Gume na avto letne in zimske

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
870
12
18
Luna
Pozdravljeni
Danes smo imeli debato kajti en kolega pač misli da lahko vozi z gumami na sprednji osi letne in na zadnji osi zimske.

Kolikor je meni poznano so lahko gume ali letne ali zimske vendar vedno vse 4.
Znano mi je da lahko imaš naprimer ns sprednji osi gume Michelin in na zadnji Sava vendar vedno istega tipa.

Zdaj pa ne vem ali se motim.
Če imam prav mi lahko prosim poveste koliko je kazen za tako početje.

Hvala
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.838
836
113
MB
Ti imaš prav, kolikšna je kazen pa ne bi vedel.

Pnevmatike za motorna in priklopna vozila
4. člen

(1) Pnevmatike na vozilu morajo po velikosti, nosilnosti in hitrostni kategoriji ustrezati pnevmatikam, ki so v izjavi o ustreznosti vozila vpisane v rubriki »dovoljene pnevmatike« ali v drugem ustreznem dokumentu o vozilu. Uporaba drugačnih pnevmatik je mogoča le po dodatni odobritvi vozila.
(2) Na vozilih z največjo dovoljeno maso do vključno 3.500 kg in, ki dosegajo hitrost nad 40 km/h morajo biti, poleg zahtev v prvem odstavku tega člena, vse pnevmatike enake velikosti (če izdelovalec vozila ni predvidel različnih pnevmatik na različnih oseh), vrste (poletne, zimske, terenske) in zgradbe (radialne, diagonalne), na isti osi pa tudi iste nosilnosti, hitrostnega razreda ter istega proizvajalca in dezena (vzorec tekalne površine).
(3) Na vozilih z največjo dovoljeno maso nad 3.500 kg in, ki dosegajo hitrost nad 40 km/h morajo biti, poleg zahtev v prvem odstavku tega člena, pnevmatike na isti osi enake vrste, zgradbe, velikosti, nosilnosti in hitrostne kategorije.
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
870
12
18
Luna
Super odgovor hvala.
Čakam še da mi kdo javi kakšna je kazen, da bo končno konec kreganja haha
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
V bistvu če bi imel policaj "dober dan" bi to pomenilo da pobere tablice in te napoti na izredni tehnični pregled... minimalno...