imela polotok, sem se nakako ogrel za indukcijo z napo.
Zdej pa ima kdo kakšne izkušnje?
Katero vzet? Bora, Bosch, Neff....?

Ima kdo recimo Boro? Kateri model? Kje dobit najboljšo ponudbo?

Nekak sem upal, da bom te odgovore in ponudbe dobil na sejmu Ambient, sam hudič k je odpadel.
opcija je tudi nikolatesla od Elice
 

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
Izkušenj (še) ni, znanci šele gradijo hišo.

Še enkrat ponavljam, nimam pojma, kakšne so to zadeve.

Ampak nekako po zdravi pameti: para gre gor, dim gre gor, topel zrak se dviguje, vonjave gredo z zrakom (gor).
Ta vgradna napa mora potem cel orkan naredit, da vse to dol potegne.
Pa kako zgleda, koti gre mleko prek, pa ga napa posrka, pa potem še goveja juha, na koncu pa še nekaj moke zraven streseš.
Itak je notr posoda, katera vse to zajame. Jo sam sprazniš in je to to.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
As ti jz? ;)

Lih danes gledal, videl tudi cene :eek:

drgac pa ce ma bora pa bosch to pol že ne more bit tok slabo.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
zame so najbolj problematične vonjave in para. me res zanima, kako ta reč od spodaj to požre.
že napa nad kuhališčem, če nima dovolj pretoka, gre večina mimo.
Se strinjam. Ne požre. Jaz sem se konkretno pred parimi leti zanimal. Poizkusil na sejmu. Vse lepo in prav, dokler imaš indukcijo na 6, na loncu pokrovko in počasi vre. Potem ti požre. Ko pa lonec odpreš in ti butne para ven, za moj okus krepko počepne. Kaj šele, če bi recimo pražil/pekel na višji stopnji pri odprtem.

Morda pa komu pokrije potrebe, okusi so različni.
 

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
Ja no pol tud to ne bo nardila otočna napa brez spelanga odsesavanje. K ne vem kako nej elegantno rešim, da bodo vse te vonjave šle ven.
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Deluje ta zadeva in to precej dobro. Niti ne šumi veliko. In predvsem zelo luštno opazovat kako elegantno paro dol vleče.
Pod zbiralnikom za vodo in ostalo kar ti pade noti je pa priporočljivo montirati predal v katerem imaš pladenj v katerega se izlije vsebina ko izpuliš oziroma odšravfaš čep.
Vsekakor je pa pri teh otokih montaža viseče nape estetsko zelo neugledno.
Top zadeva potrjeno.
 

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
Deluje ta zadeva in to precej dobro. Niti ne šumi veliko. In predvsem zelo luštno opazovat kako elegantno paro dol vleče.
Pod zbiralnikom za vodo in ostalo kar ti pade noti je pa priporočljivo montirati predal v katerem imaš pladenj v katerega se izlije vsebina ko izpuliš oziroma odšravfaš čep.
Vsekakor je pa pri teh otokih montaža viseče nape estetsko zelo neugledno.
Top zadeva potrjeno.
Katero imaš? Na filter ali speljan odvod?
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Deluje ta zadeva in to precej dobro. Niti ne šumi veliko. In predvsem zelo luštno opazovat kako elegantno paro dol vleče.
Pod zbiralnikom za vodo in ostalo kar ti pade noti je pa priporočljivo montirati predal v katerem imaš pladenj v katerega se izlije vsebina ko izpuliš oziroma odšravfaš čep.
Vsekakor je pa pri teh otokih montaža viseče nape estetsko zelo neugledno.
Top zadeva potrjeno.
to se zabavaš al resno misliš?
če je to res, da paro dol vleče, kaki te ma to vlek? res si ne bi mislil, da ta stvar deluje. sem pred 3 leti to videl in nisem upal kupit, sem bil prepričan da ne dela.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Deluje ze, do neke mere. Mene sicer odbija, se bolj pa praznjenje posode. Nevem, ce sploh imajo taksno, da ima odvod.
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Jo nimam,,,sem pa to čudo montiral. Ima na filtre katere s pomočjo vrvice ven dobiš. Se mi zdi da jih je bilo 6 komadov.
Odduh ima pa speljano spodaj skozi cokel otoka. Morda bo kdaj skozi steno ven...če bo.
Baba je zelo navdušena in velikokrat pravi da je ta otok s štedilnikom z napo edina stvar katera ji je všeč v celi bajti. Otok 350 x 120 cm. Ogromen.
Glede vonjav pa...če se fajn peče in kuha sploh ne vem kaj vas to moti :sprasujemse: saj se ti lahko samo sline cedijo.
Firme pa sedaj žal ne vem...vem pa da je bila precej draga.
Morda kdaj poslikam saj sem doskrat tam...
Žal ti vsekakor ne bo če jo boš imel.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
saj imam napo, tako navadno, nad ploščo, z odvodom.
vonjave ja, takrat ko kuhaš, čez 6 ur ali pa naslednji dan pa niso več zaželjene. poleti ni problem, pozimi je pa težko luftat. rekuperacija bi bila za to zakon.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Naslednji dan? Taksne tezave sem imel samo z nekimi posusenimi ribami iz Filipinov ... Ostalo se, poleg nape, razredci v kaksni uri.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.472
859
113
Pa takšna napa funkcionira tudi pri kakšni višji posodi? Na sejmih ponavadi kažejo samo s tanizkimi posodami.