Grčija-Lefkas, rent-a-car

mayk

Pripravnik
7. nov 2007
261
0
16
44
Kdo ve, koliko kaj pride na dan najcenejša rentacar varianta na Lefkasu?
Grem v začetku julija in bi za kak dan vzel avto, da malo obiščem vse tiste lepe plaže.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Rentaj skuter, resno. Bil lani, pa s skuterjem prides do lepsih plaz.

cca. 15-20 evrov na dan pride 125/150ccm

LP
 

mayk

Pripravnik
7. nov 2007
261
0
16
44
ne vem no, nisem nek motorist in mam kr mal fobijo pred norimi grki na njihovih cestah
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.317
294
83
39
Ljubljana
kot ti je PIC napisal, s skuterjem prideš do lepših plaž

otok ni tok velik da bi potreboval avto

PS: samo da ti nebodo uvalili 'full insurance' pr skuterju
tongue-1.gif
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Tuda jaz priporocam skuter. Lani s punco vzela skuter za cel teden in ni bilo problema prevozit cel otok. No 3x je mogla dol z mopeda za 100m ker je bil prevelik klanec :D hehe Ma z 125cc bi slo brez problema povsod. Pa se ceste so tako ozke da je bolje moped kot avto in se ceneje je. Prevozil pa res cel otok po dolgem in pocez. Stacionirana sva bila v Ag. Nikitas in sva se peljala cist na jug do svetilnika, pa do Vasilikija, Nidrija, vse ta lepe plaze, prelaze v notranjosti otoka...ni da ni.

Pa rentaj sam ne preko agencije, ker te nategnejo z nekimi zavarovanji in pol na koncu dobis en ku**ev zjeban skuter :p

LP
 

mayk

Pripravnik
7. nov 2007
261
0
16
44
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
Tuda jaz priporocam skuter. Lani s punco vzela skuter za cel teden in ni bilo problema prevozit cel otok. No 3x je mogla dol z mopeda za 100m ker je bil prevelik klanec :D hehe Ma z 125cc bi slo brez problema povsod. Pa se ceste so tako ozke da je bolje moped kot avto in se ceneje je. Prevozil pa res cel otok po dolgem in pocez. Stacionirana sva bila v Ag. Nikitas in sva se peljala cist na jug do svetilnika, pa do Vasilikija, Nidrija, vse ta lepe plaze, prelaze v notranjosti otoka...ni da ni.

Pa rentaj sam ne preko agencije, ker te nategnejo z nekimi zavarovanji in pol na koncu dobis en ku**ev zjeban skuter :p

LP

Tud jst bom v Agios Nikitas. Koliko pa je vožnje do juga oz. do Vasilikija in Nidrija?
 

mayk

Pripravnik
7. nov 2007
261
0
16
44
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
Tuda jaz priporocam skuter. Lani s punco vzela skuter za cel teden in ni bilo problema prevozit cel otok. No 3x je mogla dol z mopeda za 100m ker je bil prevelik klanec :D hehe Ma z 125cc bi slo brez problema povsod. Pa se ceste so tako ozke da je bolje moped kot avto in se ceneje je. Prevozil pa res cel otok po dolgem in pocez. Stacionirana sva bila v Ag. Nikitas in sva se peljala cist na jug do svetilnika, pa do Vasilikija, Nidrija, vse ta lepe plaze, prelaze v notranjosti otoka...ni da ni.

Pa rentaj sam ne preko agencije, ker te nategnejo z nekimi zavarovanji in pol na koncu dobis en ku**ev zjeban skuter :p

LP

Kje točno si ti rental? Bom pogledal, ko pridem dol.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik mayk pravi:
Kdo ve, koliko kaj pride na dan najcenejša rentacar varianta na Lefkasu?
Grem v začetku julija in bi za kak dan vzel avto, da malo obiščem vse tiste lepe plaže.

Ponavadi imaš že v hotelu na pultu ugodne ponudbe in kakšnega matiza al kako se sedaj imenuje, imaš lahko že za 20 eur na dan, če vzameš za več dni.

