GPS GOCLEVER 500 FE

okrim

Pripravnik
6. feb 2012
96
0
6
Kupujem navigacijo za v avto. Ker sem na teh forumih zasledil dosti koristnih informacij in ugotovil, da vas je dosti strokovnjakov, pa bi vas prosil za pomoč, da bi se lažje odločil pri nakupu. Ali ima gdo izkušnje, oz. ali mi lahko kdo od strokovnjakov napiše kaj o navigaciji GOCLEVER 500 FE. Recimo primerjava z NAVON 760, MEDIATEK ali pa z Wayteg 960 BT. Predvsem Mediatek so z ugodno ceno edino za kvaliteto ne vem. Hvala za odgovore. LP.
pozdrav.gif
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.383
725
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Vse od naštetih, razen Wayteqa, imajo zaklenjen software/shell, kar pomeni,da če se misliš kdaj kasneje poigravat in sam posodabljat zemljevide iz pašnikov, boš moral najprej skozi razne faze odklepanja naprave in tukaj je velika prednost na strani WayteQa. Ima med vsemi tudi najboljšo strojno opremo in dizajn, sploh pa je izredno gostoljuben za različne vrste navigacij.
 

okrim

Pripravnik
6. feb 2012
96
0
6
Hvala Janch. A to drži, da vsak svojega konja hvali. Prebral sem celi forum o navigaciji Wayteq in videl, da ima tudi slabe lastnosti. A imaš morda izkušnje tudi z drugimi GPS-i ? Naprimer na Goclever in Mediatek je možno priključit tudi kamero in pa je navigacija takoj za uporabo, ko jo vzameš iz škatle. Za mene je predvsem VAŽNO to, da dobim napravo, v katero ne bo potrebno posegat, ampak, da bo takoj za uporabo. Lp.
 

Slevin

Pripravnik
11. nov 2011
65
0
6
Kranj
@okrim

Misliš da ostale navigacije nimajo slabe lasnosti? Ravno tako jih majo, mi smo tuki razkrinkal Wayteqa v nulo, in za vsak problem smo našli rešitev. Če ti je problem 15 minut delat copy/paste je pa druga stvar.

Wayteq napravo imam skoraj da 3 mesece in z njo naredil skoraj 10.000km in imam res veliki razlog da bi je hvalil. Igo Primo najprej 1.2 zdaj že 2.0 pa še posebi hvalim in sem navdušen nad tem programom.

Pa še največja pozitivna lastnost Wayteqa je ta da če ti navigacijski program ni všeč uporabiš gumb "delete" in si naložiš novega ki bi zadoščal tvoje potrebe
wink-1.gif


Lp
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.383
725
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
@okrim
čez mojo konjušnico je šlo že zelo veliko različnih pasem, ki sem jih gonil in bičal a na koncu sem z razlogom enega obdržal
smile-1.gif
Poskušam bit kar se da nepristranski (čeprav morda res ne izgleda tako) ampak kar se tiče cestne navigacije, lahko povem, da tej mašinci ni para. Ne mislim dolgovezit zakaj, vse je strnjeno v forumu. Je pa res, da je za popolno izkušnjo vseeno potrebno vložiti nekaj malega truda, da si zadevo izpiliš po svojih potrebah.

Če pa rabiš navigacijo out of the box, potem kupi Garmina za 100 eur in furaj. Boš prav tako zadovoljen. Navon, mediatek, Mio in podobni mene ne prepričajo.
wink-1.gif


lp
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Točno tako kot je rekel Janch.
Če hočeš imeti dobro navigacijo,ki ti bo dobro služila in preverjeno deluje tako kot mora potem se odloči med Garmin in Wayteq.
Edino na kar te moram opozoriti je da ne kupi nuvija 30,40 ali 50,ker so z temi tremi tako udarili mimo da bolj niso mogli.
Imaš JCV in LA to je prednost.

Slabosti ti bom pa naštel samo nekatere najbolj pomembne:
Nimaš Garmin Lock,ne moreš brisati posnetka poti drugače kot pa da narediš Hard reset in z tem izgubiš vse nastavitve,JCV ti deluje samo v zelo slabi resoluciji,pa še tega moreš prenesti točno za tvoj model,ker od drugih ne deluje in še bi lahko našteval.
 

okrim

Pripravnik
6. feb 2012
96
0
6
Ali je gdo od vas, ki ste odgovorili imel Goclever? Pa prosim primerjavo. Re: SLEVIN-u : a lahko kar zbrišeš pa naložiš drug program? Za mene je to že problem nabavljat programe in jih instalirat. Lp.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Goclever je kupil prijatelj,ker je bil za mali denar in po enem tednu ugotovil,da se bolj splača dat malo več denarja in imeti dobro navigacijo.
Pojdi v trgovino in ga malo poglej,pa preveri še malo na karti,če ti bo našlo kake kraje,ki so bogu za hrbtom.
Preveri katere teme za katere nvigacije so najbolj aktivne in boš videl zakaj ti svetujemo tako kot ti.
Vsak od nas ti pove mnenje katera navigacija od vseh,ki jih je imel je bila najbolj uporabna na tebi pa je da se odločiš kaj boš kupil.
Na koncu koncev te bo vsaka znala vodit samo kako pa je že druga zgodba.
 

Slevin

Pripravnik
11. nov 2011
65
0
6
Kranj
@okrim

Potem si pa naloži Primo 2.0 gor pa ne boš imel nobene želje brisat in nalagat drugih naprav
wink-1.gif
En čas sem imel željo poskusit vse kar gre na Wayteqa gor in zelo hitro obupal pa ne zato ker bi težko nabavil programe ampak zato ker so ostali programi tako obupni (za moj okus seveda).
Če si kaj v bližini Kranja me lahko kontaktiraš pa dobiš napravo za hiter test. In verjamem da se boš potem zelo hitro odločil
smile-1.gif


Lp.
 

okrim

Pripravnik
6. feb 2012
96
0
6
Citat:
Če si kaj v bližini Kranja me lahko kontaktiraš pa dobiš napravo za hiter test. In verjamem da se boš potem zelo hitro odločil
Ja SLEVIN prav imaš eno takšno napravo moram preizkusit, žal sem od Kranja zelo daleč - (Prekmurje). Mogoče se pa gdo najde, saj nimam sile.