Impregnacija šotora

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.483
1.055
113
S katerimi izdelki kaj impregnirate šotore? In po kolikem času od nakupa se to že priporoča in kako poteka sam postopek? Pošpricate samo od zunaj ali tudi od znotraj? Koliko časa potem pustiti, da se posuši, itd...???

Ima kdo informacije s prve roke?
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Jaz imam info s prve roke. Nabavil sem impregnacijo v spreju...v Iglu sportu. Cena je kar zasoljena, saj spraj zadoscuje le za 1x impregnacijo sotora. So navodila tudi na spreju. Sotor mora biti ociscen in suh. Nato ga z razdalje 20-30 cm pospricas sam od zunaj! Od znotraj se ne sprica! Pustis da se posusi in je. Posusi se v urci, vendar raje pustis kako urco vec.

Sam sem se ponovil impregnacijo na sivih in to je to. Aja pa dno sem tudi posprical.

LP
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.411
1.024
113
Sigurno je zasoljena cena, vendar naslednja impregnacija je itak zamenjava šotora, razen če se ti le-ta stara v omari.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.483
1.055
113
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
saj spraj zadoscuje le za 1x impregnacijo sotora

In kako velik šotor si šprical? Sam imam kar "ogromnega" za 5 oseb, v obliki tunela... Bom rabu lojtro, da ga bom na vrhu lahko pošprical...
grin1.gif


Drugače pa hvala za info, *****
zmaga.gif
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Ja sem pozabil omenit...imam iglu sotor za 3 osebe. Drugace pa prodajajo tudi impregnacijo v kanticah po 5L...ce se ne motim. Sam jo je treba pa s copicem nanasat, kar meni ne odgovarja.

LP
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
44
skoz okol
Jaz imam iz Louisa (moto trgovina v Grazu) spray za impragnacijo tkanin TEX... Baje ima kar dobre rezultate...

Verjetno je dober tudi za šotore...
 

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Citat:
Uporabnik Yogi pravi:
S katerimi izdelki kaj impregnirate šotore? In po kolikem času od nakupa se to že priporoča in kako poteka sam postopek? Pošpricate samo od zunaj ali tudi od znotraj? Koliko časa potem pustiti, da se posuši, itd...???

Ima kdo informacije s prve roke?

Nikoli še nisem impregniral šotora in drži kot prvi dan.
Bol pomembno od impregnacije je to da ga po uporabi suhega in čistega lepo zložiš.
 

MultiX

Pripravnik
14. nov 2007
31
0
6
Jaz imam tudi velik šotor v obliki tunela in sem ga impregniral kar na morju.Najprej sem ga lepo raztegnil po tleh in našprical po vrhu,nato sem ga postavil in pošprical še od strani.