In kako bo potem šofer vedel kdo ima prednost ‍

sass

Guru
1. sep 2007
5.100
742
113
Tisti, ki je “odobril” tako križišče, bi moral iti sedet.
Po drugi strani pa razumem zakaj je to narejeno - to je pač cena napredene vzgoje milenijcev in z-jev …

Edit: drugače pa se tako križišče legalno reši tako, da na sredino narišeš krog, na vhodnih modre okrogle znake s puščicami v krogu in mu rečeš krožišče …
sploh ne, to križišče zdaj končno normalno funkcionira. nekoč je bilo to križišče s prednostno in neprednostno ulico, kjer pa je prednosta potekala v drugi smeri kot na sosednjih križiščih in so se občasno zgodile nesreče. še mojo taščo je nekdo nabasal v bok.
za krožišče pa je premalo prostora, medtem ko 4 STOP znaki so čisto OK. parkrat smo iz vseh 4 hkrati pripelajli, pa smo se tudi zmenili. edino pri kombinaciji desnega in pravila prednosti se je enkrat zataknilo :)
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.291
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Pa saj se zavedaš, da bi pravilna označba bila “brez znakov” - torej klasično križišče enakovrednih cest - a je očitno to prezahtevno sprocesirati “običajnim” voznikom ….
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.100
742
113
:poreden: označba "brez znakov" v kombinaciji z vozniki, ki razmišljajo "jaz gledam samo znake, ki so obrnjeni proti meni, ostali me ne zanimajo" je recept za katastrofo.
 
  • Haha
Reactions: Hanzi in ales85

gr69

Guru
15. dec 2009
11.291
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Še enkrat - obstajajo predpisi, ki so jasni. Vsi kateri so na cesti so načeloma šli skozi in opravili izpit - torej bo bi ta pravila morali poznati. Zdaj al so izpite kupili, so ignorantski (“samo jaz in only jaz”), al preprosto neumni. Karkoli od tega ni OK in se mi ne dopade kam gre ta svet …

edit: bemti debele prste in tipkanje po japki …
 
Nazadnje urejeno:

sass

Guru
1. sep 2007
5.100
742
113
Še enkrat - obstajajo predpisi, ki so jasni. Vsi kateri so na cesti so načeloma šli skozi in opravili izpit - torej bo bi ta pravila morali poznati. Zdaj al so izpite kupili, so ignorantski (“samo jaz in only jaz”), al preprosto neumni. Karkoli od tega ni OK in se mi ne dopade kam gre ta svet …

edit: bemti debele prste in tipkanje po japki …
strinjam se, da to ni OK, ampak slepo vztrajanje na predpisih za vsako ceno tudi ni v redu. tukaj so potencialni problem uspešno rešili s postavitvijo 4 dodatnih znakov, case closed, next... problem, katerega izpostavljaš ti, pa bi se moral reševati na drugem nivoju in ne z (ne)postavljanjem znakov
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.291
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Še enkrat - reševati ljudsko neumnost z še večjo neumnostjo vodi izključno v splošno neumnost.
Tisto križišče umakneš znake, za 2 meseca nabiješ table z “Spremenjena prometna signalizacija! Križišče enakovrednih cest. “
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Tako....
FB_IMG_1657192173374.jpg
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.930
8.972
113
EU
oba na neprednosti z odvzemom... torej srečanje

so se pravila spremenila?
oba na neprednosti z odvzemom... torej srečanje

so se pravila spremenila?
Pri belem je "da ima prednost vozilo ki vozi po prednostni cesti"
Pri rdečem je " da mora vozilo ustaviti in dati prednost vozilom, ki vozijo po prednostni cesti.
Snečko, lahko nam daš pravno razlago, kaj pomeni" dati prednost", proti "imeti prednost".
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Pri belem je "da ima prednost vozilo ki vozi po prednostni cesti"
Pri rdečem je " da mora vozilo ustaviti in dati prednost vozilom, ki vozijo po prednostni cesti.
Snečko, lahko nam daš pravno razlago, kaj pomeni" dati prednost", proti "imeti prednost".
stop in odvzem prednosti sta ista zadeva kar se tiče prednosti

oba sta na neprednostni cesti

a za enega velja pravilo srečanja
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.291
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Beni sunce - beri:

Člen, ki določa pravila v križišču

In ne - nimaš nikjer, ampak nikjer zapisano, da obstaja bolj neprednostna cesta - še manj, da katerikoli znak določa “več ali manj prednostni”. Pravila so jasna - ob stop znaku ustaviš in se pelješ do točke vidljivosti, ter se prepričaš ali lahko prečiš križišče, pri “trikotniku” pa ti ki treba ustaviti, ampak se takoj premakneš do točke vidljivosti in zapelješ v križišče (ko pač smeš glede na pravila vožnje v križišču).
A je danes res tako težko povezati več kot 3 stavke / pravila?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.930
8.972
113
EU
KSZ.
Razlika nastopi, ko oba zapeljeta na neprednostno cesto. Za rdečim je znak "da mora dati prednost" vsem vozilom na
tej cesti.
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Beni sunce - beri:

Člen, ki določa pravila v križišču

In ne - nimaš nikjer, ampak nikjer zapisano, da obstaja bolj neprednostna cesta - še manj, da katerikoli znak določa “več ali manj prednostni”. Pravila so jasna - ob stop znaku ustaviš in se pelješ do točke vidljivosti, ter se prepričaš ali lahko prečiš križišče, pri “trikotniku” pa ti ki treba ustaviti, ampak se takoj premakneš do točke vidljivosti in zapelješ v križišče (ko pač smeš glede na pravila vožnje v križišču).
A je danes res tako težko povezati več kot 3 stavke / pravila?
pri trikotniku v tem primeru ustaviš, ker imaš srečanje na enakovredni-neprednostni cesti

beri pravilo srečanja

izpite so vam potalali
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.291
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Iz neprednostne prihajata …

Je pa res, da je opis znaka v novem pravilniku o prometni signalizaciji “čuden” - do tega pa prihaja, ker se daje “študentom” take stvari pisati.
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Iz neprednostne prihajata …

Je pa res, da je opis znaka v novem pravilniku o prometni signalizaciji “čuden” - do tega pa prihaja, ker se daje “študentom” take stvari pisati.
Ločimo med zakonom in podzakonskim predpisom?

Pravila=osnovna so v zakonu in povsem jasna. Saj si dal 58 člen, tam je vse čisto ko suza, brez vsake dileme.

Pravilo desnega, srečanja in signalizacija.

Tu ni prav nobene dileme.

Stop in trikotnik sta znaka iz istega ranga, pri stopu je razlika edina, da je treba obvezno ustavit (saj je praviloma nepregledno ali kaj drugega), pri trikotniku pa se ustavi, če ni fraj.

Tu gre za klasično pravilo srečanja in nič drugega.

Vse ostalo pa facebook, žurnal in Petro Krčmar.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.291
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
No shit Sherlock …

Če bi pa v podzakonskem aktu namesto “ki prihajajo / vozijo po prednostni cesti” namesto “ceste” zapisali “smeri”, bi pa še zadnjim dvomljivecem zaprli gobec. Al pa tud ne - FB, TW in kar je ostalih bojevnikov, žal vedno bolj zmagujejo.