iGO Primo na SONY NV-U73TC

alexxxtao

Zelenc'
2. okt 2010
2
0
1
Pozdravljeni,

nikakor mi ne uspe instalirat iGo Prime iGO Primo 8.5.9. na navigacijo Sony NV-U73 z Windows mobile 6.0.
Z Windows Mobile Device Center dostopam do direktorijev

device
-
- - Windows
- - Aplication Data
- - Program Files
- Mounted Volume
- - Sony
- - - nav-u
- - - Bitmap

Hvala za pomoč, namig.
 
Nazadnje uredil moderator:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.379
719
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Če lahko dostopaš do windowsa direktno iz naprave, potem to ni problem. Skopiraš primo direkt na napravo ali SD (če ima opcijo) nato narediš bližnjico iGO.exe na namizje in ga pač tako zaganjaš. Če pa ne moreš dostopat do winsow (razen s povezavo s PC-jem), potem je ena izmed opcij, da narediš backup trenutne mape v kateri se nahaja default navigacija, nato na isto mesto skopiraš primo, nato mapo ter .exe datoteko preimenuješ v imeni default navigacije. Po tem kar vidim zgoraj, recimo mapo primo preimenuješ v "nav-u", iGO.exe pa preimenuješ v recimo nav-u.exe (odvisno pač od imen tvojih trenutnih datotek, tega ne vidim, zato sem ti dal samo primer).
 

alexxxtao

Zelenc'
2. okt 2010
2
0
1
Janch: ne morem dostopat do Winow razen s povezavo Pc-ja. Sem skopiral primo v original mapo in preimenoval .exe, vendar se zadeva ne dvigne.
 

sabo77

Zelenc'
12. nov 2010
1
0
1
Mi lahko kdo pomaga pri nalaganju iGO8 ali PRIME na omenjen model Sony-ja.

Do navigacije dostopam preko Activesync.

Če lahko prosim za celoten postopek (zamenjava nav-u v nav-u2) itd.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.379
719
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Močno dvomim, da se bo našel tukaj kdo, ki vama bo dal natančna navodila, saj bi se moral oglasit nekdo, ki ima dejansko to napravo in povrhu vsega še nadgrajeno na iGO8 ali Primo. Zakaj?

Za vsako napravo, kjer je teoretična možnost, da razen privzete navigacije, še deluje kaj drugega, lahko postopek inštalacije zelo varira, in za 100% uspeh ni nikoli samo 1 recept. Naprava mora najprej izpolnjevat določene pogoje - sistemske zahteve so predpogoj, preden lahko sploh začneš razmišljat o zamenjavi navigacijskega softwera. Različne naprave imajo različne resolucije, operacijske sisteme in seveda strojno opremo. Če so izpolnjeni vsi ti osnovni pogoji, se mora za začetek zbrati prave "sestavine za dobro potico" in na koncu programsko še prilagodit za uspešen zagon nove navigacije. Potem sledijo tudi testi kako se navigacija odziva na terenu. Vidim, da je to tvoj prvi post na Alter forumu, zato rahlo dvomim, a vseeno upam, da si seznanjen s politiko foruma - nobenih linkov do nelegalnih zadev tukaj ne boš zasledil. Ker najbrž tudi nisi najbolj domač (če se motim, ignoriraj ta stavek) v modifikacijah programske opreme na navigacijah, moraš sprejeti tudi riziko, da lahko gre kaj narobe, in ostaneš še brez te navigacije ki jo imaš sedaj. Ok za dobro in uspešno nadgradnjo potrebuješ sledeče informacije in podatke:

- Priporočljiva nadgradnja na iGO8, po možnosti zadnjo verzijo (maj 2010) s kompatibilnimi R3 kartami.
- ne priporočam nadgradnjo v Primo saj tvoj 300mhz cpu nebi gladko prebavljal (optimalno je 400mhz)

po podatkih navedenih s strani tvojega predhodnika z enako napravo vidim, da se trenutna navigacija skriva v mapi nav-u. Od tukaj dalje beri počasi in dosledno, saj se zaradi površne napake lahko zgodi, kar sem zgoraj opisal:

torej
1. najprej naredi varnostno kopijo mape nav-u nekam na pc;
2. iz naprave zbriši cel dir nav-u.
3. na to mesto skopiraj mapo iGO8 in jo preimenuj v nav-u
4. zagonski igo8.exe (v sedaj preimenovani nav-u mapi) preimenuj v nav-u.exe oz TOČNO TAKO kot se imenuje zagonska datoteka original navigacije - poglej v backup.

