Idiotizmi JJ in njegove vlade

slooo

Zelenc'
14. jun 2021
2
0
1
Pa si to prebral?
povedo ji fakte, pa kar tupi svoje dalje....in potem gldi gldi janša.

@CommissionerHR
.Our considerations were not properly represented.Many misunderstandings she had regarding SLO media were painstakingly explained to her,yet she still repeated obvious fallacies,rendering the report biased and ill-informed.

Hehe, edini, ki ji je kaj po resnici povedal, je bla verjetno barbika, ostali pa itak fašizem, janšizem, strahovlada itd... me zanima, kaj so ji povedali na Planetu, Siolu in Novi, ki so desni mediji.
aja njih ni vprašala? ja seveda, saj ni bilo treba, so ji že itak levi mediji povedali, kako je na stvari, ne?

V okviru priprave poročila je komisarska SE za človekove pravice med drugim aprila opravila pogovore s predsednikom republike Borutom Pahorjem in več ministri, ne pa tudi z Janšo. Pogovarjala se je še z novinarji različnih medijev, predstavniki stroke, civilne družbe in politike.

Jansa pa itak butl, da se sploh ukvarja z gnojnico..

pa kaki desni mediji? vsi večji mediji so KONTROLIRANI iz države kamor je jj odpotoval decembra. ta tema je ZAPRAVLJANJE ČASA tako kot že zadnjih 20let komentiranja od 24kur naprej. BLABLA levi/desni/sredinski/kuracpalac/čefurji/slovenčki. slovenija bo azijska država leta 2050

sloveniji hočete bolše? shift+deletite RTVSLO potem pa lahko gre slovenija naprej v leto 1992.

shift+delete RTVSLO
shift+delete RTVSLO
shift+delete RTVSLO

zdaj pa lahko zakleneš temo ker sem vam pijancem JAZ moral naliti čistega vina :) HVALA

jonny77

Guru
16. sep 2007
7.553
1.055
113
Pomurje
Spet se pogovarjamo o mejnih zadevah. Poznam en kup podjetij ki so prejela pomoč in zdaj jočejo ker morajo vračat.
Od zacetka je bilo jasen pogoj 80% prometa, neizplačili dividend itd

• Všeč mi je
Reactions: snjaper

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
9.606
2.526
113
Podjetju je šel slabše turistični del podjeta, ostali deli pa poslujejo dobro? Naj krijejo iz tega, tako kot vedno vse ostale firme. Pomoč je zato, da ne propadeš, ne da se ohranja profit.

• Všeč mi je
Reactions: jonny77

msenjur

Guru
11. sep 2007
19.409
2.136
113

kaj jokajo.

"To se mi ne zdi pošteno. Slabše smo poslovali, zdaj pa smo kaznovani,"
ja, vsi smo slabše poslovali. Ampak si lahko predvidel ali bo 20% ali ne. In kadarkoli so se imeli priložnost odjavit od pomoči. ampak je bilo luštno vsak mesec še 700€ potegnit.

vsi naj vrnejo. denar se naj pa razdeli med nas, ki smo jebali ježa in vse plačevali sproti, brez pomoči.

mater, če se je javna uprava precej opomogla, zakaj si ne bi še privatni sektor? In na obrtni se naj raje borijo za nas, kot pa za goljufe.

• Všeč mi je
Reactions: snjaper

netko

Guru
25. jul 2007
5.407
907
113
Vsekakor mi je najbolj neumno gledat in poslusat podjetnike, ki cvilijo kako neposteno je ker morajo vrniti subvencijo ker so poslovali dobro… tovrstno pocetje se mi zdi primitivno, neposteno in predvem skrajno egoisticno saj pomoci niso namenjene plemenitenju dobickov temvec za ohranjanje posla in delavcev. Pogoji so bili povsem jasni in ne predstavljam si kaksen intelekt premorejo tovrstni managerji. V casu prvega lockdowna nismo vedeli koliko casa bo trajalo in v zelji po ohranitvi delovnih mest in v strahu pred neznano situacijo se je vecina prizadetih odlocila za pomoc, tudi sam sem med slednjimi. Ko se je zadeva v maju sprostila in se je vse skupaj tudi sprostilo je kaj kmalu vsakemu prisebnemu postalo jasno oz si je znal izracunati kako bo na koncu leta. Torej bo pusiona in je bila pomoc resnicno potrebna ali pa si je podjetje vseeno opomoglo in poslovalo v coni ko bo pomoc potrebno vrniti. Ce ne drugega je bilo 31.12. crno na belem. Kdor misli da je subvencija nadomestek dobicka, ki mu nedvomno pripada je za moje pojme oportunist in idiot. Takemu bi rekel naj se neha gledat v spegu in stopi iz pidestala, na drugi strani so tisti, ki so resnicno upraviceni in slednji se lahko zahvalijo drzavi za razumevanje ampak naj se ne navadijo in mislijo, da se bo to ponavljalo predvsem pa naj bodo pripravljeni na kaksen pregled saj se ve da je prenekateri delavce posiljal na delo ali pa jih rinil v delo od doma na drugi strani pa imel prijavljene na cakanje.

