Covid-19 Hydroxychloroquine

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
IMG-8a2275b184f9b1fd7176dd946a2f8264-V.jpg
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
A to te je zmotilo? Ne tista dva zdravnika, ki sta navedena na dokumentu?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Tudi jaz lahko nekaj spesnim in dam ta dva zdravnika gor.
In dvomim, da sta ona dva za tem, če pa sta pa vem, da se jih morem izogibat.

Za začetek se nikoli zdrav človek ni bil bolan recimo.
Vit D ni zdravilo.

Ampak Vera ve.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
.....

Za začetek se nikoli zdrav človek ni bil bolan recimo.
....

Ampak Vera ve.
Ti to resno??? Leto pa pol se zdrave ljudi prepričuje da so bolni!!! Pozitiven, pa niti ne ve da je pozitiven dokler ne gre na test, kjer mu povejo da je pozitiven in posledično se ga tretira kot da je bolan. Brez simptomov, brez problemov. Ti to zagovarjaš že cel čas. Pol pa napišeš kar napišeš. Neprecenljivo...

In očitno Vera ve.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.929
2.411
113
A ni bistvo problema v tem, da virus sploh ne obstaja, da se ga sploh ne da izolirat, da ni dokazov? Torej je vse hoax in so tudi dohtarji padli na finto in imajo fejk zdravila in terapaije.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Jaz sn si tudi namišljal simptome, pa familija je tudi sfejkala bolezn. Ker so na komunističnih medijih povedali, da je to med nami, pa komunisticni dohterji so mi rekli, da sem pozitiven.
Saj zaj mi je zal, da nisem nova 24 gledat. Te bi zdrav bil, tak sn pa rtv bral in z vrocino ležal. Mater sn kreten.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ti to resno??? Leto pa pol se zdrave ljudi prepričuje da so bolni!!! Pozitiven, pa niti ne ve da je pozitiven dokler ne gre na test, kjer mu povejo da je pozitiven in posledično se ga tretira kot da je bolan. Brez simptomov, brez problemov. Ti to zagovarjaš že cel čas. Pol pa napišeš kar napišeš. Neprecenljivo...

In očitno Vera ve.

Ti to resno??? Zakaj si potem ženske samopregledujejo prsi in hodijo na mamografijo, če jim izgleda nič ni? Zakaj hodimo na službene obvezne zdravniške preglede, če pa navzven zgledamo, da nam nič ni? Zakaj pri darovanju krvi naredijo celo plejado testov, predvsem na HIV in hepatitis, čeprav nimaš nobenih znakov bolezni? A veš, da si lahko HIV pozitiven celo desetletja, preden se ti razvije AIDS, pa sploh ne veš? In da v tem času lahko nezavedno okužiš veliko število ljudi? A veš, da se ti lahko rakave celice razvijajo desetletja in preden karkoli ugotoviš, je prepozno - čeprav bi ti lahko v zgodnjem stadiju še dokaj uspešno pomagali? Temu se reče "preventiva", je pa čisto možno, da si tisti teden manjkal v OŠ
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Ti to resno??? Zakaj si potem ženske samopregledujejo prsi in hodijo na mamografijo, če jim izgleda nič ni? Zakaj hodimo na službene obvezne zdravniške preglede, če pa navzven zgledamo, da nam nič ni? Zakaj pri darovanju krvi naredijo celo plejado testov, predvsem na HIV in hepatitis, čeprav nimaš nobenih znakov bolezni? A veš, da si lahko HIV pozitiven celo desetletja, preden se ti razvije AIDS, pa sploh ne veš? In da v tem času lahko nezavedno okužiš veliko število ljudi? A veš, da se ti lahko rakave celice razvijajo desetletja in preden karkoli ugotoviš, je prepozno - čeprav bi ti lahko v zgodnjem stadiju še dokaj uspešno pomagali? Temu se reče "preventiva", je pa čisto možno, da si tisti teden manjkal v OŠ

Jaz popolnoma resno. Pa ti čisto resno primerjaš testiranje vsevprek za potencialno bolezen tipa resnejši prehlad do resne gripe z vsem kar si našteval (minus eids, ker to je kolobocija zase)? S tem, da za vse kar si našteval se testira prostovoljno in ni karanten in omejitev zaradi recimo raka dojke. (ne, ne rabim predavanja o tem, da raka dojke ne moreš vdihnit. ne delam take primerjave jaz...) Preskoki v mentalnih procesih vernikov me vedno znova presenečajo...

