GPS Logger?

podmornik

Pripravnik
28. mar 2008
55
0
6
blizu Nanosa
Potreboval bi zgolj kakšen USB logger, ki bi ga potreboval pri pohodništvu, da bi na koncu lahko izrisal pot, izračunal podatke(pot, hitrost, višina,...).

Trenutno na SLO tržišču ne najdem kakšen naprave(ali pa nisem dovolj podrobno iskal), pa bi prosil za kakšno idejo, napotek, kje to kupiti in pa mogoče tudi kaj kupiti, če ima kdo kakšne izkušnje.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Hec je, da to zna marsikatera navigacija, samo dvomim da bi katerakoli zdržala cel dan...
rolleyes-1.gif


Sem imel pa že enkrat v planu narest tak hec doma, pa mi zaenkrat še ni zneslo kupit gps sprejemnika - moduli štartajo pri 50€
tongue-1.gif
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Zadevi ustreza aplikacija Nokia Sports Tracker na Symbian nokiah z vgrajenim ali zunanjim GPS modulom, edino avtonomija (čas spremljanja poti) bi znala bit problem. Podatke nato enostavno izvoziš v Google Earth.

http://research.nokia.com/research/projects/SportsTracker/index.html

Tvoja opcija meni dela normalno celi dan. Zvečer pa filat telefon, pa je. V kolikor pa si kje več dni, si nabaviš še eno baterijo za telefon, GPS itak zdrži 2 dni.
Pa ne pozabit izklopit osvetlitve na telefonu.
LP, M.

PS. Govorim o zunanjem GPS-u, za notranjega ne vem, koliko ima avtonomije.
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.195
20
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik podmornik pravi:
Potreboval bi zgolj kakšen USB logger, ki bi ga potreboval pri pohodništvu, da bi na koncu lahko izrisal pot, izračunal podatke(pot, hitrost, višina,...).

Trenutno na SLO tržišču ne najdem kakšen naprave(ali pa nisem dovolj podrobno iskal), pa bi prosil za kakšno idejo, napotek, kje to kupiti in pa mogoče tudi kaj kupiti, če ima kdo kakšne izkušnje.
Jaz ti raje priporočam Garmina 60CSx.
Testiral sem ga že pred časom, uporablja ga tudi slovenska Policija in so izredno zadovoljni. Baterija drži še pa še... z 2700mAH akumulatorji konkretno zdrži 24h neprekinjenega delovanja.
Že med samo hojo si lahko ogleduješ tudi statistike, grafe itd., še lepše pa je, če ga potem priklopiš na PC in izvoziš podatke... tako v MapSource, kot kakšne druge programe za statistiko.

Cena je resda nekoliko višja, a odtehta marsikaj.

Več na http://www.navigate.si/index.php?option=com_content&task=view&id=56&Itemid=1

LP Marko
 

semnov

Pripravnik
19. feb 2009
192
17
18
Kaj pa ti standardni GPS GARMIN nuvi, ali ta kje shranjuje točke poti, da bi potem lahko to obnovil, pregledal?
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Še en glas za 60CSX.

Ga uporabljam na potovanjih za 24/7 logiranje poti. Plus navigacija seveda. Izklopiš osvetlitev zaslona, da se slučajno ne vklaplja v torbici in včasih mirno pozabiš, da je sploh vklopljen. Naslednji dan običajno še vedno deluje.
 

ElBarto

Zelenc'
21. maj 2008
16
0
1
Še moj problem.
Zadeva, kot je na zgornjem linku, dela zelo solidno za namen, za katerega je narejena.
Spomina ima preko zadosti, mislim da 640.000 točk.
Kdaj naredi logger posamezno točko, se lahko nastavi, npr vsakih 60 sekund.
Torej za res dooooooosti časa.
File ki ga snameš iz loggerja pride v .NMEA obliki, ki jo lahko pretvoriš z GPSBABEL (free) v obliko, da ti jo pokaže npr. v mapsourcu.
In sedaj moj piskerček-
Kako bi lahko iz teh točk oz. rute, ki mi jo pokaže na mapsourcu, izpisal zaporedni seznam točk najbližjega naslova?
Se pravi, da bi lahko imel pisni izpis po naslovih, kje vse sem se na tisti ruti premikal????
PLS help me!!

LP!