Hrvaška - BIH - prevoz otroka na motorju

map

Guru
6. jul 2008
7.836
1.961
113
najrajš na babi
V avgustu načrtujem, da bi z 13 let starim sinom šla z motorjem za 3 dni na morje. Otrok seveda kot sopotnik. Ima vso moto opremo. Zanima me kaj zaraven osebne izkaznice še potrebuje za prestop meje? Kakšna je starost za prevoz otrok na motorju v RH in BIH. Če mogoče kdo ve bom vesel vseh informacij. Drugače bom kontaktiral konzulate v RS.
 
Nazadnje urejeno:

map

Guru
6. jul 2008
7.836
1.961
113
najrajš na babi
Bom samo osebno vzel pa bomo vidli. V RH verjetno ni problem, načrtujem vrnitev preko BIH. če pa v BIH ne bo šlo se bom pa vrnil po RH.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.836
1.961
113
najrajš na babi
Za informacijo, če bo kdo potreboval. Poklical na hrvaški mejni prehod z Bosno. Policist ni vedel, ter dejal, da ga pokličem čez 15 minut in bo imel informacije tako za HR in Bosno. Čez 15 minut pokličem, dobim odgovor, da je v obeh državah dovoljeno vozit otroka starega najmanj 12 let, tako kot pri nas. Odnos policista korekten in prijazen. Pohvalno.
 

ceedevita

Majstr
24. jul 2009
6.871
107
63
štajerska
mogoče še nabaviš evropsko kartico zdravstvenega zavarovanja. nikoli ne veš kaj pride. pa kako dodatno zavarovanje zraven. Letos so že kar nekaj motoristov zradirali doli
 

map

Guru
6. jul 2008
7.836
1.961
113
najrajš na babi
Mam evro kartico in tisti papir za bosno, tud neko dodatno za tujino mam na ZM. Pa še asistenco za motor. Bolj me je zanimalo glede otroka, da mi nebi na meji komplicirali. Dobro, da ste me spomnili, otroku morem še dodatno na zavarovalnici uredit. In to je to.
 
Nazadnje urejeno:

ceedevita

Majstr
24. jul 2009
6.871
107
63
štajerska
če se otrok slučajno ne piše enako kot ti potem je fino imeti zraven še en formular , da mu mati dovoljuje potovanje s "tujo" osebeo. se dobi na UE. To velja za BiH. Hrvati ne potrebujejo tega