Huawei GT2 42mm smart watch

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Bok dečki.

Si lasti kdo (ali katera žena) Huawei GT2? Žena si je zaželela smart watch, pa sem ji svetoval Huawei predvsem ker baterija drži precej več od konkurence. Imam pa eno vprašanje, kako se prikazujejo sporočila? Recimo na telefonu dobiš SMS, kaj pa nardi ura? Se vklopi, napiše "you have new sms" ali kaj podobnega. Ne natu ne najdem kaj pametnega. Vidim da lahko bereš sporočila če swajpneš gor, ne vem pa kako je z opozorilom. Zakaj se gre? V službi naj nebi imele telefonov pri sebi, ima ga pa shranjenega v predalu in na tiho, je pa vseeno fajn da ji kaj pokaže na uri, da jo kličem, ali da je dobila sms.

Tenx
 
Nazadnje urejeno:

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.811
199
63
Slovenija
da, prikaže se ti vir sporočila (katera aplikacija pošilja) in samo sporočilo, večinoma se prikaže prej na uri kot na telefonu
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Če ga rabi za šport, se ga raje izogni, ker ne podpira ničesar razen Huawei aplikacije.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Žena ni neka extremna športnica. Včasih kako snemanje aktivnosti, ala kolesarjenje, pohodništvo, pa da se to kasneje prikaže na google zemljevidu. To menda zna, a ne? Potem pa kot sem omenil, obvestila SMSov, neodgovorjenih klicev ipd. Drugače pa še kak predlog?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
Razen kadar se ne. Ene imajo probleme s tem. Recimo Amazfit GTS.

No, probleme imata tako huawei kot amazfit, če sta povezana s "pametnim" telefonom, ki preveč radostno ubija procese v ozadju v imenu varčevanja z energijo. Je treba dodat aplikacije na whitelisto.
 

brezhibno

Pripravnik
3. jan 2012
223
22
18
Žena ni neka extremna športnica. Včasih kako snemanje aktivnosti, ala kolesarjenje, pohodništvo, pa da se to kasneje prikaže na google zemljevidu. To menda zna, a ne? Potem pa kot sem omenil, obvestila SMSov, neodgovorjenih klicev ipd. Drugače pa še kak predlog?

Pri nas imamo to uro 42mm varjanto. Ura beleži vse našteto, po končani vadbi ti vriše pot, pokaže vse podatke itd. ko te nekdo kliče ti kaže na uri, javiš pa se na telefonu, obvestila dobivaš vse sms,chati itd., lahko pa si jih prilagodiš poljubno. Se pa pri nas ura uporablja v povezavi z iphonom, ki pa po zadnjem updejtu nima več možnosti nameščanja novih watch faceov (rešitev je da se poveže na nek android, zamenjaš, naložiš nove face in povežeš nazaj na iphone). Baterija je dobra, zdrži pa manj kot pri večji verziji, drugače pa je ura kar fajn za ta denar. Če te še kaj konkretnega zanima povej ?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
No, probleme imata tako huawei kot amazfit, če sta povezana s "pametnim" telefonom, ki preveč radostno ubija procese v ozadju v imenu varčevanja z energijo. Je treba dodat aplikacije na whitelisto.
Kolikor sem bral reviewe amazfita GTS je problem, ker notificationi pridejo, pa ne, pa spet pridejo. Tudi če nič ne spreminijaš na telefonu. Tudi če enega za drugim pošiljaš (kar podre tvojo teorijo o pobijanju procesov v ozadju). Je pa res, da ni pisalo, v kombiniaciji s katerim telefonom. Verjetno android :evil:
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
Amazfit aplikacija te že sama opozori, da jo je treba whitelistat, če hočeš konsistentno dobivat notifikacije. Verjetno si bral kak star review, kjer tega opozorila še ni bilo in niso imeli pojma kva se jim dogaja.

Jaz imam drugače tole kombinacijo:
huawei telefon + honor band (huawei wear aplikacija al kaj je že)
huawei telefon + amazfit GTR

Honor bandu niti whitelistanje ne pomaga, da ne bi po kakih 2 dneh ostal brez vseh notifikacij. Amazfit dela brez kakršnihkoli težav.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Brez sem najnovejše, kar sem našel za GTS (ki ima s tem menda veliko več težav kot GTR).
Noben review pa itak ne napiše, kako je v kombinaciji z iPhonom (kar mene zanima).
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Hvala dečki. Huawei GT2 42mm je kupljen. Dela tako kot je pričakovano. Notifikacije in vse ostalo dela BP.

Zdaj pa mi še pubec gnjavi, da bi imel nekaj na roki ala pametna ura. Ker je imel dober uspeh v šoli, naj mu bo. Kaj bi priporočali tam do 100 eur?

Hvala
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Jaz jo imam meni osebno super lepa ura sploh z usnjenim paščkom. Največja pomankljivost je da deluje samo z njihovo health aplikacijo kar se podatkov tiče in dvomim da se bo to kdaj spremenilo. Edini minus in zelo velik. Pa super mi je za klicanje ker ne rabiš telefona dvigovat ampak kar preko ure govoriš.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.607
1.526
113
Meni je gt2 bila že od štarta zanimiva, samo ta klasični design mi ni sedel. Ko je prišla ven gt2e...to je to! Kupil na amazonu za 150, zraven je bil še gratis huawei band 4.
Ura je res top, to kar tebe moti, je meni vseeno. Njihov app je čisto ok, tudi pri samsungovi uri sem uporabljal samo njihov app.
Glavni razlog zakaj sem jo sploh kupil je baterija. Ker da samsungova zdrži komaj kaj 2 dni je totalni fail. Gt2e zdrži skoraj 2 tedna!
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Ja baterija pri gt2 je pa res čist druga dimenzija. Mogoče njen največji + pa od začetka si imel samo nekaj možnih začetnih zaslonov danes jih imaš kolikor hočeš pa zadnja posodobitev ima tudi spo2 meritev.