Google Maps Navigation

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.860
612
113
Se že pozna na delnicah Garmina in TOMTOMa...
783324-garmin.jpg
 

Priponke

  • 783324-garmin.jpg
    783324-garmin.jpg
    31 KB · Ogledi: 300
I

Izbrisan uporabnik #488

Zanimivo, vendar bo zadeva očitno le online, kar pa ni tako v redu.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Že zdaj imamo npr. nokia maps (to mam na telefonu) pa se zadeve ne dotaknem, čeprav sem videl, da ima ok karte.
Saj pravim, zadeva je dobra,a nalaganje ni tako dobro.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Se popolnoma strinjam.

Bistvo GPS navigacije za, vsaj zame, neodvisnost. 60, Colorado ali Oregon, 2xAA Eneloop (ali nekaj, kar vem, da ne bo prazno, ko vklopim napravo) in to je to.


Web-based-navigacija odpade že takoj tu.



Ampak za nekoga, ki navigira samo po Sloveniji in še to izključno po cestah (oz. po Evropi, ko bo 3g roaming poceni) je Google zadel v polno. Street view, hibridne karte, verjetno bodo tudi nalaganje izboljšali.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Veš kaj je zanimivo. Da jim npr. podatke za Slovenijo daje Teleatlas (tako je razvidno na GE). ta pa je v lasti TomToma.
Zadeva ima potencial, imajo denarja neomejeno, do sedaj jim je še vsaka stvar prinesla denarce.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Ma street view je očitno zaenkrat samo v ZDA. Brez tega pa je tole SW brezveze in nič novega.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Street view sem videl že tudi po večjih evropskih mestih. Pariz sigurno npr.

Pa dva meseca nazaj sem v Luxembourgu videl Googlov pickup s kamerami.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Navigacijo večinoma rabimo tam, kjer nismo doma in kjer ne poznamo vseh lukenj in bližnjic. Za nas Slovence to skoraj vedno pomeni druga država in to, da bom v roamingu pretakal zemljevide, ni najbolj ekonomična rešitev. Na telefonu imam Garmina, ki mi, ko sem peš, povsem zadostuje kjerkoli v EU.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.190
5.468
113
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

Street view sem videl že tudi po večjih evropskih mestih. Pariz sigurno npr.

Pa dva meseca nazaj sem v Luxembourgu videl Googlov pickup s kamerami.

tudi london in glasgow je pokrit
 

mpm

Pripravnik
18. avg 2007
125
6
18
baje se osnovna pot/karta naloži že na začetku, tako da če vmes ni signala, (osnovna) navigacija še vedno deluje.