HOFER in LIDL

tomi

Guru
1. sep 2007
17.955
9.095
113
39
MB
Zelo na siroko napisala, kateri sistem mislim. Da se hofer/lidl umikata iz tega, da jasno vedeti, da v tem lambota ni. Zdaj bo pac merkur za 100€. Tega v nemcijo ni, pa ne bo tako bolelo, da je tam nekaj 60 namesto 70.
to velja za razvite trge, za zakotne balkanske vukojebine ne. :D
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
ta fama kako je v drugih trgovinah dražje počasi izginja, ker jo oba "diskontneža" grdo izkoriščata in sta daleč od nekdanje cenovne konkurenčnosti...

primeri:

- jebeno pakirano meso (po tanovem v pakungah po 350g namesto nekdanjih 500) je v lidlu pol dražje kot če grem po sveže slovensko v lokalni KZ
- včasih se je vsaj obutev za deco splačala, zdaj imajo klasični trgovci s čevlji toliko akcij pa izbire, da je že ceneje tam kupvat
- pred parimi tedni je imel lidl šreder za papir, sem ga na koncu kupil na amazonu pol ceneje
- prodaja zelenjave na kos (recimo por), v mercatorju/šparu na kilo nekajkrat ceneje
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
hvala bogu tega problema in stiske ne bo več. sta že oba napovedala, da se ne mislita več ukvrajati s temi rečmi nad vrednostjo 30 ali koliko evrov in naj gre raja potem kupiti nekaj drugega drugam za... koliko pač že bo. sama zguba pa jajc. Zakaj je v Sloveniji vse dražje je bil pa tudi že 100x povedano in še ZPS je spraševala, če se ne motim. ddv višji, servisa ni, pač en pavšal se ubriše, ker bo vsaka ne vem kolikota romala v nemčijo/avstrijo na servis ali se bo vračala kupnina.

in vsi vemo, da hofer in lidl okoli tega nista nikdar komplicirala in Balkanec je to vestno uveljavljal in shranjuje vse račune, da ko zmrcvarjena stvar po 2 letih in 11 mesecih crkne, dobi za novo nazaj in pač vzame nov model zastonj. PAč je to treba vkalkulirat v začetno prodajno ceno. pa še ne znese očitno in bodo vse skupaj skenslali.
To so samo neki izgovori. Nihče jih ne sili dajati več kot enoletne garancije in imeti "no questions asked" vračilno politiko. Tudi DDV je bolj težko izgovor, ker so razlike v ceni (vseh artiklov) enostavno prevelike za kaj takega. Nekje so se sistemsko zakalkulirali (je res treba imeti njihov box v vsaki vasi?).
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Pa sej v casu “interneta” mas ponudbe na dosegu roke, da glava boli..vseskup je odvisn od osebe same - pri kaksnem znesku se mu splaca “komplicirat” in iskat (ugodnejse, boljse, …).

tehnicno robo (kljub garanciji) - v lidl/hofer - je pri meni en velik “ne ne”.. kupil enkrat nekaj.. nesel nazaj cez 2h.. res da dobil denar nazaj - a pokvarjen izdelek so dal nazaj na polico.. ker je bil pac v akciji in so mel tega se celo paleto..

merkur - nas lokalni - se kar pomatra s cenami.. posljem povprasevanje - ze nekajkrat so bili konkretno ceneje od ostalih..
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe in sixpower

zakon

Guru
16. maj 2008
8.568
684
113
toti Maribor
Saj Amazon in Ebay nista nič boljša. Kaj ti pomaga najti cenejši izdelek, če pa je 3/4 poštnin za Slovenijo nad 10€, pa tja do celo 25€:bonk:
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
Na amazonu pač ne kupiš samo enega izdelka... jaz jih nabiram v košaro in potem kupim naenkrat več, ko se naročilo "splača". Dražje stvari se ponavadi splačajo vedno.

