Ideje za garosonjero na 43 kvadratih

mstipic

Zelenc'
2. feb 2015
12
0
1
Zdravo,

iščem ideje za razporeditev in opremljanje garosnjere na 43 kvadratnih metrih,

Osnovne info:
-je v 1. nadstropju nad garažami
-je del hiše, ampak ima ločen vhod od zunaj s stopnicami, ni povezave vmes
-prostor je mišljen za 2 osebi, no vsaj naslednjih nekaj let
smile-1.gif


želim si:
-kopalnica (tuš, wc, umivalnik, pralni stroj), lahko je samo 2x2,5m
-postelja 140x200 z 1 omaro ali 2 manjši
-manjša kuhinja z jedilno mizo
-kavč z TVjem
-pisalna miza
-če je možno nekakšna pregrada pri zunanjem vhodu, da se vse ne vidi ko odpreš zunanja vrata


Priložena sta tloris in 3d model objekta (od zunaj težko dobim vse v objektiv, znotraj pa ni slik ker je trenutno še polno krame)


Prosim za kak nasvet

EDIT: Za 1. in 2. mockup glej 3. in 4. post





 
Nazadnje urejeno:

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
515
174
43
Pri tej kvadraturi bi sam raje razmisljal o enosobnem (locena spalnica) stanovanju. Drugace pa: Autodesk Homestyler je free enostaven programcek za te zadeve pa se malo poigraj s postavitvami.
 

mstipic

Zelenc'
2. feb 2015
12
0
1
V bistvu sem nekaj časa nazaj že naredil eno varianto:














(kuhinjski in vsi ostali elementi so simulirani, pač manjkajo določene stvari)
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.265
791
113
men osebno so odprti prostori bolši. kvadrature imaš dovbolj, da narediš ločeno spalnico, ostalo pa tud če je isti prostor. v kopalnici si naredi tako, da boš eventuelno lahko nad pralni stroj dal še sušilni, ker men je v majhnem fletu recimo za sušit stojalo anoying. tale klima nad TVjem mogoče ni najbolj praktična ker ti piha direkt v glavo, vsaj na začetku predn se stabilizira temperatura. a za spalnico imaš previdena kakšna vrata (drsna, krilna)? kako je z stojno višino v primeru, da je kuhinja ob strešnem oknu. če si visok, boš mogoče imel težavo.

glede na to, da si lepo zrusal, mislim, da nima smisla preveč pametovat in zgleda da maš občutek za prostor. ko sm si jst tole risal, sem zadeve naredil zelo pesimistično, tko da mam sedaj povsod še mal lufta. no ja, bolš kot pa da ti zmanjka prostora, pa omara negre vmes.

lp
 

mstipic

Zelenc'
2. feb 2015
12
0
1
Načeloma spalnice nisem imel namena zapirat, mogoče delna pregrada, tako kot je na slikah, ker me skrbi da bo prostor potem vizualno precej manjši.
Verzija z zaprto spalnico:




(smer odpiranja vrat je napaæna)
 

mstipic

Zelenc'
2. feb 2015
12
0
1
@Sonny_Chiba
Belight Live Interior 3D (Mac)

@Hanzi
V bistvu me hoja čez spalnico ne bi motila če bi bila spalnica le delno pregrajena. Poskušam. kolikor se le da. prihraniti na prostoru.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.141
3.610
113
Marlbor
Preveč sten, ki so v resnici velika ovira in kradljivec uporabnosti, čeprav na sliki mogoče ne zgleda tako.
 

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
865
63
28
Mogoče kaj takega, da imaš malo bolj zaprt prostor in boljši dostop do wc-ja. Pa vhod od spalnice bi naredil po diagonali, da dobiš praktičen prehod.
17758-icon_confused.gif

 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.539
61
48
koliko denarja računaš, da boš zmetal v tak prostor s 43 kvadrati? Torej kopalnica, kuhinja, vodovodar, stene... ?
 

mstipic

Zelenc'
2. feb 2015
12
0
1
Nekega natančnega izračuna še nimam, cene sem samo okvirno gledal. Moram se še pozanimati.
Okviren izračun:

Kaj je že:
-toplotna izolacija prostora in strehe
-električne napeljava
-centralna napeljava
-okno pri vhodu
-zunanja ograja
-vodovod in kanalizacija sta napeljana vse do objekta (v steni)

Kaj je potrebno narediti (cene govorim na pamet)
-tla s toplotno izolacijo 1000 EUR
-mini kuhinja 2000 EUR
-kopalnica 1000 EUR
-vodovod, kanalizacija, luči, napeljave 500 EUR
-dnevni prostor 1000 EUR
-spalnica 500 EUR (posteljo in vzmetnico mam že)
-1x strešno okno, 1x navadno okno 1000 EUR
-plošče na zunanjih stopnicah 500 EUR
-----------------
Računam nekak do 8000 EUR.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.264
6.465
113
pri taščici
Če boš delal z bau materiali sam. Sicer pa kar pripravi 2x znesek če hočeš vsaj kakšno alter pipo in ploscico imeti v kopalnici.
Zakaj pa si dal naslov garsonjera, če pa vidim da bi najraje imel 2 sobnega ali celo 3 sobnega na tej kvadraturi.
 
Nazadnje urejeno:

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.539
61
48
8000 in boš sam delal, al imaš majstra?

sprašujem zato, ker sam razmišljam o podobni zadevi ampak se mi zdi 8 tisočakov malo nizka cena... če je pa realna potem pa odlično, tudi 2x te cene bi bil odličen.
 

mstipic

Zelenc'
2. feb 2015
12
0
1
Delal bom sam, s pomočjo očeta, ki ima dovolj izkušenj z gradnjo, izolacijo, elektro, kanalizacijsko in vodovovodno napeljavo, polaganjem ploščic, parketa, vgradnjo oken itd.
Sicer bi bila cena krepko višja, se strinjam. Je pa to prostor samo za 2 osebi, verjetno ne bo za več kot 10-15 let, zato mi je škoda vlagat višje vsote denarja za nadstandard.
 
Nazadnje urejeno: