Hitrost prenosa LTE20 vs. HSDPA

nadebudnez

Pripravnik
4. okt 2010
243
0
16
Imam Samsung Galaxy S4, vklopil sem si LTE20, ki je zastonj (plača se prenos podatkov).

Ker sem moral zamenjati Simm - potreboval sem novo USIMM oz. micro SIMM kartico - sem šel na Telekom v MB, kjer mi je svetovalec rekel, da je hitrost pri temu zastonjskemu LTE 20 nižja kot pri hitrosti pri HSDPA omrežju (H).
Da se mu zdi prav brezveze, da je Telekom sploh ponudil možnost vklopa LTE20. Druga stvar je seveda LTE100, ki pa je plačljiv (6EUR/mesec).

Tako uporabniško se mi hitrost pri temu 4G res zdi nižja kot pri HSDPA, nisem pa meril s kakim programom.

Kakšno je vaše mnejnje?

Razmišljam, da bi izklopil LTE20...
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Telekom ima HSPA+ do 21 Mb/s in večji ping (odzivnost), LTE20 ima skoraj isto hitrost, ima pa full manjši ping (odzivnost) na omrežju. Ti kar vklopi LTE na svojem telefonu. Koliko pa imaš zakupljenega neta (podatkov) na mesečni naročnini ? Če ne prenašaš kaj velikega bo ok za LTE.
 
Nazadnje urejeno:

darlev

Fizikalc
18. apr 2008
676
52
28
Ljubljana
Kar se tiče hitrosti je HSDPA lahko hitrejši saj omogoča prenose do 42Mbps.... Je pa tudi res kar je napisal TUPLI da je ping na LTE dosti bolši... Drugače je pa res najbolje da stestiraš pa se nato odločiš...
 
Nazadnje urejeno:

volvo5er

Pripravnik
5. maj 2008
138
0
16
Ljubljana
Glede na to da je teoretično najvišja hitrost HSDPA 42,2 MB/s bi znala biti hitrost prek HSPA višja, je pa res, da podpirajo mobitelove bazne postaje glede na svetidej.com (vsaj večinoma) zgolj 21,6 MB/s, je velika verjetnost, da ti bo prek LTE delovalo hitreje.
 

nadebudnez

Pripravnik
4. okt 2010
243
0
16
a tole "LTE20 ima skoraj isto hitrost, ima pa full manjši ping (odzivnost) na omrežju" je boljše ali slabše?

Glej 1 in 2 odgovor
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
S tvoje (uporabnikove) strani zelo zelo boljše.
Primer:
Kot Adsl in optika, razlika.
 
Nazadnje urejeno:

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.655
29
48
58
Horjul
Mene tudi nekaj zanima.Blizu je bazna postaja(2,3km) in oddaja tudi HSPA+, ko pa grem z Speed testom mi pa vleče samo 3,5Mbps. Al je to normalno? Imam Xperia Z.
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.655
29
48
58
Horjul
Al misliš o Z1. Kako pa nardiš servisni reset? Mam ga namreč le 3 dni.

O.k., sem našel. Po resetu izgubim vse nastavitve, tudi bližnjice?
 
Nazadnje urejeno:

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Da, komplet vse izgubiš, ker je servisni reset - format. Fleshaj na najnovejši FW, potem naredi s codo reset in nastavitve pozneje, potem sporoči kako in kaj. L.P:
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.655
29
48
58
Horjul
Glih kar sem si naštimal vse programe in bližnjice, tako da bom še malo razmislu.
Če me bo pa zamikal, pa javim.
Hvala.
 

TgT

Pripravnik
1. okt 2007
30
0
6
Slov.Konjice
Citat:
Uporabnik TUPLI pravi:
Telekom ima HSPA+ do 21 Mb/s in večji ping (odzivnost), LTE20 ima skoraj isto hitrost, ima pa full manjši ping (odzivnost) na omrežju. Ti kar vklopi LTE na svojem telefonu. Koliko pa imaš zakupljenega neta (podatkov) na mesečni naročnini ? Če ne prenašaš kaj velikega bo ok za LTE.

Samo zaradi firbca, a imaš mogoče podatke odzivnosti v ms, povprečje?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.398
711
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik TgT pravi:
Citat:
Uporabnik TUPLI pravi:
Telekom ima HSPA+ do 21 Mb/s in večji ping (odzivnost), LTE20 ima skoraj isto hitrost, ima pa full manjši ping (odzivnost) na omrežju. Ti kar vklopi LTE na svojem telefonu. Koliko pa imaš zakupljenega neta (podatkov) na mesečni naročnini ? Če ne prenašaš kaj velikega bo ok za LTE.

Samo zaradi firbca, a imaš mogoče podatke odzivnosti v ms, povprečje?

Ravno "full manjsi ping" ni... vsaj na moji lokaciji (okolica Medvod) ... lahko da je kje drugje drugace ...

Tole je speedtest narejen na HTC One ... Spodnje meritve so bile v omrezju LTE (izbrano Samodejno GSM / WCDMA / LTE - na SIM kartici je aktiven paket LTE100), zgornje pa, ko je bilo izbrano HSxPA (GSM / samodejni WCDMA)...

skitched-20131221-091359.jpg
 

gasdopodna

Majstr
22. jul 2007
3.655
111
63
Torej je opcija LTE100 za zdaj plačljiva oz. posebej za aktivirat pri vseh operaterjih pri nas ? Nikjer ne bo aparat samodejno delal po LTE100, kjer je ta razpoložljiv brez aktivne opcije ?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.398
711
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Zaenkrat je pri obeh operaterjih, ki imata LTE, brezplacna... torej pri Mobitelu in Si.mobilu... Tusmobil je sicer omenjal zagon LTE do konca 2013... A dvomim, da jim bo uspelo...
wink-1.gif


V prihodnosti pa je takole... Mobitel bo od 1.1.2014 za LTE100 zaracunavql dodatno narocnino, LTE20 pa bo brezplacen se naprej... Si.mobil pa je podaljsal brezplacno obdobje vsaj do konca marca 2014... Kaj bo pa takrat, pa bomo se videli...
wink-1.gif
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.968
322
83
www.svetidej.com
Tušmobil naj bi imel trenutno ON-AIR 4 LTE bazne postaje v LJ. Tudi jaz dvomim v komercialni štart letos. Tudi v poslovalnicah še ne vedo za USIM. Še za januar dvomim v komercialni štart.

Važno je, da vsi operaterji uštimajo LTE do junija 2014, ko bo APEK podelil nove frekvence za LTE.

Drugo leto pa bi edino lahko Telekom pokril 90% prebivalstva z LTE. Glede na to, katere predele trenutno pokriva bi bilo možno.
 
Nazadnje urejeno:

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
772
36
28
Odkar sem vklopil opcijo LTE20 mi internet občutno bolje deluje. Ne vem zakaj prej v hiši nikjer nisem imel 3G signala, sedaj je skoraj povsod 4G