Grčija Halkidiki - prenočišča v Makedoniji

snjaper

Pripravnik
10. avg 2011
116
13
18
Poleti sem si rezerviral apartma na polotoku halkidikiju in sicer na sithoni v vasi Sarti.
Ker bomo šli na potovanje z otrokom,ki bo star 2 leti, bomo prespali nekje v Makedoniji.
V mislih sem imel nekje proti Grški meji, za kakšne oglede po Makedoniji ne bom imel časa, ker želim čim več časa preživeti na Halkidikiju.
Zanima me ali kdo pozna kaka počivališča, ki so ugodna za prespat. Veliko ne zahtevam, samo, da mi ponoči ne bo kdo vlamljal v avto ali pa kaj hujega.
p.s. ker nisem camper sem si hotel rezervirat caravane oz bungalove na teh campih ampak sem bil prepozen:
Tahalata camp
Armenisits camp
Akti Oneirou camp
Areti camping
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Uporabnik slick ima izkušnje s to potjo, mi pa gremo letos tja, če se bo vse dobro izšlo. Za prespati je baje dobro v Starem ali Novem Dojranu ob Dojranskem jezeru na Makedonsko-Grški meji. Cene prenočišč so okoli 20€.

V kampu Armenistis in v kraju Sarti sem bil leta 2010 in je bilo krasno.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Kot je že napisal uporabnik Valhalla - mi smo bili lani s prenočiščem v Starem Dojranu (čisto ob grški meji, Grčija je tudi že na drugem bregu jezera) zelo zadovoljni. Tam smo bili konec junija, itak še nikjer nobenega, apartmaji praktično vsi prazni, tako da smo izbrali prvo apartmajsko hišo, ki nam je od zunaj izgledala OK. Gazdarici sem rekel, naj nam da največji apartma, kar jih ima, da se nas vseh 6 spravi vanj (4 odrasli, 2 otroka). Pa je ful mencala, da OK, lahko, samo ta največji je malo dražji. Sem rekel, da nič hudega, naj samo pove ceno. In potem pravi, da 30 EUR. Nisem mogel verjeti svojim ušesom. Apartma soliden in čist, s televizijo, klimo in balkonom, parking pred hišo. Sicer pa - preveri sam, Vila Zora.
Tudi hrana zunaj v lokalih je bila smešno poceni, predvsem pa povsod zelo dobra.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Ne, lansko leto smo se zapodili v cegle, letos pa v planu z naraščajem v drugi polovici junija, zanalašč, da se ognemo gužvi in sezonskim cenam
nahrung002.gif
šicamo pa na Ammoulliani. Vašega potopisa šefici ni bilo treba 2x pokazati, poleg tega imava malce starejše lepe spomine na ta predel.
 

snjaper

Pripravnik
10. avg 2011
116
13
18
Sem že dvakrat šel z avtom v Grčijo, sam se nismo nič vmes ustavljali, samo takrat ni bilo otrok...
Tale booking je a kr kul. Potopis halkidiki od Slicka sm pa itak že predelal in vse čestitke za tak obširen opis s slikami in mapo z destiinacijam. Hvala vsem, pa če mogoče še kdo kaj ve pa lahko kar napiše.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
bil večkrat dol. z enim, dvema otrokoma. dobro leto star, pa dobro leto pa dobre tri. vse bp. brez ustavljanja in spanja.
in isto bi spet.

spanje pa če že, malo za Nišem je en hud prenočišče, ob ac maš Nais, Pa dol na koncu Srbije. Makedonija kar sem videl, mi ni potegnilo. res pa je, da dosti nisem videl.
 

snjaper

Pripravnik
10. avg 2011
116
13
18
Nekaj sem še pozabil, ko se bom vračal iz Grčije bom prespal nekje v Srbiji, ob avtocesti. ali kdo kje pozna kako prenočišče?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.033
3.927
113
Glej jaz iščem vedno hotel ko se mi ne da več ali kakšni 2 uri prej. Lepo se v kafiču vstaviš zaštartaš booking in gasa.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Mi smo bili lani tukaj:
dan dar
Cena za apartma za štiri osebe je bila 40.- EUR. Apartmaji so v treh hišah, na sredini pa je bazen. Imajo tudi veliko parkirišče. Apartmaji so novi in čisti. Hrana zelo v redu. Na koncu, ko plačaš, ti gazda podari steklenico njihovega vina. Z rezervacijo ne čakaj do dneva odhoda, ker bo 100% vse polno in te lahko da samo še na čakalno listo.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Tole sem imel ogledano tudi jaz, smo se seveda peljali mimo, izgleda zelo zanimivo. V našem primeru, ko smo samo prespali, nam je bila pa vseeno pomembna bližina jezera (promenada, restavracije), zato se za DanDar nismo odločili in smo pičili naprej do Starega Dojrana.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Promenada in te stvari so sigurno boljše tam, kjer si bil ti, v Starem Dojranu.
Ampak mi smo prišli šele zvečer, pojedli v njihovi restavraciji ob bazenu in šli spat. Zjutraj pa takoj naprej. Tako, da promenada ni bila pomemben faktor. Je pa res Stari Dojran lepši, če se imaš namen vsaj kakšno urco zadržati tam.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Saj zato, mi smo prispeli pozno popoldne, tako da sta tamala še čofotala v jezeru, ostali se žal nismo mogli prepričati v to. Zvečer smo se šli seveda še sprehajat in na večerjo v neko lokalno restavracijo.