Ideje glede barv

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.983
163
63
Soba cca. 5x5, velika bela garderobna omara, črna računalniška / delovna miza, poleg črn sintič na črnem stojalu. V sobi je okno, tudi TV, pa tudi bela postelja - nekako bi temu prostoru rekel delovno - spalni kotiček :cool:.
Zbiram ideje, s kakšno barvo prebeliti. Nebi klasično bele, niti stropa ne maram belega. Nebi rad tudi kakšnih kričečih barv, prav tako ne vsako steno druge barve.
Kakšna sinje modra, mogoče strop nek odtenek sive... ali pa ravno obratno. Kaj predlagate, kakšne so vaše ideje? Prilimajte tudi kakšno slikco različnih kombinacij barv.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.846
5.627
113
Zdaj je moderno vse belo ...edino eno steno daš v barvo....

Svetlo rjava... Barva kave...pa na strop sem dal bleščice....samo niso ok izpadle (jupol)

Bel strop so potemnile (prozoren lak z bleščicami)...pa nič se ne vidijo

Na obstoječo omaro si na zadnjo stran ali na zadnjo stran okvirja nalepi kak RGB led trak...pasivna svetloba na steno....za atmosfero!
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.146
2.762
113
Lublana
Obišči stran
Mah to je težko predlagat, ker se mi zdi glede na izkušnje, če človek sprašuje kako bi kaj pobarval, to že pomeni, da se ta človek boji barv. In kadarkoli me je nekdo na ta način spraševal in mu dal predlog me ni upošteval in je na koncu pobarval vse v belo. Mogoče sivo :rolleyes:

Zgolj primer, ko sem nekaj osebam omenil, da bom v stanovanju hodnik prebarval v bordo rdeče, kuhinjo v svetlo modro in stene v dnevni sobo delno obložil s paneli videza starih rdečih opek, ostalo pa v dokaj pisane tapete... so pač zatrokirali in me opozarjali, da bom imel temo v stanovanju in da bo vse kričeče in grozljivo... No, te iste osebe so zdaj navdušene nad izgledom prostorov...pa tudi stanovanje je še vedno zelo svetlo.

Drugače pa...:
Predlagam kakšno umirjeno zeleno recimo petrol green ali pa recimo pistacija zelena... neke bolj tople zelene odtenke. Ali pa mango oranžna. To je prav tako umirjena in prijetna barva. Morda celo narediš tako kombinacijo, kot jo imam jaz, da imaš eno steno obloženo z opekami (paneli)... Če ti je tak stil seveda všeč. Pa odvisno tudi koliko si pripravljen zapraviti...

Modra je precej hladna barva, sploh svetla. Ne vem, če ti je to všeč tudi prav. Jaz sem za kuhinjo izbiral med svetlo modro in pistacijo zeleno. Pa sem izbral modro, ker sem bil mnenja, da je v kuhinji itak vedno vroče in bo sedlo bol "sveža" barva. Saj ni slabo, lepo zgleda in mi je za v kuhinjo všeč, vendar bi v druge raje izbral pistacija zeleno.

Aja, če ti je pomembno kaj je moderno in trend. Kar pomeni, da nimaš svojega okusa in stila. Pozabi vse kar sem napisal in naredi tako, kot je KameleON napisal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: scorpion

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Soba cca. 5x5, velika bela garderobna omara, črna računalniška / delovna miza, poleg črn sintič na črnem stojalu. V sobi je okno, tudi TV, pa tudi bela postelja - nekako bi temu prostoru rekel delovno - spalni kotiček :cool:.
Zbiram ideje, s kakšno barvo prebeliti. Nebi klasično bele, niti stropa ne maram belega. Nebi rad tudi kakšnih kričečih barv, prav tako ne vsako steno druge barve.
Kakšna sinje modra, mogoče strop nek odtenek sive... ali pa ravno obratno. Kaj predlagate, kakšne so vaše ideje? Prilimajte tudi kakšno slikco različnih kombinacij barv.

To so itak zadeve, ki so stvar okusa...tako da...težko kaj dosti predlagat... morda kak nasvet.

