Hostel

marjan

Pripravnik
25. jul 2007
799
3
18
Prenočil bi v sobi s recimo še 4imi neznanci... recimo 5 noči. A imajo po hostlih kake sefe kjer pustiš prtljago, ker sabo ne moreš non-stop nosit ruzaka, v sobi pa tudi ne vem če je pametno pustit.... čeprav načeloma ne bi blo not nič vrednega, ampak nag pa ne bi rad ostal
smile-1.gif

Kakšne izkušnje?
 

Anzee

Pripravnik
24. sep 2007
679
0
16
41
Ljubljana - Siska
www.facebook.com
Dostikrat imas v hostlih kovinske omarice, v katere potem pospravis svoje stvari ter jih zaklenes s svojo (torej s seboj prineseno) obesanko.

Je pa tako, naceloma so v hostlih taki ljudje, ki ne kradejo. Seveda so izjeme, odvisno je tudi od lokacije. Ampak do sedaj (pa sem verejetno spal v kar nekaj hostlih po evropi in drugod) se nisem naletel na slabo izkusnjo. Je pa verjetno nekako tako - bolj je hostel v nekem zabačenem selu, manj je moznosti da te okradejo
smile-1.gif


lp Anze
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
praviloma te nima bit ničesar strah... jst še nikoli nisem mel slabe izkušnje po hostlih pa sem jih že kar precej dal skozi v zelo različnih državah...
drugače pa itak velja pravilo, da pretirano ne razkazuješ svojega dslr s 16 objektivi ter najnovejšega ipada, in ne puščaš takih stvari na postelji npr. ko te ni v sobi... pač z zdravo mero pazljivosti, pa se ti ne bo nič zgodilo.

bolj pazi na prtljago recimo na nočnih avtobusih/trajektih, vredne stvari imej vedno v malem nahrbtniku pri sebi, cunje in nepomembne stvari pa med prtljago v prtljažnem prostoru. Meni so recimo na Tajskem dvakrat obrnili prtljago, ki je bila na nočnem avtobusu v prtljažniku, vem pa tudi za dva primera ko so jim pokradli stvar...tukaj so si pač sami krivi, kaj pa dajejo fotoaparate in denarnice med cunje.

Aja pa tut ni pametno da npr. zaspiš z ipad/ipod/mp3 in podobno kramo v naročju med vožnjo, ker ti jo lahko hitro sunijo...