In kako bo potem šofer vedel kdo ima prednost ‍

15. jan 2019
3.459
1.085
113
No shit Sherlock …

Če bi pa v podzakonskem aktu namesto “ki prihajajo / vozijo po prednostni cesti” namesto “ceste” zapisali “smeri”, bi pa še zadnjim dvomljivecem zaprli gobec. Al pa tud ne - FB, TW in kar je ostalih bojevnikov, žal vedno bolj zmagujejo.
Ne vem, kaj piše v nekem pravilniku o signalizaciji, saj to nima nobene veze s pravili v cestnem prometu.

Pravila so jasna že dolgo in glede tega ni sprememb.

Šolski primer pravila srečanja...

No, kaj piše za znak Stop oziroma ustavi:

Križišče ali mesto na cesti, kjer mora vozilo ustaviti in dati prednost vozilom, ki vozijo po prednostni cesti (2102), ali vozilom, ki vozijo po tirih in prečkajo cesto v isti ravnini (2102-1, 2102-2).
In še trikotnik
Križišče oziroma cestni priključek, kjer ima prednost vozilo, ki vozi po prednostni cesti oziroma glavni prometni smeri.
Nobene dileme.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Saj vidiš, da je dilema - ker napisano očitno ne pokriva situacijo, kjer se srečata dve vozili, ki prihajata iz neprednostnih cest, na prednostni ni pa nobenga.
Očitno prezahteven zalogaj za marsikoga.

Snecer - zdaj pa ne odgovorjaj meni, ker meni je jasno. Celo sam znam ustrezno zakonodajo poiskati, jo prebrati in večinoma tudi pravilno razumeti.
 

ViLiam

Fizikalc
11. jan 2022
211
-104
28
Beni sunce - beri:
...

Saj vidiš, da je dilema -...

Snecer - zdaj pa ne odgovorjaj meni, ker meni je jasno. Celo sam znam ustrezno zakonodajo poiskati, jo prebrati in večinoma tudi pravilno razumeti.
Sunce ti krasno! Nehaj že nakladat.
Pameten da mu kr škodi. Za računalnikom zna vse. Kaj ti pomaga vse to, če pa si vozno nesposoben. Še en šerif in town.
Ti je sodni izvedenec povedal kako je in pika amen. Tukaj za računalnikom si full pameten. Raje se vsedi v rdeč avto, babi daj belega pa se zapeljita do križišča pa probajta. Bomo videli, če boš peljal naprej, ko se ti bo baba nasrala pred tabo!
Fak. Upam samo, da nimaš avta.
Potem pa da take srečaš na cesti.:bonk:
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Enako upam zate …

Ne pišem kaj se (žal) dejansko dogaja - ampak kaj in kako je zapisano v zakonu. In verjemi da tisti sodni izvedenec potegne ta kratko.

Pa še nekaj - mam avto - celo dva in kaj boš sedaj?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Sunce ti krasno! Nehaj že nakladat.
Pameten da mu kr škodi. Za računalnikom zna vse. Kaj ti pomaga vse to, če pa si vozno nesposoben. Še en šerif in town.
Ti je sodni izvedenec povedal kako je in pika amen. Tukaj za računalnikom si full pameten. Raje se vsedi v rdeč avto, babi daj belega pa se zapeljita do križišča pa probajta. Bomo videli, če boš peljal naprej, ko se ti bo baba nasrala pred tabo!
Fak. Upam samo, da nimaš avta.
Potem pa da take srečaš na cesti.:bonk:

Dober primer.

V časih moje avtošole smo imeli hierarhijo, torej voznik na STOP znaku vozi zadnji.
Danes pa očitno smejo mladinci celo taboriti na levem pasu avtoceste od Lj do MS in vse ok?

Kaj pa, če bi bila oba znaka na stranskih cestah STOP ? Da odstranimo vsaj eno dvoumje :confused: iz enačbe.

V moji avtošoli je bilo, da ima prednost beli, ker zavija iz stranske na prednostno - medtem ko rdeči vozi iz stranske na stransko, čeprav je to naravnost.

Hierarhija mora bit ! :mad: Tudi pri teh dveh znakih. Sicer dobiš zmedo. Pišuka, dober da se ne pobijemo vsakodnevno takole :zavijazocmi:
 
  • Haha
Reactions: Matey
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Kaj pa eni tu gor pišete, saj ni čudno, da mladina nima pojma, kako se vozi, če ni semaforja.

Velja pravilo srečanja, še enkrat in nič drugega. To nadmaši vse ostalo v tej situaciji.

Sodni izvedenec? na isti tečaj hodil kot žurnalovi novinarji in s papirjem mahajo.

Eni še kar ne kapirate zakaj je znak STOP in ne trikotnik... Še v pravilniku piše smiselno = zaradi nepreglednosti...

In potem naletimo na cesti na trikotnik, kjer spodaj piše stop 100m npr. :)

Ti si ja nor, kakega izvedenca bomo še not potegnili.

