Covid-19 Gibanje med občinami

Tine89

Zelenc'
2. nov 2020
2
0
1
Torej s partnerko ne živiva v isti občini in niti v isti regiji.
Med trenutnimi izjemami glede omejitve gibanja pa takšna izjema ni definirana. Torej sem v prekršku ali ne?
Osebno zaenkrat nimam nobenega papirja ali izjave.
Sklepam da nisem edini takšen primer.

 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Mislim, da ce bi njeno zacasno bivalisce registriral na svoj naslov, da bi potem slo. Nisem pa cisto preprican.

Lahko pa to uredis preko emaila na upravni enoti. Jutri jih poklici in povprasaj.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Torej s partnerko ne živiva v isti občini in niti v isti regiji.
Med trenutnimi izjemami glede omejitve gibanja pa takšna izjema ni definirana. Torej sem v prekršku ali ne?
Osebno zaenkrat nimam nobenega papirja ali izjave.
Sklepam da nisem edini takšen primer.

Izvenzakonska skupnost. Napišeš na izjavo, da si v izvenzakonski skupnosti z njo.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Če greš k njej si v prekršku.

Bivališče na UE lahko spremeniš, ampak moraš potem tudi stanovati tam, kjer si prijavljen.
Izjava, da si v izvenzakonski skupnosti če nisi? LOL, pa še dopiši, da izjava velja samo za prehajanje meja, ne pa za dedovanje, uveljavljanje socialne....LOL
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Sploh kaj veš o izvenzakonski skupnosti? Več kot očitno nimaš pojma.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Avtorju teme. Napišeš, da greš k svoji izvenzakonski partnerici, dodaš njene podatke in naslov. To je to.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Avtorju teme. Napišeš, da greš k svoji izvenzakonski partnerici, dodaš njene podatke in naslov. To je to.
Potem policaj še napiše položnico, on plača in je stvar zaključena.

Obiskovanje ljubic v drugem kraju ni med izjemami za prehajanje občinskih meja, ker ona lahko servis dobi tudi iz svoje občine.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Tega sploh ni težko dokazat že če gre za dedovanje, opravilno sposobnost, take stvari. Za prehod med občinami je pa več kot dovolj izjava, brez skrbi. In prav dosti pogojev ni razen tistih, ki so tudi za sklenitev zakonske zveze. Vsak primer se pa presoja posebej, če je potrebno, in verjemi, za prehod jebene občinske meje se ne bo noben s tem ukvarjal.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Tega sploh ni težko dokazat že če gre za dedovanje, opravilno sposobnost, take stvari. Za prehod med občinami je pa več kot dovolj izjava, brez skrbi. In prav dosti pogojev ni razen tistih, ki so tudi za sklenitev zakonske zveze. Vsak primer se pa presoja posebej, če je potrebno, in verjemi, za prehod jebene občinske meje se ne bo noben s tem ukvarjal.
Je lažna izjava tudi uredu?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Zakaj bi bila lažna?
Ker avtor ni rekel, da živita v izvenzakonski skupnosti. Je rekel, da je samo partnerica, ne pa izvenzakonska partnerica. Torej ljubica po domače.
Je pa pogoj za obstajanje in dokazovanje izvenzakonske skupnosti večletno bivanje na istem naslovu - kar tu očitno ni slučaj.

Tip z njo definitivno ne živi v izvenzakonski skupnosti.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Kaj se sekirate. danes sem prešel šest občinskih mej, nikjer sledu o kaki kontroli. Sicer sem imel neke, bolj za lase privlečene, papirje. Očitno napravijo kontrole, samo kadar jih zaprosi TV.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Izvenzakonsko skupnost izkazuješ z izjavo, overjeno na upravni enoti skupaj z izjavama dveh prisotnih prič. Imam to od 2015.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1 in jonny77

Tine89

Zelenc'
2. nov 2020
2
0
1
Ker avtor ni rekel, da živita v izvenzakonski skupnosti. Je rekel, da je samo partnerica, ne pa izvenzakonska partnerica. Torej ljubica po domače.
Je pa pogoj za obstajanje in dokazovanje izvenzakonske skupnosti večletno bivanje na istem naslovu - kar tu očitno ni slučaj.

Tip z njo definitivno ne živi v izvenzakonski skupnosti.
No, po skoraj 5 letih je najbrž kaj več kot ljubica kljub temu, da uradno nikoli nisva živela skupaj. Torej bi lahko rekel da sva v izvenzakonski zvezi.
Še vedno pa nevidim, kako bi se lahko skliceval na nekaj kar pri nas nima urejene pravne podlage.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Ker avtor ni rekel, da živita v izvenzakonski skupnosti. Je rekel, da je samo partnerica, ne pa izvenzakonska partnerica. Torej ljubica po domače.
Je pa pogoj za obstajanje in dokazovanje izvenzakonske skupnosti večletno bivanje na istem naslovu - kar tu očitno ni slučaj.

Tip z njo definitivno ne živi v izvenzakonski skupnosti.

Bivanje na istem naslovu ni pogoj za izvenzakonsko skupnost, je pa pogoj za skupno gospodinjstvo, kar ni isto.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
mirsi, ti si čist obrisan!
:bonk: A zdej sm pa js ubrisan, ker sem v skladu z vladnimi prepisi odgovoril na vprašanje ???
Vlado, ki daje ven takšne ubrisane predpise, jo boste pa še naprej hvalili, Pa ploskali ko policaj oglobi nekoga, ki je rogljiček na klopci, pa nikogar v bližini. Pa ko uklenejo nekoga brez maske. Pa tolkli po biciklistih ki kritizirajo vlado in njene butaste ukrepe.
Ko se bo pa Tine lupčkal z partnerico iz druge občine brez maske, to je pa uredu.

Potem pa tu nabijate, kako švedi upoštevajo samo navodila, mi balkanci pa iščemo luknje, izigravamo zakone.... pa svetujete, naj tip piše lažne izjave, in podobno.
Vlada nas je zaprla v občine ravno zato, da se nebi obiskovali in družili preko občinskih meja. In obiskovanje ljubic v drugi občini je pač prepovedano.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
No, po skoraj 5 letih je najbrž kaj več kot ljubica kljub temu, da uradno nikoli nisva živela skupaj. Torej bi lahko rekel da sva v izvenzakonski zvezi.
Še vedno pa nevidim, kako bi se lahko skliceval na nekaj kar pri nas nima urejene pravne podlage.
Če bo jutri umrla od korone (le kako bi drugače), ti ne boš po zakonski poti nič dedoval po njej.
Izvenzakonska skupnost seveda ima pravno podlago v družinskem zakoniku, vendar vidva ne živita v izvenzakonski skupnosti. Ker uradno in tudi dejansko ne živita skupaj.