HTC Desire vs. Nexus One

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Imaš link?

i agree
cheer.gif


jaz moram nabavit še nosilec za v avtu in nosilec za na kolo




btw: a ste za kak group buy programov in iger? a bi se to dalo izvesti?

Evo, to sem našel jaz, seveda sprejemam boljše predloge:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=200457097628&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110521934013&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

LP,
PIC


Moji predlogi:

- kdor rabi polnilec za v avtu je tole ena simpatična rešitev
Adapter za polnilec v avtu - preko USB
+
zraven pa potem še USB kabel



- kdor rabi nosilec za avto, meni je ta všeč
Nosilec za v avtu
Tip ki ga je kupil (drug forum) je rekel, da se nič ne trese in je zelo zadovoljen z njim.







- me pa mika tudi tale nosilec za v avtu - samo da se ga da na zračnik (ta me mogoče še najbolj mika- in bi šel v group buy kaj kmalu). V osnovi je za iphone namenjen, samo kakor se vidi na spodnjem posnetku paše tudi za Desire
Nosilec za v avtu št. 2

 

_Dejan_

Zelenc'
22. apr 2010
29
0
1
Okolica lj.
www.carpc.si
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Citat:
Uporabnik _Dejan_ pravi:
Hm ne vem kaj delaš da ti ne zdži več kot 1 dan :D
Jaz sem nazadnje imel uptime 46h wake time cca. 8h in sem kar dosti delal na telefon, redno igram igrico Racing Live(Ne začnite ker to je kot Travian - Rataš odvisen), wifi je bil vklopljen(po 15min v spanju se izklopi nato ko zbudiš telefon se nazaj vklopi), bilo je nekaj klicev(okoli 20-30min), SMS-ov(cca. 5), nekaj slikanja, preverjanje emailov...

Nenavadno dolgo ti zdrži. Moj rekord je 27h uptime in 4h wake time, pa imam Desire že 14dni.

A imaš display čisto zatemnjen?

Ne display nimam čisto zatemnjen. Če si daš Power Control widged imam osvetlitev na drugi stopnji(prva je uporabna mogoče samo v čisti temi pa še to ne). Imam pa vse auto sync izklopljene in ročno zaganjam sync(Sync All bliznjica), mogoče je pa Mobitel dobil krš robo tako kot je ponavadi večina izdelkov narejena za slo trg in zato baterije ne zdržijo dolgo...
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.113
32
48
V času ki sem ga imel na razpolago z DESIRE-jem, mi je po polnjenju (tistim prvim,) zdržal 1 dan--.res pa z nonstop drkanja, ampak nič drastičnega, takega kar nebi počel tudi ob redni uporabi.
Vtis: telefon me sploh ni navdušil in ni nekakšen presežek, da bi sedaj morali biti vsi "paf" ko ga vidite...pač še en od mnogih HTC-jev.

Ne se bat...saj se bo spet pojavil kakšen nov telefon, ki ga bodo/bomo želeli meti vsi..in krog se sklene, vsakič znova in znova...
smile-1.gif
 

Poltergeist

Pripravnik
22. apr 2010
398
3
18
Jaz sem malo pretiraval z syncanjem. To priznam, saj sem mel nastavljeno 1x na uro oz avtomatsko. Widgete kot weather pa tudi najkrajši možni čas. Zdaj mam weather samo, ko se zbudi telefon oz 12 ur. Ostalo bom pa tudi začel počasi na roko. Latitudo sem pa tudi že izklopo. Prej je bila na uro nastavlena. Sicer se je locirala le preko anten.
 
Nazadnje urejeno:

_Dejan_

Zelenc'
22. apr 2010
29
0
1
Okolica lj.
www.carpc.si
Citat:
Uporabnik Poltergeist pravi:
Jaz sem malo pretiraval z syncanjem. To priznam, saj sem mel nastavljeno 1x na uro oz avtomatsko. Widgete kot weather pa tudi najkrajši možni čas. Zdaj mam weather samo, ko se zbudi telefon oz 12 ur. Ostalo bom pa tudi začel počasi na roko. Latitudo sem pa tudi že izklopo. Prej je bila na uro nastavlena. Sicer se je locirala le preko anten.

Če rabiš stalni sync je mogoče bolje da vklopiš samo GPRS/EDGE in ne uporabljaš 3G...
Me pa zanima koliko mi bo zdržala baterija sedaj ko je telefon rootan in aplikacije na SD kartici...
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Pri meni kar se tiče omrežja še nisem opazil nobenih razlik v samemu lovljenju signala v pimerjavi z ostalimi telefoni, ki sem jih imel. V stanovanju v LJ poln signal HSDPA, doma v KK tudi itd... Meni baterija drži 2-3 dni. Telefona ne valjam več toliko po rokah, imam pa ves čas vklopljeno sinhronizjacijo za 2 Gmaila in vreme na 3 ure. Osvetlitev zaslona na auto, se pravi da je ves čas nekje na polovici.
 

xXx

Pripravnik
30. avg 2007
997
0
16
Meni je prej baterija držala en dan maksimalno, zdaj pa sem malo prilagodil npr. na namizju mam program ko svetilnost pojačam ali zmanjšam s klikom (če sem v notranjih prostorih kliknem in je 20%, ce sem vzunaj kliknem in je 80%), task killer avtomatsko zapira aplikacije ki jih ne rabim odprte, internet povezavo omogočam preko widgeta. Zdaj mi baterija komot drži 1 dan in pol, pa dosti delam. Za primerjavo, E71 mi je držala en dan maksimalno.

