GPS koordinate - ? - napačne koordinate

okrim

Pripravnik
6. feb 2012
96
0
6
Na navigaciji Wayteq X960 mi ne pokaže pravilne koordinate. Ko zapišem v navigacijo pravilne koordinate kjer se nahajam mi navigacija pokaže kraj 40 km oddaljen. Prosim, če bi gdo lahko kaj napisal na ta problem. Ali se da kaj nastavit ? Lp.
sprasujem se.gif
 
Nazadnje urejeno:

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.772
120
63
Imaš več možnih zapisov za GPS koordinate. Lahko si falil med nastavljeno možnostjo na napravi in dejanskim vpisom.
 

okrim

Pripravnik
6. feb 2012
96
0
6
RE. POPOTNIKU
Na tri načine se izpišejo koordinate, a vse so napačne.
1. pritisnem na GPS info in se izpišejo koordinate--- napačne;
2. izberem položaj kjer se nahajam izpiše se naslov, ki je pravilen in nato pritisnem na ½ i ½ in se izpišejo _širina in _ dolžina v številkah- stopinje, minute, sekunde.
3. v menu navigacije pritisnem: 1. NAJDI, 2.VEČ, 3.KOORDINATE, vpišem kooordinate, ki sem jih dobil prek računalnika na spletni strani mkg. gov.si na aplikaciji GERK. Na teh GERKih so točne koordinate iz geodetske uprave, kjer se lahko pridobi koordinate za vsak položaj. 4. pritisnem KONČAJ in nato pokaže točko kjer bi to naj bilo a narobe.. To je to. Lp.
 
Nazadnje urejeno:

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.772
120
63
Kakšen je zapis koordinat?
Da ni slučajno D48/GK? To je državni koordinatni sistem.
GPS uporablja WGS84. pri koordinatah je predpona lat in lon.
Pri večini aplikacij na spletu je možen preklop med tema dvema zapisoma, ponavadi poleg prikaza koordinat.(PISO, Geopedia ...)
 
Nazadnje urejeno:

okrim

Pripravnik
6. feb 2012
96
0
6
Na GERK-u sem pridobil samo koordinate, da primerjam z tistimi ki jih izpiše GPS. Na ta način sem tudi ugotovil, da koordinate, ki jih pokaže GPS niso pravilne. Lahko preveriš sam. GERK je aplikacija ministrstva za kmetijstvo, ki jo lahko uporablja vsak zaiteresirani. Lp.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.772
120
63
Vem, kaj je GERK - imam tudi sam kmetijska zemljišča. NaGerku so zapisi v D48/GK, ki ti nič ne pomagajo v GPS napravi. Sem ti v prejšnjem postu napisal.
Pojdi na PISO ali Geopedio ali i-Občino in boš dobil koordinate v WGS84 za GPS naprave.
Jaz sem na ta način našel znančev gozd/mejnike na 10 metrov točno. Z pohodnim GPSMAP 62s. Koordinate so štimale.
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Pa ravno to ti hoče krimec povedat,da nimaš pravega zapisa.
Poglej v temo POI kam je uporbniku dalo cilj samo zato,ker je pozabil vpisat piko.
Kako ti naj pomagamo,če pa ne daš koordinat,ki praviš da jih GPS prikaže narobe.
Vpiši koordinate od GPS v google map in poročaj če so tam pravilne.
 

okrim

Pripravnik
6. feb 2012
96
0
6
Po mojem je tako, da iste koordinate na GPSu ali pa na drugi napravi morajo pokazat isto točno določeno točko. A ni tako ? Pa me popravite prosim, če se motim! Lp.
 

okrim

Pripravnik
6. feb 2012
96
0
6
Vem, kaj je GERK - imam tudi sam kmetijska zemljišča. NaGerku so zapisi v D48/GK, ki ti nič ne pomagajo v GPS napravi. Sem ti v prejšnjem postu napisal.
Pojdi na PISO ali Geopedio ali i-Občino in boš dobil koordinate v WGS84 za GPS naprave.
Jaz sem na ta način našel znančev gozd/mejnike na 10 metrov točno. Z pohodnim GPSMAP 62s. Koordinate so štimale.

Sem preveril tudi na Geopedii in isto pokaže kot na GERKih. Sedaj je za pregledovanje GERKov NOVA VERZIJA PREGLEDOVALNIKA, ki ima dvojni zapis.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če bi pred 5 posti napisal koordinate ti bi lahko točno povedal kaj je narobe.

Evo ti primer:

1. Spodnje Negonje, skriti radar, omejitev 60
N 46.15197
E 15.37136

Je možno da si spregledal za 15 piko?

Ti piše tako ko pogledaš na nuvija:

N 46° 15.197
E 015° 37.136


spodnji zapis pokaže pravilno lokacijo zgornji pa narobno.
 

okrim

Pripravnik
6. feb 2012
96
0
6
Zgornji zapis koordinat: 46.15197 in 15.37136 sem vnesel v navigacijo in mi je izpisal naslov Kostrivnica. Samo tako lahko zapišem, brez pike iza 15 . A je to prava lokacija? Ugotovil sem da ni.
Drugačen zapis je lahko v stopinjah in ta pokaže drugo lokacijo, ki je Spodnje Nagonje.
Hvala za odgovore . Na navigaciji sem spremenil nastavitve - oblike prikaza koordinat in sedaj kaže v redu, do metra natančno - identično s podatki, ki so na orto-foto posnetkih. Pravilna nastavitev oblike zapisa je: SS MM SS,SS Hvala še enkrat. Nisem se takoj znašel. Lp.
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.772
120
63
Malo dalj je trajalo vse skupaj, vendar je važno, da si vendarle prišel do pravilnega zapisa in prikaza koordinat.
 

Tim

Pripravnik
9. sep 2007
79
1
8
Tudi jaz imam probleme z vpisom koordinat na navigaciji iGO. Če vpišem koordinate za ljubljanska Ahotel (N 46.029959˚, E 14.491607˚) ali M hotel (N 46˚04'06", E 14˚29'19"), mi program javi "Ne najdem nobene ceste v bližini". Če te iste koordinate vpišem v navigacijo Sygic, mi deluje kot je treba. Ali mogoče kdo ve kako vpisovat koordinate v iGO, da bo delovalo.

Hvala in Lp