Hladilnik - mnenje oz nasvet

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Torej isce se novi hladilnik, ena izmed vsecnih opcij je bila Samsung RB38T650EB1/EK v Bigbangu za dobrih 600 eur.

Dopade se mi inverter motor, barva temnenjsa, zalogovnik za hladno vodo.

Ampak mogoce gledam prevec na hitro, tko ds mogoce se kaksen predlog kaj dati v ozji izbor ? Je smiselno sploh vzeti inverter ? Cenovno je bil plan nekje okoli jurcka, sirina hladilnika 70 do 75cm, prostostojeci, visina cimvec ( najraje 2m verzijo).
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.940
1.255
113
Torej isce se novi hladilnik, ena izmed vsecnih opcij je bila Samsung RB38T650EB1/EK v Bigbangu za dobrih 600 eur.

Dopade se mi inverter motor, barva temnenjsa, zalogovnik za hladno vodo.

Ampak mogoce gledam prevec na hitro, tko ds mogoce se kaksen predlog kaj dati v ozji izbor ? Je smiselno sploh vzeti inverter ? Cenovno je bil plan nekje okoli jurcka, sirina hladilnika 70 do 75cm, prostostojeci, visina cimvec ( najraje 2m verzijo).
Samsungi so načeloma glasni kot avioni. Če te moti glasnost, kupi nekaj tišjega.
Samsung "inverter" je tak da motor zna delovati z 8 različnimi hitrosti
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Ne morem soditi za druge, ampak moj Samsung hladilnik je veliko večino časa tih. Vsake toliko časa (redko) pa se mu malo odpelje in dela kar menda vsi "novodobni" hladnilniki počnejo. Škrta, pretaka, poka, brni, ...
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Ne morem soditi za druge, ampak moj Samsung hladilnik je veliko večino časa tih. Vsake toliko časa (redko) pa se mu malo odpelje in dela kar menda vsi "novodobni" hladnilniki počnejo. Škrta, pretaka, poka, brni, ...
sam imam bekota, kater se mi zdi, da 24/7 skos nekaj dela. Ni tako glasen, da bi me motlo. Mi je pa malo "čudno". Strošek za elektriko je skos približno enak.
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Jaz tudi imam Samsunga pa moram rečt da ni glasen. Je pa inverter, niti ni bil drag, mislim da pod 400€ v bigbangu. Kombinacija, hladilnik in zmrzovalnik.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Se samo meni zdi al ima Samsung skor vse modele enake notri? Rad bi cimvec izkoristka prostora, nultne cone itd... pa se mi zdi da ko pogledam Boscha, je tam en kup "funkcij",samsung pa vse skup nic.
Pa se verjetn bolj nagibam na Samsunga sicer...


Rad bi "nekaj vec", pa nevem a je Samsung to al na koncu vzamem najjacega boscha in je to to.
 
Se samo meni zdi al ima Samsung skor vse modele enake notri? Rad bi cimvec izkoristka prostora, nultne cone itd... pa se mi zdi da ko pogledam Boscha, je tam en kup "funkcij",samsung pa vse skup nic.
Pa se verjetn bolj nagibam na Samsunga sicer...


Rad bi "nekaj vec", pa nevem a je Samsung to al na koncu vzamem najjacega boscha in je to to.


bosch in zalogovnik za vodo...nekako ne gre skupaj..mislim gre samo ne za tiste pare ki jih ti omenjaš

poglej še za kakim whirlpoolom, ti bi znali imeti te bidone za vodo, cenovno so tud okej

drgač pa korejc. Hisense ki se pri nas prodaja pod brandom Gorenje je pa spet vprašanje kolk je kaj okej
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Zares nekje jurcka ni problem dat ce je neka pametna zadeva.

Znimiv mi je bil celo Bosch s kamerami, ceprav nevem kolk je to uporabno, edink ce zabelezi kdo je sred noci
 
  • Haha
Reactions: ales85
Zares nekje jurcka ni problem dat ce je neka pametna zadeva.

Znimiv mi je bil celo Bosch s kamerami, ceprav nevem kolk je to uporabno, edink ce zabelezi kdo je sred noci




pa še ene 2 samsunga sm najdu za ta budget z možnostjo točenja vode....je to stiso kar iščeš (ta stil)?
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Ja samo da je zmrzovalnik spodaj ker ga ne rabis vsak dan, pa raje cimvec visine, npr 2m.

Sam pri hladilnikh sem cist laik glede tega kaj je dobr vzet kaj se pa izognit :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.182
271
83
Jaz sem moral zaradi estetike (boljša polovica) menjat Whirlpool-a za Samsunga, oba s tankom za vodo. 200+cm višine. Glasnost pri obeh približno enaka, ostalo tudi (funkcionalnosti tam-tam), tako na oko - laično ima Whirlpool boljšo cono 0 stopinj, ampak ni za umret razlika. Tako da če koga zanima, še ene 4 leta v garanciji Whirlpool, pod privat...
 
Torej isce se novi hladilnik, ena izmed vsecnih opcij je bila Samsung RB38T650EB1/EK v Bigbangu za dobrih 600 eur.

Dopade se mi inverter motor, barva temnenjsa, zalogovnik za hladno vodo.

Ampak mogoce gledam prevec na hitro, tko ds mogoce se kaksen predlog kaj dati v ozji izbor ? Je smiselno sploh vzeti inverter ? Cenovno je bil plan nekje okoli jurcka, sirina hladilnika 70 do 75cm, prostostojeci, visina cimvec ( najraje 2m verzijo).

je možno vzeti širšega ? recimo 90 cm? to bi znanto razširilo opcije. Imaš potem 4 vratne zadeve na voljo, amerikance, francoski tip (spodaj izvlečni predali)
 

vincenco

Pripravnik
25. jun 2009
60
38
18
Imamo LG in deluje super že 12 let braz najmanjše napake in je izredno tih. Občasno pokajo pa vsi glede odzračevanja ...