gmail in outlook

netko

Guru
25. jul 2007
6.730
2.097
113
outlook je bil že prej za gmail manj varna aplikacija kar se je v google nastavitvah lahko rešilo z dovoljnjem za manj "varne" aplikacije.
Zadnji teden opažam da gmail računi v outlooku javljajo napako in se ne osvežujejo. Je kakšna hitra rešitev da ne iščem?
 
Nazadnje urejeno:

simon_m34

Fizikalc
25. jul 2007
454
30
28
43
MB
te opcije za manj varne aplikacije ni več z junijem
ko sem na novo nastavljal oulook stranki mi je začelo delati ko sem vklopil tole:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
outlook je bil že prej za gmail manj varna aplikacija kar se je v google nastavitvah lahko rešilo z dovoljnjem za manj "varne" aplikacije.
Zadnji teden opažam da gmail računi v outlooku javljajo napako in se ne osvežujejo. Je kakšna hitra rešitev da ne iščem?

pop3 mi je na enem racunalniku nehal delati. Ko sem ponovno nastavil imap pa ni vec tezav.
 
22. jul 2007
1.391
43
48
Ali pa greš sem ter v razdelku security, odpreš app passwords, ter izbereš v spustnem meniju izbereš mail in windows computer in klikneš generate,
program ti ustvari univerzalno geslo, ki ga vpišeš v outlook namesto svojega trenutmega gesla za prihajajočo in odhajajočo pošto in vse dela kot mora. za vsako napravo( telefon, tablica...) ustvariš svojo unikatno kodo
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.275
122
63
Ali pa greš sem ter v razdelku security, odpreš app passwords, ter izbereš v spustnem meniju izbereš mail in windows computer in klikneš generate,
program ti ustvari univerzalno geslo, ki ga vpišeš v outlook namesto svojega trenutmega gesla za prihajajočo in odhajajočo pošto in vse dela kot mora. za vsako napravo( telefon, tablica...) ustvariš svojo unikatno kodo
Ja, ampak pogoj je pa 2-step verification. Brez tega ti te možnosti ne ponudi.

Jernej
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.275
122
63
ja to je res, sam v čem je problem, sa jpotem ti nikjer ne teži za kakršnokoli dvojno verifikacijo
Slo Ampak ocitno ve, da se outlook prijavlja iz istega racunalnika in potem ne tezi vec.
ja to je res, sam v čem je problem, sa jpotem ti nikjer ne teži za kakršnokoli dvojno verifikacijo
Afaik si zapomni nekaj stvari, da ve, če je isti odjemalec. Nisem še imel časa preskusiti, ampak verjetno outlook iz drugega pcja na drugi lokaciji in drugem javnem ipju potrebuje novo geslo. Ali pa po določenem času spet zahteva preverjanje. Do sedaj sem na novo izklapljal "varne aplikacije" le na tistih PCjih, kjer se je pošta brala samo občasno. Kjer je outlook online bolj ali manj vse dni, je zablokiralo zelo redko.

Pomaga pa tole tudi pri raznih drugih programih, ki potrebujejjo smtp v svet. Recimo OKI skenerji. Tudi tam s to metodo spet deluje...

Jernej
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Tudi jaz imam sedaj težavo. Ob zagonu outlooka zahteva geslo, ki ga prej ni nikoli. V gmail-u sem nastavil dvostopenjsko verifikacijo. V outlooku sem ponovno vnesel imap in smtp nastavitve, pa še vedno isto. Pri odpravljanju težave mi javlja, da naj se obrnem na ponudnika internetnih storitev (imam T2). Se resno obrnem ali je kaj drugega?
 

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
862
63
28
v google accountu moraš kreirat varno geslo in potem to geslo vnesti v outlook
1655908324635.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: Yogi

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Samo v nastavite od mail odjemalca greš in spremeniš nastavitev strežnika, da za metodo overitve uporablja OAauth2, potem je tako kot bi se na spletu prijavil v gmail in si dober za naslednjih 10 let.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
numy, ja, če program podpira to verifikacijo. thunderbird jo brez težav, outlook pa ne vem, gmail pravi da so vse verzije do 2019 "nevarne". in s tem domnevam, da nimajo te opcije?
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.730
2.097
113
Ali pa greš sem ter v razdelku security, odpreš app passwords, ter izbereš v spustnem meniju izbereš mail in windows computer in klikneš generate,
program ti ustvari univerzalno geslo, ki ga vpišeš v outlook namesto svojega trenutmega gesla za prihajajočo in odhajajočo pošto in vse dela kot mora. za vsako napravo( telefon, tablica...) ustvariš svojo unikatno kodo
tvoj odgovor je rešitev