Golf 5 2.0 tdi tezave

Anej1993

Zelenc'
23. jan 2020
12
2
3
Prosil bi za koristen nasvet.
Kupil sem golfa 5 2.0 tdi 2006 letnik 140KM.
Po nakupu tri dni se mi je prizgala lucka Emission workshop.
Odsel sem do mehanika in je javljalo napako 19559 in 16785 receno mi je bilo da je egr nakar je egr odprl in je res bil zelo zelo zabasan.Odsel se avto je bil odzivnejsi mocnejsi in ni kadil kakor prej. No danes pa se mi je spet prizgala lucka za Emisije in javlja napako P3103. Receno mi je bilo da je loputa sesalnega zraka nekaj takega glede na to da je avtopred mano imel starejsi gospod sem mislil da je enostavno zabasan in sem nalil Stp cleaner natankal polnega in ga sel stisat na avtocesto tudi do 200 sem sel da bi se cim boljse spucal ,no na kriziscu pa sem opazil da avto mali potresava v leru in od speljevanju malo pokadi sivo.Pridem pred hiso ga hocem prizgati vidim da dalj casa rabi da vzge kot vroc.
Sedaj me pa zanima kje je kaksna brihta ki bi vedel kaj je ? Sosed mi je rekel da je za vzig kriv senzor vrocega vziga in da to kar mi potresava da je loputa zanic in da se da z programiranjem izklopiti loputo in nastavaviti parametre vrocega vziga da je to lahko tudi programska napaka.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Tipične napake ljudi (tvoj prejšnji lastnik!) ki si dizla kupijo za jajčkanje na kratke relacije in za bognedaj v obrate da se turbina nikoli ne zavrti :)

Spucat je treba vse v verigi....ne samo EGR....lopute....
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Pa dizla ne pucaš če ga gaziš 250km/h.....ampak če ga konstantno voziš med 2-3k obrati....
 

Anej1993

Zelenc'
23. jan 2020
12
2
3
Ej jaz sem vprasal ce kdo ve vidim da imate ze komentarje nepovezane glede teme...Kameleon kako to mislis vse v verigi ? Lopute ? Hvala za odgovor Kameleon.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
A je to morda motor s problematičnimi injektorji in še čim? Glava motorja recimo? Letnik je že pravi.
 
  • Wow
Reactions: koliko

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Kameleon kako to mislis vse v verigi ? Lopute ? Hvala za odgovor Kameleon.

Pucat moraš vse....vse od zračnega filtra do injektorjev....do izpušnega kolektorja egr in dpf...

Ko se 1x tak avto zabaše zaradi jajčkanja do maše in nazaj...

Če ne spucaš loputo....pa je 2dni mir.... Pa pol egr pa je 2dni mir.... Pol se ti dpf zabaše ker nič ne dela kot bi moralo... In se vrtiš v krogu in mečeš denar za bv...

Imel kolega tako na astri 1.6 cdti.....dokler jo niso proper razkopali in sedaj dela.... Vn so pa dobesedno koks štemali...tolk je bla zabasana...
 

Anej1993

Zelenc'
23. jan 2020
12
2
3
Pucat moraš vse....vse od zračnega filtra do injektorjev....do izpušnega kolektorja egr in dpf...

Ko se 1x tak avto zabaše zaradi jajčkanja do maše in nazaj...

Če ne spucaš loputo....pa je 2dni mir.... Pa pol egr pa je 2dni mir.... Pol se ti dpf zabaše ker nič ne dela kot bi moralo... In se vrtiš v krogu in mečeš denar za bv...

Imel kolega tako na astri 1.6 cdti.....dokler jo niso proper razkopali in sedaj dela.... Vn so pa dobesedno koks štemali...tolk je bla zabasana...
Ok vzeto na znanje egr pa loputa je bla jutr se bo sesalni kolektor pucov,pa.nov zracni filter
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Čisti kdo z orehovimi lupinami v Sloveniji.
Ker ko sem videl na you Tube to edino vredi sčisti to nesnago iz motorja. Pa ni škodljivo če kaj pade v mašino ker itaq zgori pol.
 

Anej1993

Zelenc'
23. jan 2020
12
2
3
Drugace pa tezava resena sesalni kolektot je bil zabasan in posledicno se niso premikale lopute v kolektorju sedaj je cisto druga zgodba,avto na nizkih obratih deluje mirneje potegne bolje se mi zdi tudi da je turbo manj slisen
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
No zdaj ga pa samo vozi na 2-3k rpm in bo to to.... Diesel je delovni konj.... Ko se ogreje ga ne šparaš :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Anej1993