Hladilnik problemi

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Pri prahladilniku (20 let star Gorenje z zamrzovalnikom zgoraj) se je začela znotraj pojavljati voda. Ugotovil sem, da je luknjica za kondenz na zadnji steni zamašena in sem jo prebezal z zobotrebcem. Ali bo to zadostovalo, morda je zadaj še kaka cevka in potem še nisem dobro očistil? Sicer bi ga lahko izvlekel, a ni prav enostavno, pa raje tukaj vprašam
grin1.gif


Pa še žarnica za osvetlitev notranjosti več ne sveti. Kako hudiča se sname tista prozorna plastika z nje? Vlekel sem v vse smeri da bi kmalu vse skup odtrgal, pa ni šli. Kaka finta?
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
To imaš hladilnik kjer ima zamrzovalni del ločena (svoja) zunanja vrata
17758-icon_confused.gif
, ni samo zamrzovalni blok v hladilniku.

Voda: Vsaj pri sodobnih velja, da mora biti tista luknjica zadaj čista, da lahko kondenz odteka v posodo na kompresorju, ki poskrbi, da voda izhlapi. Več cevk pa vsaj pri našem Elektrolux-u nisem opazil. Verjetno bo to to.

Menjava žarnice: Poskusi najti navodila, kaj drugega ti težko svetujem.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Ja zamrzovalnik ima svoja vrata.

Po žarnico bom šel najbrž kar na gorenje servis pa bom prodajalcu zatežil, naj mi pokaže kako se menja
grin1.gif


Saj luknjico sem očistil, mislil sem le če se morda zadaj nadaljuje še s kako cevko in da z zobotrebcem nisem dosegel do konca. Je moralo biti pa že dolgo zamašeno, saj je na zadnji steni že kar sled od kapljic..
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Cevka ne more biti dolga, saj je samo čez zadnjo steno hladilnika. Kapljice pa so pri teh hladilnikih ponavadi po celi zadnji steni in počasi odtekajo proti tej luknjici. Mora biti pa pred zadnjo steno hladilnika malo prostora, če hladilnik nabiješ z živili čisto do zadnje stene ta voda ne more odteka in se nabira na kaki embalži...
Zobotrebec je po mojem vseeno malce kratek. Ponavadi imajo hladilniki zraven en pripomoček z čiščenje te luknjicie, ki je dolg cca 5 do 10 cm, po mojem, je dovolj dolg da sčisti celo luknjico.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Hehe, sem hladilnik odmaknil in luknjica se nadaljuje s cevko dolgo 20cm!!!! Tako da bom privlekel mini kompresor in pihnil skozi. To bo pa že zaleglo
grin1.gif