Hong Kong

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Letim preko Hong Konga in tam imam v popoldanskem do večernem času postanek 7 ur zaradi prestopa (tako v eno kot drugo smer). Kot sem razumel zmedene strani našega zunanjega ministrstva, vize za Hong Kong ne rabim?

A se splača iti v tem času kaj v mesto, recimo da je pet ur časa, tako vsaj malo na ogled? Kaki nakupi elektronike me ne zanimajo.
 

grenivka

Pripravnik
1. avg 2007
616
0
16
Za HK vize ne rabiš.
Za 5 ur se meni ne bi dalo it z letališča
smile-1.gif
Jst bi rajši šla kdaj drugič, vzela stop over za kakšna 2,3 dni, in si v miru ogledala mesto.
lp
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Sem nazaj, HK sem obiskal dvakrat. Prvič sva šla s kolegom peš na The Peak (njihova Šmarna Gora), da se razmigaš po dolgem sedenju na letalu, pa še malo center obiščeš. Fascinantno je že videti tako gosto naseljeno mesto. Vlak z letališča v center vozi 25 minut vsake 10 minut in povratna stane 10 €.
Drugič sem šel sam in šel na ogled Kowloona, kjer imaš s pomola ob osmih zvečer simfonijo luči:
http://en.wikipedia.org/wiki/A_Symphony_of_Lights
Potem pa še malo okoli po trgovinah (samo izložbe sem gledal, je predrago za naše žepe) pa spet nazaj. Gniti na letališču nočem, če ni ravno nujno. Bom dal drugič kako slikico.