Gremo na smučanje, vendar ne bi smučali

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.279
45
48
Družina z majhnim otrokom, ki nima pojma o smučanju (pa taki Janezi). Imava sicer opremo, kupljeno pred precej leti, vendar smučati ne znava. Otrok bo počasi star 3 leta. Kljub temu bi radi za nekaj dni ali 1 teden šli v kakšno smučarsko središče (največ par ur iz Slovenije), kjer se veliko dogaja, obstajajo hoteli ali apartmaji s kakšnim notranjim bazenom ali še bolje apartma s svojim kaminom in ki bi imeli veliko dogajanja za NE smučarje. Proge oz. prostor za sankanje bi bil super recimo. Zanimala bi naju tudi šola smučanja, vendar se bojim, da nimava primerne opreme in tudi otroka nimava kam dat v tem času, tako, da to verjetno odpade.

Torej išče se super smučarski plac, z veliko ponudbe izven smučanja.

Lahko kdo priporoči kakšen kraj?
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.260
152
63
Pejte najprej za 3 dni v Kranjsko goro preverit znanje in šolo smučanja. Potem se pa naprej odločajte.

Ne razumem ravno koncepta dopusta v stilu " šel bi top smučarsko središče za nesmučarje"??
 

Onslow

Fizikalc
15. jul 2009
825
55
28
Hotela sta najboljša Pulverer in pa Ronacher. Oba sicer precej draga, ampak zelo v redu. Drugače je pa še polno hotelov s štirimi zvezdicami, ki pa imajo bolj kot ne vsi tudi bazene. Drugače sta pa tam še dva velika bazenska kompleksa.

Kar se pa app. tiče, pa zmaga Alpine Spa residence. Dva bazena v hiši ( povezava zunanji-notranji ), super lokacija in kadar gremo tja, vedno rezerviram to hišo.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.600
1.385
113
Emona / Carnium
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Tole sem zasledil kot banner reklamo na alterju, nisem pa še bil, zgleda interesantno - glej pod aktivnosti.

http://holiday.wagrain-kleinarl.at/si/zima/aktivnosti/vodni-svet.html

Pozna kdo tukajšnje smučišče?

Jaz iščem kakšno, ne preveč oddaljeno (max. 3h) smučišče, kjer bi oddajali koče za cca. 10 oseb. Jasno, na takšni poziciji, da se lahko na smučah/deski spustiš do žičnice
smile-1.gif
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Družina z majhnim otrokom, ki nima pojma o smučanju (pa taki Janezi). Imava sicer opremo, kupljeno pred precej leti, vendar smučati ne znava. Otrok bo počasi star 3 leta. Kljub temu bi radi za nekaj dni ali 1 teden šli v kakšno smučarsko središče (največ par ur iz Slovenije), kjer se veliko dogaja, obstajajo hoteli ali apartmaji s kakšnim notranjim bazenom ali še bolje apartma s svojim kaminom in ki bi imeli veliko dogajanja za NE smučarje. Proge oz. prostor za sankanje bi bil super recimo. Zanimala bi naju tudi šola smučanja, vendar se bojim, da nimava primerne opreme in tudi otroka nimava kam dat v tem času, tako, da to verjetno odpade.

Torej išče se super smučarski plac, z veliko ponudbe izven smučanja.

Lahko kdo priporoči kakšen kraj?

za take vrste smucarijo predlagam BAD GASTEIN...imajo bazene imajo savna svet, imajo nočno sankanje in v mestu se "precej" za pac smucarsko sredisce dogaja...cene so pa itaq take kot so povsod v podobnih krajih....
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.316
5.602
113
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Tole sem zasledil kot banner reklamo na alterju, nisem pa še bil, zgleda interesantno - glej pod aktivnosti.

http://holiday.wagrain-kleinarl.at/si/zima/aktivnosti/vodni-svet.html


Pozna kdo tukajšnje smučišče?

Jaz iščem kakšno, ne preveč oddaljeno (max. 3h) smučišče, kjer bi oddajali koče za cca. 10 oseb. Jasno, na takšni poziciji, da se lahko na smučah/deski spustiš do žičnice
smile-1.gif

mas kaj hoces v radiju 30km. wagrain, flachau, st johan povezani. 5km stran po ac mas flachawinklv in zauchensee. 10km stran eben in radstadt.15km stran reiteralm.
vsa omenjena smucisca ok

z smucmi do hotela samo v zauchensee
 
Nazadnje urejeno:

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Za novo leto bom v bližini Bad Ischla pa me zanima če mogoče kdo pozna kakšno smučišče tam v bližini (radij kakšnih 30min vožnje)?
smile-1.gif


hvala

lp