Edit: dopolnitev misli ....
 
Nazadnje urejeno:

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Jaz sn si tudi namišljal simptome, pa familija je tudi sfejkala bolezn. Ker so na komunističnih medijih povedali, da je to med nami, pa komunisticni dohterji so mi rekli, da sem pozitiven.
Saj zaj mi je zal, da nisem nova 24 gledat. Te bi zdrav bil, tak sn pa rtv bral in z vrocino ležal. Mater sn kreten.

Ne delam si utvar, da bova prišla na isto raven; ampak testiranje ob simptomih je eno (imaš bolezen, pa gledamo kaj bi to bilo), drugo pa je testiranje vsevprek in izločanje zdravih (brez simptomov) kot bolnih. To je malo razlike. Ker biti bolan, pomeni imeti bolezenske znake. Kar se dela (večioma) zadnje leto pa pol se pač išče pozitivne. Al hočeš rečt, da se testira samo take s simptomi? Dihanje samo zase ni simptom. Sam povem ...
Od kje je prišla politika v tale pogovor mi pa ni čisto jasno. Mentalni preskok, spet? Nočem niti vedet.....
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
... Dihanje samo zase ni simptom.
Ne je vnos oksidanta za izgorevanje telesa (in iznos Co2 ter vodne pare - zato moramo pit, da ne dehidriramo, najraje pivo!) in tako se od znotraj "zakurimo" (telesna toplota!) oz. se dogaja "very slow human self Combustion" ... Ko dogorimo, umremo in pol posledično tudi nehamo dihat (baje) in začnemo čez čas smrdet po "crkotini" ... to bo to nekak ... :evil: ... moške je bolje zakopat, babe pa zakurit v krematoriju, da se lahko opazuje pičkin dim iz dimnika. Pedre pa če se zakuri, se vije mavrica nad kaminom krematorija :zardelalter:
 
  • Žalosti me
Reactions: mr_

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Maš dve vrsti dihanja. Telesno dihanje in celično dihanje :) eno je izmenjava dihalnih plinov preko dihalne površine. Drugo pa kemična reakcija, ki je v bistvu gorenje in poteka v vsaki živi celici.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Bo resnica prisla na dan. Po tem bodo letele glave. Bi rekel, da v Franciji dobesedno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113

Abstract​

To date, the COVID-19 pandemic has resulted in more than 200 million cases of SARS-CoV-2 infection and more than four million deaths world-wide. 1 Although novel COVID-19 vaccines have become clinically available, the safety and efficacy of these vaccines remains open to question. 2 Alternate approaches to prevention of disease have received little attention, and one medication, hydroxychloroquine (HCQ), has been attacked and dismissed based on flawed studies and political controversy that obscured the value of this treatment as pre-exposure prophylaxis (PrEP) for SARS-CoV-2 infection.
Our meta-analysis suggests that weekly HCQ PrEP is safe and effective in preventing COVID-19 in a high-risk group of HCWs. Although severity of disease was not reported for infected subjects in most of the studies, prevention of infection implies a lower risk of severe illness in treated HCWs. It is important to recognize that these studies exclusively analyzed HCQ PrEP and excluded HCQ post-exposure prophylaxis (PEP) or treatment of SARS-CoV-2-infected individuals. Lumping of these groups in prior studies has resulted in flawed analysis and inaccurate conclusions about the safety and efficacy of HCQ PrEP [18]. Although the cohort studies have limitations in terms of retrospective design and subject homogeneity, they suggest that HCQ PrEP could serve as a stop-gap approach to COVID-19 prevention until universal vaccination is achieved. Further randomized trials of HCQ PrEP should be conducted to evaluate this promising method of prevention for COVID-19 and future pandemics.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.709
113
kod Džej-Zija
Še sem lepim novice:
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1