Gilera Runner menjava mašine

demokedes

Pripravnik
23. apr 2009
117
0
16
Pozdravljeni,
Imam Gilero Runner, letnik 2008, 70ccm.
Z njo sem sicer zelo zadovoljen, vendar pa sem tak, da vedno rad kaj šraufam. In tako sem včeraj zvečer prišel na eno (morda noro) idejo. Slišal sem, da recimo na Piaggio Liberty-a paše isti agregat od 50ccm in 125ccm. V smislu, da zamenjaš kar cel blok. Potem pa zanima, če bi to morda padalo tudi na mojega Runnerja. V smislu, da bi dal recimo 125 ccm 4T iz Libertya na mojega runnerja.
Ali je to možno?
Kot gledam ima liberty zračno hlajenje. Runner ima vodno bi potem to preprosto izključil?
Ali paše mašina? Aja konkretno sem pa gledal tole: http://www.bolha.com/avto-moto...rty+ma%C5%A1ina
 
Nazadnje urejeno:

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Ne bo ravno BP. Bistveno enostavneje je da dobiš 125, oz. 200 kubičen motor od runnerja in to namontiraš na svojega. Poleg tega je zračno hlajeni 125 od libertija približno enako močan kot natunana 70.

edit: s homologacijo (in izpitom) bodo verjetno težave.
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

demokedes

Pripravnik
23. apr 2009
117
0
16
Ja ja, sej to se zavedam da 4 taktni 125 ccm, po končni hitrosti ne bo nič bolje, kot sedaj, ko se peljem 100km/h, sam me pa mal moti, ker se res dere. Pa to dretje sem še nekako zrihtal z GP izpuhom, vendar je skoz na obratih, pa tudi poraba je na ravni osebnega avtomobila.
Ja seveda bi mi bilo idealno dobiti od Runnerja 180 ali 200ccm, vendar pa je tiste veliko težje dobiti. Tile libertyi so mi zanimivi, ker se jih prodaja cela vrsta italijanskih od njihove pošte in so relatvino poceni.
Če bi vseeno dobil vodno hlajenega 200cm od Runnerja, kaj pa potem vodno hlajenje, verjetno hladnilnik od moje 50-ke ne bi bil čist ta pravi.
lp,