Pravilo srečanja je kristalno jasno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Dober primer.

V časih moje avtošole smo imeli hierarhijo, torej voznik na STOP znaku vozi zadnji.
Danes pa očitno smejo mladinci celo taboriti na levem pasu avtoceste od Lj do MS in vse ok?

Kaj pa, če bi bila oba znaka na stranskih cestah STOP ? Da odstranimo vsaj eno dvoumje :confused: iz enačbe.

V moji avtošoli je bilo, da ima prednost beli, ker zavija iz stranske na prednostno - medtem ko rdeči vozi iz stranske na stransko, čeprav je to naravnost.

Hierarhija mora bit ! :mad: Tudi pri teh dveh znakih. Sicer dobiš zmedo. Pišuka, dober da se ne pobijemo vsakodnevno takole :zavijazocmi:
Saj pa STOP in trikotnik sta enaka znaka, označujeta enako pravilo = odvzem prednosti, en pa še dodatno obvezno ustavljanje.

To je vsa razlika in nič drugega.

Talajo izpite vidim.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Demz

Dam ti za gajbo, če greš na dile in poiščeš tisto yebeno buklo in poišči kaj piše v njej.
Dokler je pa ni, pa STFU in nehaj povzročati nejasnosti - je že brez tvojega pametovanja dovolj zmede.

Ne yebem gajbe ker ne pijem. Imam drugih problemov dovolj, mi ni treba še tega.

Strašno mi je čudno, da nimamo na Alterju niti enega inštruktorja ali (pričakovano) celo najvišjega predstavnika iz ministrstva za promet. Ker - tolmačenje točno tega primera gre konkretno meni že vsaj 20 let na kjuratz. Prej so bile zadeve jasne oz. nekako nisem ugotavljal takih erorjev.

Pa jih imam še nekaj :fredi: .
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Še enkrat - kaj pa če bi oba na stranskih cestah imela STOP znak?
Namesto trikotnika da bi mel tisti model STOP? = popolnoma enako, s tem da mora še prej ustaviti...

hepanios.jpg


evo še en "enak" primer in kaj spodaj piše...

ajmo zdaj vračat ROZA izpite, predolgo veljajo, vmes so FB izumli
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Prav, danes je očitno tako.

V mojih časih bi imel modri prednost. Jaz sem rdeči in zato me točno v tej situaciji vedno malce čakajo. :rolleyes:

Lej, bmk, na cesti sem pol življenja. Tale situacija je pa zares primer slabe prakse. "Pravilo srečanja" je malce švoh definirano. Še vedno trdim, da je bolj prav (in bolj logično), da tisti ki zavija iz stranske na prednostno (aha, tokrat modri), ima prednost pred onim ki pelje iz stranske na stransko. Ne glede na znake. Če so pa še znaki - je pa še toliko bolj jasno.

Takrat ko so jo, torej naredili to spremembo, so jo naredili zelo revolucionarno. Spomnim se nekaj takih podvigov v 90. letih, ampak nisem razčiščeval. Opazil v prometu sem pa.
 

ViLiam

Fizikalc
11. jan 2022
211
-104
28
Kaj pa eni tu gor pišete, saj ni čudno, da mladina nima pojma, kako se vozi, če ni semaforja.

Velja pravilo srečanja, še enkrat in nič drugega. To nadmaši vse ostalo v tej situaciji.

Sodni izvedenec? na isti tečaj hodil kot žurnalovi novinarji in s papirjem mahajo.

Eni še kar ne kapirate zakaj je znak STOP in ne trikotnik... Še v pravilniku piše smiselno = zaradi nepreglednosti...

In potem naletimo na cesti na trikotnik, kjer spodaj piše stop 100m npr. :)

Ti si ja nor, kakega izvedenca bomo še not potegnili.

Pravilo srečanja je kristalno jasno.
Pa briga mene kaj velja na papirju. Jaz upoštevam dejansko stanje na cesti. To je to, ker se ne znate postavit na cesto in samo gledate kaj piše na papirju.
Zato pa je toliko nesreč. Kaj ti pomaga ne vem kakšno znanje predpisov, ko pa se na križišču userješ. Ne trdim, da predpisi niso takšni kot jih zagovarja gr69 toda teorija je eno praksa pa drugo.
Kolikokrat imaš prednost pa zaradi enega bedaka, ki misli, da ima povsod prednost moraš ukrepat po lastni presoji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Pa briga mene kaj velja na papirju. Jaz upoštevam dejansko stanje na cesti. To je to, ker se ne znate postavit na cesto in samo gledate kaj piše na papirju.
Zato pa je toliko nesreč. Kaj ti pomaga ne vem kakšno znanje predpisov, ko pa se na križišču userješ. Ne trdim, da predpisi niso takšni kot jih zagovarja gr69 toda teorija je eno praksa pa drugo.
Kolikokrat imaš prednost pa zaradi enega bedaka, ki misli, da ima povsod prednost moraš ukrepat po lastni presoji.
dejansko bo škodni dogodek v tvojem primeru