Golobji problem

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Kamor sem se priselil je prejšnji lastnik potegnil dnevno sobo v enega od dveh balkonov. Sedaj je desno od zaprtega dela in po celi dolžini nad njim niša, kamor se je že pred mojo vselitvijo naselila golobja družina. Gnezdo imajo na desni strani v pokončni niši, tako da "pristajajo" in se gonijo po celi dolžini dnevne sobe. En del je še strešno zastekljen tako, da je vse posrano pa da o "milozvočnem" oglašanju sploh en zgubljam besed. Ker je drugače prostor super mi tole kvari kvaliteto življenja. Iščem rešitev v obliki strokovnjaka, ki bo najprej počistil in razkužil nesnago potem pa zamrežil obe niši tako, da se lahko golobi potem samo še zaletavajo noter če jim bo pasalo.

Ima kdo koga za priporočit in morda tudi informacijo o ceni takšnih posegov? Potrebno bi bilo kake 6m mreže širine 50cm z montažo in pa čiščenje tistega kota in stekel + še nekaj metrov bodic za robove in okvirje strešnih stekel.

Pa prosim brez alterjevskih "postreli, zastrupi, zakuri" nasvetov.
cool-1.gif
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Zgleda ste vsi na "zakuri, postreli, zastrupi" metodi.........resno, noben še ni mel težav z golobi na kakšni stavbi?
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Sem ti hotel dat nasvet,pa si napisal,da prosiš brez tistih omenjenih alterjevskih nasvetov
grims-1.gif

Ugotovil sem samo,da pri golobih ne pomaga nobena "prijazna" rešitev...
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
standarne metode so najbolj učinkovite...
se pa dobijo neke vrste trakovi, ki imajo ven špice . iščeš pod zaščita pred golobi....
10000019-zascita_proti_golobom-1041dd4df4ede26a.jpg

sicer pa vzemi kerherja ali vapa in počisti sam . bo najhitreje in najceneje
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:

sicer pa vzemi kerherja ali vapa in počisti sam . bo najhitreje in najceneje

Očitno še nikoli nisi imel problemov z golobi...in rad bi te videl,kako bi ti z kerherjem čistil golobje dreke po celem balkonu,vsak teden,mesec,leto...!
Tiste špice so pa bv,uporabne so samo za na okenske police,za na balkon pa pozabi,je preprosto prevelika površina. 100% celega balkona ne moreš zaščititi z bodicami,ker golob ti najde točno tisti centimeter balkona,kjer ni bodic in ti serje naprej...
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Špice že imam vendar ne dovolj taktično razporejene(nisem sam postavljal) - drugače so kar OK. Preprečit jim moram pa "ulet" do niše, kjer so se zagnezdili in do zgornje niše, kjer se gonijo ali kar pač že počnejo - je cel cirkus občasno. To se naredi tako, da se zamreži dostop in še obesi par kosov alu folije, ki jim dopove, da se nimajo kaj v mrežo zaletavat. Siguren sem, da jih bom par najprej pobral iz mreže preden se bodo nehali zabijat noter. Glavni problem pa je čiščenje, kjer se jaz ne bi šel junaka, ker si približno predstavljam kakšno sranje mora bit v tistem kotu in sam ne bi igral te "health hazard" igre. Balkon pa spiram itak......
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.298
62
48
No, neki velik "health hazard" ni, če bi se sam lotil.

Tyvek, lateks rokavice, dvojne, zaščitna očala in osnovni respirator, škornji, pa mislim, da bi šlo kar varno.

Drugo vprašanje je, če se ti ljubi =bat s tem......
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.876
3.001
113
Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:
standarne metode so najbolj učinkovite...
se pa dobijo neke vrste trakovi, ki imajo ven špice . iščeš pod zaščita pred golobi....
10000019-zascita_proti_golobom-1041dd4df4ede26a.jpg

sicer pa vzemi kerherja ali vapa in počisti sam . bo najhitreje in najceneje

Dokler nisem imel telih špic na špirovcu so hodil gor samo srat ko sem jim tole nastavil so pa gnezdo v njih spletli. Potem je pomagal samo en strel iz zračne pa jih ni bilo več nazaj.
 

Qmi

Fizikalc
22. jul 2007
1.056
1
38
41
Ljubljana
Meni so lani posrali kar konkreten del balkona
10.gif

Sem jih najprej spodil, vse skupaj spucal in ornk pošprical z deodorantom.
Jim je zadeva očitno smrdela, ker jih ni bilo več nazaj
grin1.gif
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
Da obudim temo. Kakšnenove metode, ki niso špice iz bau trgovin? Letos bom že tretjič odstranjeval gnezdo te golazni :(

Elektrika na balkonsko ograjo recimo, direktno iz kakega mini akumolatorja. Bi to šlo?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Kaj praviš, zakaj ptiči tako radi sedijo na električnih žicah? Hint: ne zato, ker bi jih treslo.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.201
4.671
113
Elektrika iz akumulatorja? A misliš, da bodo 12 V čutili?
Edino, če boš to elektriko oplemenitil skozi električnega pastirja. To pa bi znalo delovati.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Sorry sam jeseni odstranjevat gnezda? To naredi spomladi ko so jaca. Pac nekje majo hrano in pri vas mir in zavetje.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
Ne govorijo jim zastonj leteče podgane. 3. letos bom čistil gnezdo, vsakič pridejo nazaj in očitno se golazen nosntop goni/pari :(
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
tudi vrabci so nadležni, vsako leto na jesen mi hočejo skljuvat za gnezdo na ostrešju

zadevo je na koncu uredila sosedova veverica in mlad sokol, ki je pristal na vrtu