Gilera runner SP50 - previsoka končna hitrost??

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Hecna situacija: kako je mogoče da gre skuter v original stanju kar naenkrat po ravnem po števcu 72 km/h (po GPS 65)? Prej ni šel nikoli več kot 63 po števcu (55 po GPS). 14.000 km, valjčki polini 7g, pospeški prej slabi kot dobri. Obratov je pri končni hitrosti cca. 7200 - ali je to premalo oz. so morda valjčki pretežki?
sprasujem se.gif


Setup: razen odstranjene podložke vse original vključno z obema slepima cevema na izpušnem loncu

Gilera runner SP 50 l. 2010 (fergazer).
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ja pa če imaš podložko odstranjeno?? Pač, se konusi bolj približajo, ne in je večja hitrost. Al se ti je to kar naenkrat sedaj zgodilo brez tvojega vmešavanja v mašino?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.866
5.625
113
valjcki vsaj pri stari so bli original 5,3g...sam se je tud vrtela pol...

Sem 2x prebral...pa mi se zdaj ni jasno al je to dobro da je hitrejsa al ne
smile-1.gif


Mogoce se je pa slepo crevo zabasalo pa ne dusi vec
smile-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Za njga je dobro z vidika da boljše gre (predvidevam)...slabše pa, če ga bo policaj trefnil..ker pol bo kazen + avtovleka do Reala. + test hitrosti + (to je mogoče bonus...ker nisem prepričan: zaseg motorja?).
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Podložka je odstranjena že od nekdaj, oz. že s strani prejšnjega lastnika (pri 1.500 km). Tako rekoč iz danes na jutri se je vmax povečal za 10 km/h.

Kameleon: kot vem so original valjčki pri 2007+ modelih 6,3 g Edit: morda je res varianta da je slepo črevo zabasano in se je tako motor posledično napol samodejno odblokiral.
grin1.gif


vincent: meni je že OK da gre hitreje, čeprav ne poznam razloga. Policajem to seveda ne bi bilo po godu.
smile-1.gif


btw. jermen je bil pod garancijo menjan pri 8000 km, takrat so bili vgrajeni tudi drugi, malce težji valjčki.
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.866
5.625
113
Jaz bi odprl avspuh....ker z zablokiranim avspuhom cilindru vec skode naredis kot koristi....

Pa pustil vse ostale blokade not....oz jih odstranil po potrebi tok da bi moped/scooter normalno pospesil tm do 55- 60km/h...to se ni kriticna hitrost za policaje...

Mas pa lahko blokade....pac daljsi/al pa oblikovno drugacen batek na gasu.....ozko grlo v tisti gumi pr lamelah....podlozka na variotu...auspuh....pa ajde zaskocka na igli v frgazarju je lah na cist taspodni zarezi....

Na frcomoto.si mas ene 3 debeline teh podlozk za variomat....jaz bi vse ostalo odblokiral pa magar dvojno podlozko na variomat dal....da vsaj scooter normalno pospesuje do 50km/h in da sam sebe ne ogrozas v prometu...

unga uradnika k si je pa zmislu take neumne vrste blokad ki te ogrozajo v prometu pa dal j.... v prometne konice da se voz z takim anemicnim scooterjem pa da ga LPP bus guzi od zadaj....najbrz bi uzival....do spoznanja tko neb prisel...pac JU uprava at its best
smile-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.866
5.625
113
recimo doma imam tomos racing 25km/h

pometal sem vse vn...pustil samo ORIGINAL omejilec obratov na elektriki...

moped starta normalno....nima problem z 100kg tovorom
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.866
5.625
113
Pa se nekaj....za vse tiste ki so sedaj rekl fajn...bom pa kupil aftermarket omejilec obratov in bo to to...

Sicer nisem stromar....ampak vsi indici kazejo da AFTERMARKET omejilci radi kurijo CDI enote (tuljave)....ker ko prekinja iskro v sistemu povzroca špice ki prebijejo tuljavo....na dolgi rok...

torej uporabljajte te omejilce samo za tehnicni pregled al pa policaje (vezava na kljuc al pa bremzrocko).... za vsakdanjo voznjo pa ne... ker CDI enote so po +/- 100eur
smile-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.866
5.625
113
Citat:
Uporabnik afroC pravi:
Kameleon: kot vem so original valjčki pri 2007+ modelih 6,3 g Edit: morda je res varianta da je slepo črevo zabasano in se je tako motor posledično napol samodejno odblokiral.
grin1.gif


btw. jermen je bil pod garancijo menjan pri 8000 km, takrat so bili vgrajeni tudi drugi, malce težji valjčki.

14.000-8.000km = 6.000km......jermen se menja ri normalni uporabi tm na sezono ali dve......za odblokiranje bi bil lahko kriv tudi znucan jermen....ker je znucan (ožji) ne spleza več v tako visoko "prestavo".....zato se vrti v nižji z višjimi obrati in pri danih nastavitvah scooterja posledično doseže višjo hitrost...

Bi pa pri odblokiranem scooterju zaradi tega istega jermena dosegel slabše performanse...mal čudno ampak ja
smile-1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Samo to se mu je zgodilo iz danes na jutri. Morda si šel tankat, pa si tankal 100, prej pa 95, morda si gume kaj pumpal....morda si včeraj jedel feferone, pa si se danes tolk usr.a, da si 5 kil lažji, pa skuter bolj gre. Hahhahahhahaaa
hysterical-1.gif
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
LOL, nič od tega. Vmes sem edino prebarval izpuh, ker je bil rjast. Morda je mat črna kriva za višjo končno.
grims-1.gif
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Pri našem "kitajcu" kateri je omejen na 25 je stvar sledeča, po ravnem gre 25 v klanec pa 35, hec je pa ko prideš s klanca na ravnino ko zavre na 25 je kot bi ročno potegnil...