Če rabiš "takoj" pa pač greš drugam in plačaš. Saj tudi "akcijska" ponudba "diskontnežev" ni takrat, ko jo rabiš ampak 1x ali 2x letno...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in ncnifrej

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Saj Amazon in Ebay nista nič boljša. Kaj ti pomaga najti cenejši izdelek, če pa je 3/4 poštnin za Slovenijo nad 10€, pa tja do celo 25€:bonk:
pač kupuješ stvari, ki so dražje in se ti poštnina splača.. alpa "fullfilled by Amazon" - kupil nazadnje 6 "black friday" stvari.. poslali bodo v 4 paketih - za skupaj 11€
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
tako je... nazadnje sem vzel 8 artiklov, ki bojo prišli v 5 paketih

že samo pri enih slušalkah sem glede na naše cene dobil poštnino nazaj... ostalo je bonus
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.336
9.071
113
Vse skupaj - tale fama o enotnem trgu in združeni evropi - je farsa, za govore in lepe politike. Resnica je pač dvo do tritrna evropa. Torej razviti del in pa vukojebine ki se (za njih) začenejo pri dravogradu-južni meji.
Par zadev ki jih spremljam so v nemčiji do 20 do 30 odstokov konstantno nižje, ter non stop akcije tudi do 50. Glej samo amazon. Male spletne pa še bolj ugodne, a glej potem tole dvotirnost EU . POŠILJAMO SAMO V DE in AT. takole imamo. Hlapci pač, siroteki.
Bizarno bo pa zdaj , ko nas bo po južni strani hrvaška šišala še bolj kot do zdaj.. Samo retoriko spremljajte, pa že veš kam spadamo. Potem pa še ta svoboda. jupej. Ni čudno da bodo spet zidanice zalaufale...nekak se zdi da druga ne preostane malemu človeku.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mr_ in hermann

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.340
113
Mene bolj zanima, zakaj marsikatera nemska stacuna, ki je svoj čas pošiljala tudi v Slovenijo, tega ne želi več. Kake so njihove izkušnje z drugim Švicarjem, da se noče več z njim ukvarjati. Seveda ni cela Evropa na istih tirnicah, nikoli ne bo in vztrajamo sami na drugih tirih. Ta mali Janez, ne spet s prstom kazati ne vem kam, samo ogledalo je treba...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.902
4.959
113
Kar se cen ene trgovskw verige tiče. A ne obstaja kaka evropska komisija, ki bi reševala neenakosti. Recimo, tako kot so nas za naše vinjete prisilili da uvedemo cenejše tedenske, češ da so diskriminatorne glede na tujce.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Mene bolj zanima, zakaj marsikatera nemska stacuna, ki je svoj čas pošiljala tudi v Slovenijo, tega ne želi več. Kake so njihove izkušnje z drugim Švicarjem, da se noče več z njim ukvarjati. Seveda ni cela Evropa na istih tirnicah, nikoli ne bo in vztrajamo sami na drugih tirih. Ta mali Janez, ne spet s prstom kazati ne vem kam, samo ogledalo je treba...
Izkoriščanje Balkancev z vračili? Registracija za ddv v državi pri prodaji nad x eur? A je 10.000?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Me ne moti, če je poštnina 10€ ali več. Moti me ker je za nas 10€ za Avstrijce in Italijane, pa 4€. Toliko o skupnem evropskem trgu.

Ker se naroča pri amazon.de/.it oz. bistveno, ker so skladišča v DE/IT je logično da je dostava v isto državo cenejša kot v državo kjer ni amazon skladišč. Nekaj časa nazaj je amazon iskal nove lokacije za skladišča pa se pri nas ni ravno trudilo da bi se kaj "zmenili". Če bi imeli skladišče bi najbrž tudi slovenija bila na seznamu 4 EUR. Mene sicer ne moti 12EUR, ker vsaj vem kdaj bom dobil. Če amazon ponuja opcijo "express" dostave za nek izdelek, sam recimo vem da bo tudi z navadno dostavo v 2h dneh pri meni doma (ponavadi poslano iz IT). To se morajo slovenske štacune še naučit, pa marsikatera ima dostavo nad 11EUR (za težje stvari ki soo pri amazonu če ni ravno pralni stroj še vedno samo 12EUR).
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.336
9.071
113
logistični centri pošte so v MB in LJ, kar pomeni pol ure od AT meje in dobra ura od ITA meje. Tako da, tole o dragih poštninah in podobne scene so blef. je pa verjetno res, da so pri nas nefleksibilni glede na tujino, pa v verigi bi vsak rad za lambota zasluzil, kar pa ne gre in ne gre.
 
  • Všeč mi je
Reactions: smoukar in gimi