Hi Fi Audio - kotiček o avdio opremi

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.269
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Hej. Iscem nekaj za domaco pisarno.

Opcija je aktivne monitorje kupiti ali pasivne male bookshelf, ker imam en Denon receiver v kleti.

Ima kdo kaksno priporocilo? Cimcenej pa cimboljs.
 
27. jan 2022
4.793
1.732
113
Ker sem v pisarni v dveh tednih menjal tri klasične recieverje in dvojne zvočnike, bi samo opozoril, da je zvok precej odvisen od kombinacije - torej ni nujno da bo tebi enak pohvaljen zvočnik na tvoji "mašineriji" delal enako pohvalno in seveda kontra.
 
  • Všeč mi je
Reactions: SpEkTr

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.269
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Zmagu sem.

V nakup sem šel, ker so mi crknili sateliti od Legendardnih Logitech Z-2300.

Po veliko prebranega sem odpisal aktivne zvočnike in šel v pasivne. Pri aktivnih si obsojen na kombinacijo ampa in zvočnika, ki je tam, brez nekih nastavitev, room calibration. Imam pa Denon z naprednim Audessey MultEQ XT. Room calibration pa šele naredi svoje.

Kupil sem Argon Audio Forus 5, ker so mi tudi z vidika velikosti ustrezali. Niso preveliki za desktop. Edina hiba je bas seveda, midrange in tweeter igrajo vrhunsko za ta denar. Priklopil, zadovoljivo. Kalibriral, igrajo vrhunsko. Manjko basa po 60 Hz, ampak pričakovano.

Potem sem se pa spomnil.... Odklopil satelite od Logitech Z-2300, izbrskal adapter 3,5 na RCA, priklopil od logitecha SUB na Denon preko RCA mono (Rdeč). Sem ornk skalibriral in je zvok za dol past. :rofl:
 
  • Všeč mi je
Reactions: damirj