Če boš velliko prebaraval znaš biti ob svetlobo ako pretiravaš z odtenki. Osebno bi strop pustil pri miru in bi v štartu pobarval eno ali dve steni. Kar se odtenkov tiče...nekaj v barvi betona bi verjetno sedlo na belo-črno kombinacijo (z modro osebno ne bi hodil po sobi).
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
2.469
-1.339
63
Soba cca. 5x5, velika bela garderobna omara, črna računalniška / delovna miza, poleg črn sintič na črnem stojalu. V sobi je okno, tudi TV, pa tudi bela postelja - nekako bi temu prostoru rekel delovno - spalni kotiček :cool:.
Zbiram ideje, s kakšno barvo prebeliti. Nebi klasično bele, niti stropa ne maram belega. Nebi rad tudi kakšnih kričečih barv, prav tako ne vsako steno druge barve.
Kakšna sinje modra, mogoče strop nek odtenek sive... ali pa ravno obratno. Kaj predlagate, kakšne so vaše ideje? Prilimajte tudi kakšno slikco različnih kombinacij barv.
Poskusi tole
 

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.983
163
63
Mah to je težko predlagat, ker se mi zdi glede na izkušnje, če človek sprašuje kako bi kaj pobarval, to že pomeni, da se ta človek boji barv. In kadarkoli me je nekdo na ta način spraševal in mu dal predlog me ni upošteval in je na koncu pobarval vse v belo. Mogoče sivo :rolleyes:

Zgolj primer, ko sem nekaj osebam omenil, da bom v stanovanju hodnik prebarval v bordo rdeče, kuhinjo v svetlo modro in stene v dnevni sobo delno obložil s paneli videza starih rdečih opek, ostalo pa v dokaj pisane tapete... so pač zatrokirali in me opozarjali, da bom imel temo v stanovanju in da bo vse kričeče in grozljivo... No, te iste osebe so zdaj navdušene nad izgledom prostorov...pa tudi stanovanje je še vedno zelo svetlo.

Drugače pa...:
Predlagam kakšno umirjeno zeleno recimo petrol green ali pa recimo pistacija zelena... neke bolj tople zelene odtenke. Ali pa mango oranžna. To je prav tako umirjena in prijetna barva. Morda celo narediš tako kombinacijo, kot jo imam jaz, da imaš eno steno obloženo z opekami (paneli)... Če ti je tak stil seveda všeč. Pa odvisno tudi koliko si pripravljen zapraviti...

Modra je precej hladna barva, sploh svetla. Ne vem, če ti je to všeč tudi prav. Jaz sem za kuhinjo izbiral med svetlo modro in pistacijo zeleno. Pa sem izbral modro, ker sem bil mnenja, da je v kuhinji itak vedno vroče in bo sedlo bol "sveža" barva. Saj ni slabo, lepo zgleda in mi je za v kuhinjo všeč, vendar bi v druge raje izbral pistacija zeleno.

Aja, če ti je pomembno kaj je moderno in trend. Kar pomeni, da nimaš svojega okusa in stila. Pozabi vse kar sem napisal in naredi tako, kot je KameleON napisal.
No na trende in kaj je moderno se niti najmanj ne zanašam, saj ne bom drugih vabil, naj si pridejo ogledat barvo... ampak jo bom gledal sam.
Nekako mi je v oči padlo tole. Strop neka kombinacija med zeleno in sivo, stene pa nek zelen odtenek. Seveda brez tistega črnega roba pri tleh. Se pa črna in bela lepo ujame s to zeleno, vsaj na sliki.

2024-09-19_20-42-31.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.983
163
63
Tole je videti odlično.
Saj mi je tudi tvoja ideja glede opečnate stene všeč, samo ne bom se zafrkaval še s tem (čeprav denar ni problem). Pistacija ali petrol zelena mi je vsaj meni osebno skoraj pretemna, oranžna pa preživa. Tale zelena pa nekako meji že na modro (turkiza), če prav vidim, ampak mi je všeč.
Jah, saj vem, najlažje je prebarvati z belo po liniji najmanjšega odpora, zato sem iskal kakšno idejo-nasvet glede zanimive barvne kombinacije. NIč, jutri grem s to fotko namešat barvo, čez vikend nameravam beliti, potem pa sledi sestava nove omare in postelje (menjava po cca. 35-ih letih). Ko bo končano, pa objavim kakšno fotko. :cool:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.146
2.762
113
Lublana
Obišči stran
No, dejansko so stene čakalnic in ordinacije na psihiatriji, zdravstvenih domovih, zobarjih...v glavnem bele. Noro, da ima ogromno ljudi tak fetiš na bolnice, da si kar svoje domove tako uredi.