Hemeroid

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Pojavil se mi je en boleč zunanji hemeroid :oops1:
Zanima me, če je kdo preizkusil kakšno od teh čudežnih krem, ki se pojavijo v Googlu med oglasi - Hemosens, Hemoclin, RectiStop, Proktolex...?
Vse te strani obljubljajo čudeže, ampak so narejene v stilu topshopa in mi ne delujejo prepričljivo.. Zato me zanima kako mnenje iz prve roke, kaj je res pomagalo..

Hvala!
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Corona time - ne vem, kako hitro me bo sprejel? Za na urgenco pa pomojem tole ni, bi me čudno gledali al pa poslali domov. Res boli, ampak ni življensko ogrožujoče..
Pred 10 leti sem že bil na rezanju, sedaj pa se je pojavil spet. Vse te strani pa obljubljajo trajno rešitev brez kirurgije.. zato me zanima, če je kaj na tem?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pojavil se mi je en boleč zunanji hemeroid :oops1:
Zanima me, če je kdo preizkusil kakšno od teh čudežnih krem, ki se pojavijo v Googlu med oglasi - Hemosens, Hemoclin, RectiStop, Proktolex...?
Vse te strani obljubljajo čudeže, ampak so narejene v stilu topshopa in mi ne delujejo prepričljivo.. Zato me zanima kako mnenje iz prve roke, kaj je res pomagalo..

Hvala!
Meni je zelo pomagal Proktis-M. Že po nekaj dneh se je hemeroid zelo zmanjšal. Ko sem pričel živeti bolj aktivno, je pa čisto izginil.
 

henkl

Fizikalc
18. nov 2019
427
235
43
Meni je zelo pomagal Proktis-M. Že po nekaj dneh se je hemeroid zelo zmanjšal. Ko sem pričel živeti bolj aktivno, je pa čisto izgi
najprej hladit-umivat -boli zaradi vnetja-pol pa krema na recept-pomaga za prvo silo kakršna koli krema da ni trenja-poklič dr da ti da recept na kartico-faktu krema je že ena taka
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
Pojavil se mi je en boleč zunanji hemeroid :oops1:
Zanima me, če je kdo preizkusil kakšno od teh čudežnih krem, ki se pojavijo v Googlu med oglasi - Hemosens, Hemoclin, RectiStop, Proktolex...?
Vse te strani obljubljajo čudeže, ampak so narejene v stilu topshopa in mi ne delujejo prepričljivo.. Zato me zanima kako mnenje iz prve roke, kaj je res pomagalo..

Hvala!
Faktu+detralex+hlajenje, za faktu boš rabil recept, najhitrejša pot bo če pokličeš v najbližjo dežurno ambulanto jim razložiš pa prosiš zdravnika če ti da e recept na kartico in greš v lekarno iskat spotoma pa vzameš še detralex ki je pa itak samoplačniška varianta
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.186
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Ma daj, pojdi k zdravniku, da ne rečem še kaj ...
Pokliči osebno zdravnico/zdravnika, kar pač imaš in boš zelo hitro tam. Ja, pa hemeroidi so tudi za urgenco, ker ti lahko... (sam veš, če si že imel...) al hočeš izkrvavet?

Ne odlašaj, kreme pa, OK, če hočeš podpirat farmacevtsko industrijo, ki ti je skozi oglase rekla, kupi, kupi, kupi - tvoja stvar...
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Faktu+detralex+hlajenje, za faktu boš rabil recept, najhitrejša pot bo če pokličeš v najbližjo dežurno ambulanto jim razložiš pa prosiš zdravnika če ti da e recept na kartico in greš v lekarno iskat spotoma pa vzameš še detralex ki je pa itak samoplačniška varianta
Edini način. Pa reči za dve tubi Faktuja.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Danes v lekarni me je vprašala al naravno kremco (Proktis-m oz. eno njihovo, galensko) ali pravo zdravilo (Modolex).
Sem vprašal, kaj bolj pomaga in pravi, takole na hitro sigurno bolj Modolex, zato sem vzel to. Pa da vidimo..
Zadeva na krvavi, samo peče / boli, pa velik je ene 3x1cm.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
Danes v lekarni me je vprašala al naravno kremco (Proktis-m oz. eno njihovo, galensko) ali pravo zdravilo (Modolex).
Sem vprašal, kaj bolj pomaga in pravi, takole na hitro sigurno bolj Modolex, zato sem vzel to. Pa da vidimo..
Zadeva na krvavi, samo peče / boli, pa velik je ene 3x1cm.

brez detralexa žal ne bo šlo na daljši rok
 
  • Všeč mi je
Reactions: henkl

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Kakšna krema ala Belosalic ( z aspirinom!) - na recept! in masiranje tega hemeroida z njo bi znala pomagat in pa seveda po vsakem sranju pranje ritne luknje in neposredne okolice :evil: ...
------------------------------------
" ... " Shit Happens" ! ..." :eek:
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Zgodba s hemeroidom zaenkrat zaključena :)
Po ene 6 dneh se je sam prebodel, 3 dni je po malem krvavel in danes ga skoraj ni več. Tokrat torej uspešno rešeno brez zdravniških posegov in kakih dragih krem. Samo neko mastno kremo sem mazal vsak dan..
Hvala vsem za nasvete..
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in henkl

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.270
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Drugače ti dohtar ne bo gledal riti, da mu dokažeš, da imaš hemeroide,ce ti je to odveč. Če je normalen dohtar pokličeš pa rečeš, da rabiš za hemeroide, da si jih že imel in dobiš recept.

Faktu in modolex sta ok.
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Zgodba s hemeroidom zaenkrat zaključena :)
Po ene 6 dneh se je sam prebodel, 3 dni je po malem krvavel in danes ga skoraj ni več. Tokrat torej uspešno rešeno brez zdravniških posegov in kakih dragih krem. Samo neko mastno kremo sem mazal vsak dan..
Hvala vsem za nasvete..

Drugače si pa lahko ob težavah pomagaš tudi s svečkami in kremo Handensa. Pri nas v Sloveniji se jo ne da kupiti, v prvi avstrijski lekarni čez mejo pa kamot.
Krema je cca 7€, svečke pa se mi zdi da okoli 11€. Pomaga zelo.

Edit: vidim da jo tudi na bolhi nekdo prodaja za 12€
1137271151.g_520-w_g.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
ja, pa glina tudi. plus kislo zelje z medom in obkladki s cebulo. samo ne iti do zdravnika! babice in mame vse vedo.
 

pigor

Zelenc'
4. jan 2009
7
1
1
Torej, podobna zgodba, nikoli prej, sedaj pa čez noč zunanji hemeroid ki je očitno tromboziran (glede na net). V lekarni dobil detrolex, pa kremo molodex, ampak se hudič ne zmanjšuje po parih dneh. Sicer imam plan v ponedeljek klicat dohtarco, vseeno pa me zanima, če se taka zadeva “pozdravi” sama od sebe, ali je vedno treba kirurško? Je pa po parih dneh drugače dokaj ok, ne boli več tako, sedim dokaj normalno….