Če nisi vajen skuterja, velja še opozoriti, da so grške ceste kar spolzke, tudi na suhem, res da skuter tako ne leti, a vseeno.
Poleg tega pa lahko v avtu voziš kramo in vklopiš klimo, če se pelješ kam dlje po otoku.
priden.gif
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
@mayk
Od Agios Nikitas do Rta, kjer je svetilnik sem se jaz cijazil 1h10min (35km)....sam tu so vmes postanki za fotkanje, pa dva na mopedu, vsa šara za na plazo in deznik :p Do Vasilikija sva porabila tocno 1 uro (28km) in do Nidrija tud, ker gres al cez hrib, al pa okol po obali. Do glavnega mesta Lefkas je 20 minut, okol 13-14km. Obvezno mej eno dolgo majco, ker use čmrlje bos ti nagazil in boli ko sv**ja ko te zadane. Kaj se...previdno mors vozit, ker je precej lukenj na cesti in asfalt se ful drsi. Smo mel u hotelu en par ki je padel z motrojem in sta bila vsa olupljena.

Jaz sem rental preko agencije Intelekta, ker sem bil prevec len, da bi se pozanimal drugje, tako da so me "nategnili" saj sem potem ugotovil, da bi za manj denarja dobil novejsi in mocnejsi skuter. Enako je z izleti z ladjicami. Mi smo dal okol 30€/osebo za celodnevni izlet z ladjico na Scorpios, pa v jame ter kopanje s hrano z žara....baje da so sli eni v lastni reziji za 15€.

Drugace pa tam kjer vas bodo "vrgli" v Agios nikitas iz avtobusa imas v kriziscu 2 agenciji kjer rentajo skuterje. Ugodneje kot preko Intelekte. Pa se motor bos prej videl kak je. Meni so ga dostavli do hotela...in je ze takoj gorela lucka za olje.

@narodnjak
Tiste katere sem jaz gledal v agenciji (ime sem pozabil) so bili na videz veliko boljsi kot moj. Tudi novejsi, z kovckom.

Aja pa pazi da ne bos dal kljuce od mopeda v nahrbtnik, tega pa v prostor pod sedezem...ker po murphyjevem zakonu se bo ravno takrat sedez zaklenil :p LOL

LP
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Sem ti zbrskal se informacijo glede cene najema. Ta je bila 16€/dan. Prevozila pa sva 500km po otoku, pa bi se kakega vec, pa naju je zadnje dva dni najema malo hecalo vreme.

LP
 
Nazadnje urejeno:

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
katere plaze pa so dostopne z motorjem, z avtom pa ne?
sam sem lani lahko prisel na vse plaze, ki sem si jih zadal pogledat.
je pa avto kar obcutno drazji od skuterja. midva sva za 3 dni placala 180 eur za grande punto s klimo. manjsi avti brez klime so cenejsi, ampak pri 40 stopinjah mi to ni prevec disalo. je pa res, da sva rentala preko agencije. skuter je takrat prisel 100 eur za cel teden, a se preventivno nisva odlocila zanj, ker ce sta dva dobis 80 kubicnega, za katerega pa nimam izpita. ce bi slo kaj narobe zavarovalnica najbrz ne bi bila najbolj vesela.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Si pač preplačal za 2x avto. Še enkrat. V vsakem normalnem hotelu imaš več ponudb rent a car s ceniki, vzameš klaso A (imajo klimo) in sem prepričan da v high season najdeš tudi za 30 na dan, za več dni morda še kaj manj.

Do sedaj še nikjer nisem imel vnaprej rezervacije za avto, enako tudi nazadnje lani na Malti, v hotelu našel ponudbo, avto je bil za pol ure tam, cena sitniš za dva dneva.

Grčija isto, ko sem bil nazadnje na Kefaloniji, v hotelu ponudba, pogledaš ceno, avto pripeljejo, podpišeš, ponavadi je edino franšiza da kriješ predrtje gume, ostalo pokrito in spet je bila cena smešna, je pa res, da sem mel za 10 dni.

Največ sem plačal za rent okol 50 eur na dan, ko sem najel džipa...

Ti pa si za punta plačal kot da je zlat
smile-1.gif
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.122
10
38
Pred leti na Kosu smo rental 50 kubov skuterje. Še nikjer se nisem počutil tako varnega, niti en nas ni na silo prehitel, vozijo za teboj in ko je varno te prehitijo oz. jim moraš že mahat naj gre že naprej. Vsaj take izkušnje imam jaz. Ostalo so bili avtomobili pa se ne more primerjat. Moped in to je to.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Jaz sem bil lani 2 meseca na Lefkasu z avtom, pa sem za izlete rental skuter.

Otok je varen, nihce ne divja, ceste solidne.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
ja, vem. pac je tako naneslo, da sva se mogla na hitro odlocit, pa sva pac rentala preko agencije. jbg, vemo za drugic.