Google maps - Google Earth

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Ojla!
A se komu sanja, kako bi lahko izvozil pot, narejeno v Google maps v Google earth - ali še boljše, v GPS napravo?
Prosim, če se komu sanja - obe varianti; OK, ko je enkrat v GE potem ni problem izvoziti poti v ustreznem formatu.

Hvala vnaprej, LPM
PS: Prosim, če se ne utrujate s štosi tipa: Zakaj pa bi urejal pot v GM? Zakaj ne v kakem drugem urejevalniku?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.971
3.090
113
Narediš pot potem pa imaš spodaj kjer je opis poti tudi možnost za Save to my maps. Potem greš pod My places klikneš na to shranjeno pot iz zgoraj pod opisom imaš možnost izvoz v KML ali pa ikonico za Google earth kjer ti uvozi tja.
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Super, dela; sam sem moral najprej iti na star Google maps, na novem li teh linkov do GE ali pa do izvoza v KML obliki - ali pa nisem našel. Če veš, kje se nahaja v novi verziji mi prosim izdaj.
LPM
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.971
3.090
113
Citat:
Uporabnik miklavz pravi:
Super, dela; sam sem moral najprej iti na star Google maps, na novem li teh linkov do GE ali pa do izvoza v KML obliki - ali pa nisem našel. Če veš, kje se nahaja v novi verziji mi prosim izdaj.
LPM

Nova verzija GE ni vredna pol kurca moraš spremeniti v staro.
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Misliš na GM in ne na GE, right? Sem že spremenil v staro, malo bolje dela - čeprav so pa karte precej slabe...
LPM
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Karte so iste - samo, ko se mu zadal iz Soluna v Čanakale ni vedel, da tam obstaja trajekt in me je peljal preko Istanbula. Pa so bile opcije pravilno nastavljene.
To je ena od stvari, ki me moti pri GM. Seveda me je pri stari in novi verziji peljal enako.
LPM
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Miklavz .. kako si naredil pot v Google Earthu? Jaz sem probal pa je ne morem nikakor. Rad bi tako kot je v Garminovem MapSource, da si sam zarišeš pot po kateri cesti se boš peljal. Problem pa je, da na GE najdem samo opcijo, da si izpereš začetek in cilj, pot pa ti avtomatsko najde.

Kako zdaj. Kateri Google Earth je boljši? Stari ali novi?
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Ojla, jaz sem uvozil pot iz Google maps, stara verzija, KML format. Potem pa dela kot se šika.
V GE tudi jaz ne znam narediti tega.
Saj ga tudi map source serje, imaš premalo opcij za izdelavo poti po želji.
LPM
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Ja ... nekako se mi zdi, da je še garminov MapSource vseeno najboljši program za načrtovanje poti. Problem je edino tam, da ne vidiš satelitske slike, in moreš malo zraven misliti, če je to ta cesta ali ni, ipd.