Hp probook z win 10 se ne zažene

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Taka je situacija: 3 leta star hp z win 10 se več ne zažene, niti v varnem zagonu ne. Sumim kasperskega, ki mi je pred leti že podobno "zaklenil" en drugi prenosnik z win 7, ker pa je preteklo že ohoho let se pravzaprav ne spomnim kako sem zadevo rešil. Torej vse kar comp dela je sukanje koleščka...Prosim za pomoč, ker je na disku kar nekaj stvari, katerih izbris si ne morem privoščiti, sam pa tavam v temi...lp
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
dvomim, da bi kaspersky tako zaklenil zadevo, pa še v varnem načinu (ga imam že vrsto let). če so podatki pomembni, daj disk v en drug pc in tam poberi dol zadeve. vmes ga daj še na disk info zaradi zdravja, potem pa se lahko hecaš z kakim restore pointom. podobna finta je sicer tudi povezana z neuspelim updejtom...ko se zacikla in ne ve/zna ne nazaj ne naprej.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Nisem toliko strokovnjaka, da bi vekslal diske. Gotovo obstaja kakšen način, da ni glih potrebno compa zdemolirat ali formatirat.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
No sem se spet poigral in zagnal Fast system test:
izpiše failed hard drive check z failure ID: 9BR23F-7QRAB5-XD7WLJ-60WN03, nadalje izpiše prod. ID, kapciteto in št. diskov. Se pravi hard drive je problem, vprašanje je samo kako to rešiti?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Poišči ono temo ko smo zadnjič moj disk reševali zaradi izklopa zaradi pomanjkanja elektrike/baterije. Na CD sem nekaj zapekel in ga zagnal s CDja.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Se spomniš mogoče naslova?

Druga polovica teme je o HDD.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
dvomim, da bi kaspersky tako zaklenil zadevo, pa še v varnem načinu (ga imam že vrsto let). če so podatki pomembni, daj disk v en drug pc in tam poberi dol zadeve. vmes ga daj še na disk info zaradi zdravja, potem pa se lahko hecaš z kakim restore pointom. podobna finta je sicer tudi povezana z neuspelim updejtom...ko se zacikla in ne ve/zna ne nazaj ne naprej.
Se strinjam.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Če imaš sicer še kak komp in usb ključ, si narediš bootable ključek z ubuntu ali čim podobnim, če disk ni povsem hin (kar kot kaže ni), boš zelo verjetno lahko podatke kopiral na nek zunanji disk.
Če se že pri tem opisu ustavi, najdi nekoga ki bo znal (tako kot pravi predhodnik).