BTW: Tistemu ki piše o Legendu. To je tema o Desire / Nexus one, zato Legend sem ne sodi. Ce je 3 mm ozji in 4 mm nizji ni tolko manjši kolko je slabši . Najboljše da odpreš svojo temo HTC Legend in tam pišeš o Legendu, samo se bojim, da se boš moral sam s sabo pogovarjat, ker vsak raje da poleg 20 EUR in ima telefon višje klase - HTC Desire.

LP
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
Citat:
Uporabnik xXx pravi:
BTW: Tistemu ki piše o Legendu. To je tema o Desire / Nexus one, zato Legend sem ne sodi.

LP

in ti si tukaj kaj točno da boš govoril kje naj kdo kaj piše?
 

xXx

Pripravnik
30. avg 2007
997
0
16
Citat:
Uporabnik talean pravi:
Citat:
Uporabnik xXx pravi:
BTW: Tistemu ki piše o Legendu. To je tema o Desire / Nexus one, zato Legend sem ne sodi.

LP

in ti si tukaj kaj točno da boš govoril kje naj kdo kaj piše?

Ne jaz, ampak naslov teme : HTC Desire vs. Nexus One

Odpri temo HTC Legend , jaz ti tam ne bom pisal o Desire, ker po naslovu teme vem da Desire ne sodi tja noter. Bo pa verjetno malo bolj tiha tema.
 

kiny

Pripravnik
15. avg 2007
74
0
6
mene pa zanima, če se mogoče da kako nastaviti svoje zvonenje za budilko, ker tisti naloženi zvoki mi res niso všeč za zjutraj
smile-1.gif
 

fara

Pripravnik
15. sep 2007
130
0
16
Citat:
Uporabnik _Dejan_ pravi:
Citat:
Uporabnik Poltergeist pravi:
Baterija mi ne drzi vec kot 1 dan, zato bi rabil dock, kateri se niso dobavljivi, baje..
smile-1.gif

Hm ne vem kaj delaš da ti ne zdži več kot 1 dan :D
Jaz sem nazadnje imel uptime 46h wake time cca. 8h in sem kar dosti delal na telefon, redno igram igrico Racing Live(Ne začnite ker to je kot Travian - Rataš odvisen), wifi je bil vklopljen(po 15min v spanju se izklopi nato ko zbudiš telefon se nazaj vklopi), bilo je nekaj klicev(okoli 20-30min), SMS-ov(cca. 5), nekaj slikanja, preverjanje emailov...

men ne zdrži več kot 14 ur na Nexusu! - zjutraj ga dam iz polnilca - čez dan klici (na mesec porabim vseh 1200min dzabesta+še malo ter okrog 150mb podatkov) - je pa res, da ko sn v pisarni ali doma - mam vklopljen wlan

sama batrija mi ne gre toliko na živce, kot pa polnjenje v avtu ali pa preko usb-ja, ki je x krat bolj počasno od navadnega polnilca..
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Citat:
Uporabnik kiny pravi:
mene pa zanima, če se mogoče da kako nastaviti svoje zvonenje za budilko, ker tisti naloženi zvoki mi res niso všeč za zjutraj
smile-1.gif

je nek način, mislim da imaš na spominski kartici narejene mapce v katere si lahko vnašaš svoje zvoke, kateri se ti tudi potem prikažejo pod alarmi ipd...
 

fara

Pripravnik
15. sep 2007
130
0
16
Citat:
Uporabnik kiny pravi:
mene pa zanima, če se mogoče da kako nastaviti svoje zvonenje za budilko, ker tisti naloženi zvoki mi res niso všeč za zjutraj
smile-1.gif

idi v "clock" - klikni na uro (tam ko so spodaj dnevi našteti) in tam imaš potem opcijo za spremembo)..
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
@kiny:

1. Na SD kartici si naredi mape "ringtones", "alarms" in "'notifications".
2. Po mapah si naloži željene zvočne datoteke.
3. Unmount SD
 
Nazadnje urejeno:

xXx

Pripravnik
30. avg 2007
997
0
16
Obstaja kaki program ki bi prikazoval radarsko sliko padavin - animacijo ? Hvala
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
944
91
28
Ljubljana
KSZ.

Sem novi lastnik Desira in bivši lastnik N97 in imam nekaj težav.

1. Budilka ne dela, če je aparat ugasnjen.
13.gif

2. Ali obstaja kakšen program za wifi profile? Na šihtu imam wifi in statično dodan IP, doma pa DHCP in moram ročno vklapljati in izklapljati nastavitev v telefonu.

Si sploh ne morem zamisliti, kaj vse je znala moja bivša.
bonk.gif