Za potencialno uspešen zagon nove navigacije potrebuješ še urejeno sys.txt datoteko, ki se nahaja v nav-u mapi. Za tvojo napravo bi njena vsebina morala zgledati nekako takole:

[gps]
port="5"
baud="57600"

[power]
skip_suspend_process=1
skip_resume_process=1
skip_suspend_process_all=1
skip_resume_process_all=1

 
Nazadnje urejeno:

Secundo

Zelenc'
29. dec 2010
3
0
1
INSTALACIJA IGO8 na navigacijo SONY U73TC

- Nabavi MEMORY STICK PRO DUO velikosti 2 ali 4 GB.
- Poveži sony napravo z USB kabom na PC računalnik. Ko povezava deluje, se vklopi
Active sync program (v WIN XP). V tem programu je ukaz explore s katerim vidiš direktorije na sony-ju pri »Mobile device«. Da bi videl vse, moraš pri folders v tem programu odpreti možnost »show hidden and system files«

Greš v /Mounted Volume/Sony/nav-u/ in preimenuješ nav-u.exe v nav-u2.exe
V ta direktorij prekopiraš dodatno files iz linka.
Ta instalacija je taka, da originalna sonyjeva navigacija ostane v notranji memoriji, a postane neaktivna. Igo se naloži na dodatno spominsko kartico,
ki se potem kaže kot /MemoryStick/ direktorij.
V ta direkorij naložiš ustrezne datoteke iz linka.
Ko uporabljaš IGO8, se program normalmo ugasne IZHOD,
nato gornji gumb.
Igo je max svetel, ponoči se preklopi, senzor za uravnavanje
svetlobe ne bo deloval, tudi TMC ne. Nekateri viri pravijo, da TMC deluje v tujini, vendar šele ko je priklopljen na nosilec in anteno v avtu.

Skratka, sama navigacija deluje, GPS dobi zvezo s sateliti.

Če bi želel IGO PRIMO, se bo navigacija rahlo zatikala, ker ima ta Sony samo 300 MHZ procesor, Primo želi najmanj 400 MHZ.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zdaj sem v roke dobil Sony NV-U93TC

Enako ima gori svoj exe nav-u.exe ...

Kartice mi ni dal poleg, da bi lahko probal, sicer lahko vse skopiram na notranjega a bo potem svinjarija, je boljše v sys določit pot do kartice.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ni mi satan dal mira in sem en stari igo naložil kar v isto mapo, staro pa preimenoval, s prve dela
smile-1.gif


Moram še sys nastavit in gps podatke, autodetect ne dela.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Autodetect dela samo ne najde
smile-1.gif

Mogoče moram kak file iz original mape še vzet, da bo začivkal.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Priden.
Zdaj pa lepo piše GPS receiver is connected.

Gor sem šutnil
NavGear 8.3.4.142975
smile-1.gif


nekaj starega a dela, Katja je not.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.379
719
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Da ni to ena izmed tistih nečednih opcij, kadar original skripta privzetega shella drži port v uporabi, zato ga iGO ne najde..podobna zadeva je na Navigonih.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Našel na oknu hitro 3 satelite, kar pomeni da dela a ne
smile-1.gif


Karta pa za test
iGO8.R3.Navteq.2010.Q3.Full.Europe

Katere so najnovejše ki delajo?
smile-1.gif
sem len
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja
smile-1.gif
no hvala, programsko opremo pa bom kar pustil, ker vidim da dela dovolj gladko, bistvo so itak karte.

Če sem prav videl, so sedaj bile gori neke karte iz 2008.

Če se mi bo dalo, bom še TMC usposobil.

Vidim, da ima navigacija še BT in podobne zadeve, najbrž kakšno multimedio v originalu, tega pač več ne bo, se mi ne da igrati s skripto za namizje.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Si imel prav. Je navigacija zaklenila gps port.

No, na netu je seveda že berajt scripta, copy-paste, igo8
smile-1.gif
in sedaj dela kot mora, tudi osvetlitev je pojačana.

Ni da ni.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Pa še tretjič.

Zadeva ima celo dovolj notranjega spomina. Sem nek file pobrisal 1.7gb, Ozirastermap? kaj je to gori delalo mi ni jasno
smile-1.gif


Sem pa mislil, da Sony ni več delal navigacij, po tistem ciglu, ki ga je prvotno lansiral na trg.

Skripta je mimogrede za vse te modele.