hdmi problem

kaligula

Pripravnik
9. avg 2007
192
4
18
Zdravo.
Verjetno se bo kdo našel, ki bi znal pravilno svetovati. Skratka, doma povežem dvd predvajalnik ( Pioneer DV 400 ) s plazmo preko hdmi kabla. V ozadju se pojavijo tanke navpične črte, katere zelo motijo gledanje. Pomislil sem na motnje zaradi elektromagnetnega valovanja ( več avdio in video naprav povezanih v isti hi fi omarici), veliko elektrike skratka. Odstranil druga dva playerja povezana s scartom, črte še vedno ostanejo. Če odstranim hdmi kabel, črte izginejo. Ali je težava v kablu samem ( preboj) ali je kje drugje. Sam sem v mrtvi točki. Ima še kdo kako razlago? Nasvet? Hvala. L P
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
si se mogoče poskušal poigrati z nastavitvami predvajalnika (pri našem Philips vem da je pisalo kar nekaj reči kaj smeš in kaj ne smeš pri hdmi povezavi)...imaš mogoče DVD predvajalnik vzporedno povezan še s recimo SCART-om....pa pride do preboja oz. motnje zaradi dvojne povezave?

drugače pa....skupaj dobiti kje kabel na izposojo....pa boš takoj videl če je problem v kablu...oz ga skušaj obrnit.
 

kaligula

Pripravnik
9. avg 2007
192
4
18
a je hdmi usmerjen? Za coax pa optiko vem da je, za hdmi pa tud pomislu nisem. Bom še to probu.
Ne nimam vzporedno še s scartom vezan. Mam preko scarta drug dvd predvajalnik povezan. Pa pol še tretji dvd spet s drugim scartom. Pa cd player pa mini disk pa celga boga štrom kablov. Na preboj nisem pomislil, ker mi je prodajalec zatrjeval, da je hdmi zaščiten in ne prepušča.
Pri nastavitvah je nastavljena hdmi povezava pa 1080p. Vse ostalo ( kontrasti, barve, ostrine) sem v nastavitvah dvd predvajalnika izpustil. Skratka, da povzamem. DV 400 je s plazmo povezan s hdmi-jem, na ojačevalec pa z coax kablom.
Porkamadona so mi govoril kolk je ta HD hud...je ja...kot bi čez rešetke gledal
smile-1.gif
)

Aja hvala za odg.
LP
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
probaj vse ostalo odklopit s plazme, če ga kaj moti. Je imel stric tudi neke podobne težave, ko je imel več stvari hkrat priklopljenih, da potem nekaj ni delalo kot bi bilo treba...

lp
Peter
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Jaz imam isti player ta novi a ne? Prek HDMI na LCD Tv in dela super.
 

kaligula

Pripravnik
9. avg 2007
192
4
18
ne, samo preko scarta še nisem probal, ker potem tudi ne morem gledat na 1080p. Bom šel domov in razmonitral in raztrančiral vsako sleherno komponento...jutri sledijo rezultati. Matr al bom pregriznu kabl al pa škatle čez okn vrgu.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Dej... najprej res probaj, če je slika preko starejšega priklopa (scart, činč) ok, pa mogoče če imaš šanso zagrabi komponento, pa jo probaj še na kakem drugem tvju s tem vhodom.

lp
Peter
 

kaligula

Pripravnik
9. avg 2007
192
4
18
No tkole. Problem rešen. Očitno je bil hdmi kabel res usmerjen, čeprav za to še nikoli nisem slišal. Samo obrnil sem smer in so črte v celoti izginile.
Mam pa drug probrem. Plazma nekako "bliska". Vidno se namreč menja kontrast oz. svetlost pri istem objektu. Je kje kakšna nastavitev, katero sem spregledal? V nastavitvah je 1080p, na playerju je nastavljen samo hdmi izhod, ostalo je tovarniško. Bliska tudi če priklopim scart. Anyone?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
spet premalo podatkov..a bliska samo pek DVD-ja ali tudi preko kabelske?

če da potem so to nastavitve TV-ja, če ne, je fora v DVD-ju..spet ali samo na enem ploščku ali na vseh?

ker pri TV-ju imaš razne nastavitve...kot. npr. dinamični kontrast, razne filtre kaj jaz vem kaj še...in vsaka taka stvar nekaj dela (v dobro ali pa tudi ne)...tako da najprej na TV-ju vse te nastavitve izklopi potem boš pa videl (pa ne dat a tovarniške nastavitve...ampk ročno izklapljaj vse možnosti). Isto pri DVD-ju....kar se ti zdi sumljivo izklopi.
 

kaligula

Pripravnik
9. avg 2007
192
4
18
Bliska v vseh pogledih. Tudi preko navadnega tv programa, razlika je le, da je tam manj opazno, je pa. Pri dvd-ju je pa moteče ko hudič. Dinamčni kontrast izklopljen, filtrov nisem nikjer zasledil ( pravzaprav ma ta LG plazma zelo malo nastavitev), na dvd-ju vklopljena samo resolucija 12xx X 780p, nič drugega..aja pa coax audio izhod. Me pa še neki druzga matra. Plazma nej bi bla 100 Hz. Pri pregledu funkcij, tipka info, mi prikaže stanje trenutnega predvajanja in ta je 50 Hz. Nikjer nisem zasledil, da se ta to frekvenco sploh regulirat ( več - manj).
Počas mam dost tega LG-ja. Iskreno povedano, me je začetno navdušenje ob nakupu pošteeeenooo minilo.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
potem nekaj ne štima s TV-jem.

če si kupil nazaj, nesi na servis (oz. če je manj kot 8 dni) v štacuno, naj priklopi na DVD da se vidizakaj se gre, ter zahtevaj drug TV

jaz sem tako naredil pri DVD prdvajalniku...ker ni trzal na daljinca (kot prijemanja je bil blizu ničle)...pa je najprej nekajpostani gledal ampak se nisem premaknil....v 8dneh lahko narediš kar želiš vrneš, hočeš denar, zahtevaš zamenjavo.
 

kaligula

Pripravnik
9. avg 2007
192
4
18
Sem že imel na servisu. Nič ne najdejo, oz. je vse ok po njihovih ugotovitvah.
jezen.gif
Slika pa bliska čedalje bolj. Stokrat šel preko nastavitev, sprobal vse možne kombinacije nastavitev, povezav, filmovDrugač pa kje si našel teh 8 dni? Kje to piše? Mogoče bi se moral mal na to sklicevat.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
Ne vem, točno kje..je pa zakon tak (zveza potrošnikov slo...b več veela o tem)...imaš pa vedno možnost v roku 8 dni ali vrniti ter zahtevati zamenjavo ali da vrnejo denar (in ne njihove bone...ne glede kako 'politiko' imajo oni v trgovini) - po tvoji lastni izbiri.

tako da..če ni še mimo teh 8 dni napokaj TV ga nesi v trgovino in zahtevaj zamenjavo...če ti pa kaj sikajo pa reci da jim boš tržnega inšpektorja poklical, še prej naj ti pa dajo na pisno (seveda glej da bo datum) da ti ne bojo zamenjali oz. kar boš želel.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
O teh osmih dneh je bil napisan ze cel doktorat na Suxu... Samo v primeru "kataloske" prodaje imas pravico izdelek vrniti (izdelka nisi mogel videti pred nakupom). Ti si izdelek kupil in pooblascen servis je ugotovil da je izdelek ok. Naslednja postaja verjetno ves kam vodi ...
 
Nazadnje urejeno: