I-GO ne najde vgrajenega GPS na HTC Diamond 2

Freenasty

Pripravnik
10. jun 2008
140
0
16
Torej problem je tak, I-GO mi je normalno deloval, vendar sem naknadno inštaliral zunanji GPS vmesnik, ker sem rabil hitrejši GPS sprejemnik za program RaceChrono (program, ki meri preko GPS-ja hitrosti krogov na dirkališču, pospeške 0-100 itd...pač za dirkaške namene). Sedaj mi I-GO ne najde več vgrajenega GPS-ja v mobilniku. Program RaceChrono mi pa normalno deluje tudi na notranjem GPS-ju. Zunanji GPS preko bluetootha sem odinštaliral, vendar I-GO, ko dam da samodejno poišče GPS še vedno ne najde notranjega GPS sprejemnika. Kakšna ideja kaj nastavit oz kako urediti, da bo delovalo?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.379
724
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
v sys.txt mu forsiraš baud rate in številko porta, ki ga uporablja GPS sprejemnik.

[gps]
port="1"
baud="9600"

številke so simbolične.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Freenasty

Pripravnik
10. jun 2008
140
0
16
Kako pa ugotovim kakše so te številke? Prej je bilo nastavljeno na vrata 4 in hitrost 57600, vendar mi s temi številkami, če vpišem v datoteko ne prime. Do sedaj v datoteki sploh ni bilo nič vpisano kar se tiče GPS-ja
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.379
724
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Itak, da ti ne prime, saj sedaj uporabljaš drugi gps sprejemnik, ki pa ima lahko drugačne nastavitve. Da preveriš nastavitve GPS sprejemnika, obstaja nekaj programov, eden izmed njih je GPSScan_debug.exe. Nisem pa ziher če deluje na Windows Mobile.
 

Freenasty

Pripravnik
10. jun 2008
140
0
16
Ne uporabljam več drugi GPS sprejemnik, na bluetooth sem tudi odstranil GPS iz telefona in tudi program RaceChrono mi normalno najde notranji GPS, tako da notranji GPS deluje, samo I-GO ga sedaj ne najde...
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.379
724
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Malo sem zmeden, v prvem postu si napisal, da si inštaliral zunanji GPS, pač za potrebe, ki si jih navedel. Torej kateri GPS hočeš da ti sedaj uporablja iGO? Če prav razumem imaš zdaj 2 gps sprejemnika in nobenega ti igo ne zazna?? Za začetek izbriši mapo save, ki jo najdeš v mapi iGO. S tem dejansko ponastaviš vse nastavitve kar se tiče zaznavavnja hardwera v samem programu igo. Nato probaj še s samodejnim zaznavanjem gps sprejemnika.


aja, še prej pa iz sys pobriši vrstice za gps nastavitve, če si slučajno kaj vpisoval oz preizkušal z mojim primerom zgoraj...
 
Nazadnje urejeno:

Freenasty

Pripravnik
10. jun 2008
140
0
16
Ja inštaliral sem zunanji GPS, vendar samo za en dan, sedaj nimam več zunanjega in bi rad uporabljal GPS, ki je vgrajen v telefonu. Za zunanji ne vem če zazna I-GO, ker nimam več zunanjega, notranjega pa ne zazna, tisti drugi program pa zazna notranjega.
Sem izbrisal iz sys vrstice vse v zvezi z GPS in izbrisal save mapo, dal samodejno iskanje v I-GO, vendar ne najde sprejemnika
frown-1.gif
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.730
49
48
Mogoče ti RaceChrono blokira gps port? Ti teče ta program v ozadju?