in za konec vedel sem da bo treba vrniti ze novembra, saj smo se dodobra pobrali. Ok jasno uradni rezultati so bili sele v aprilu, ampak kljub vsemu prizadevanju, da vrnem denar ga do danes se nisem uspel, popravki rek obrazcev in ostala kolobocija so resnicno dokaz kako nepotrebno birokracijo imamo in kako nezivljenski je pristop k temo vprasanju. Zelim vrniti denar pa ga ne morem. Imam mogoce neustrezno racunovodstvo.

netko

Guru
25. jul 2007
5.407
907
113
kaj jokajo.

ja, vsi smo slabše poslovali. Ampak si lahko predvidel ali bo 20% ali ne. In kadarkoli so se imeli priložnost odjavit od pomoči. ampak je bilo luštno vsak mesec še 700€ potegnit.

vsi naj vrnejo. denar se naj pa razdeli med nas, ki smo jebali ježa in vse plačevali sproti, brez pomoči.

mater, če se je javna uprava precej opomogla, zakaj si ne bi še privatni sektor? In na obrtni se naj raje borijo za nas, kot pa za goljufe.
Pomoc ni nameniena tistim, ki so jebali jeza ampak tistim, ki so bili onemogoceni opravljati svojo dejavnost zaradi epidemioloskih okoliscin. To da si jebal jeza in placeval sproti nikakor ni merilo.

msenjur

Guru
11. sep 2007
19.409
2.136
113
Pomoc ni nameniena tistim, ki so jebali jeza ampak tistim, ki so bili onemogoceni opravljati svojo dejavnost zaradi epidemioloskih okoliscin. To da si jebal jeza in placeval sproti nikakor ni merilo.

v osnovi ja. in tem ne bo treba vracat. ker pa so pomoc jemali tudi taki, ki so vseeno nekaj delali, imajo sedaj problem.

pa k bi vsaj zmutili s papirji, da bi prikazali 20% manj...

optiplex

Guru
13. dec 2015
2.590
1.059
113
Na to sem opozoril že pred meseci.
Valik fail te vlade, ter še kup ducat glupih zakonov. Gospodarstvu so delali celo še večjo škodo, kot bi jo z neukrepi.

Gospodarsko je med epidemijo z birokratizacijo, nenehnim spreminjanjem zakonom celo povečalo stroške, kot če nebi blo ukrepov. Delalo zmedo in zavajalo.
Tukaj bi se Lesar z neukrepanjem bolje odrezal.

Bile so tudi glupe omejitve, ki niso pile vode. Recimo dogajale so se grupisanja pred kava na pot, gostilne z primernimi razdaljami med mizami pa prazne. In stoja grupe ljudi na čakanje storitev pred trgovinami, saloni.

Nobeden ne poudarja, ampak ravno podjetja z nizkokvalificiranim kadrom so najbolj najebala. Saj so jim delavci med glupimi omejitvami letali v bosno in potem bili v karanteni, večinoma na koncu na plečih delodajalca itd...

Skratka katastrofa!

Denis

Guru
22. jul 2007
24.327
2.883
113
v osnovi ja. in tem ne bo treba vracat. ker pa so pomoc jemali tudi taki, ki so vseeno nekaj delali, imajo sedaj problem.

pa k bi vsaj zmutili s papirji, da bi prikazali 20% manj...
Tudi ne razumem, vsak npr. gostinec muti na polno, a niso pa se mogli pripravit za teh 20%, neverjetno.

crnobog

Guru
29. apr 2009
2.843
989
113
Evo poštenjaka.

E4GyxPTWYAMZZT0

• Všeč mi je
Reactions: jest5