Google Pay

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Še ena prednost Google Pay pred našimi lokalnimi *Denarnik aplikacijami je ta, da Google Pay uporablja virtualne kartice, kar pomeni da trgovec vidi neko random številko kartice, ki ni tvoja in se (verjetno?) vsake toliko časa zamenja.

Torej je malo boljše iz vidika privacy.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Po migraciji na Google Pay opažam da telefon hitreje zagrabi na terminalu, zgleda so se bančne aplikacije od naših bank dolgo zaganjale, ker razlika je res noč in dan.
 

pantertom

Zelenc'
9. jul 2019
13
5
3
Kaj je to taka prednost Google pay?
Google Pay/Wallet vs home-made-denarnice nekaterih naših bank (oz. rebrandane MC/Visa app) je kar velika razlika v uporabniški izkušnji:
-transakcija traja 1s vs 5s
-nikoli ne rabiš vnašati PIN na POS, ker je dovolj biometrična identifikacija na telefonu (CDCVM (Consumer Device Cardholder Verification Method)
-transakcije pod 50€ se lahko izvršijo v zaklenjenem načinu ekrana
-večja varnost (tokenizacija PAN)
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Da je takšna razlika v času plačila:sprasujemse:
Sem tik nad tem napisal da je razlika v hitrosti kot noč in dan.

Sem pa danes plačal tudi nekaj nad 50€ in nisem rabil vpisati PIN-a. Po zgornji razlagi od pantertom mi je sedaj jasno zakaj. Prav tako nisem vedel da lahko plačam z zaklenjenim ekranom. Moram enkrat poskusiti.

Je pa tudi plačevanje z uro super in hitro, ampak tam mislim da moraš vedno odpreti Wallet app, vsaj jaz tako to počnem. Razen če je še tu kakšna bližnjica?
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.174
679
113
Vprašanje : je možno istočasno imeti na dveh ločenih telefonih Google Pay in Apple Pay. Obe aplikaciji se seveda navezujeta na isto bančno kartico. N26. Hvala za informacijo.
 

Podobne teme