gibanje cen stanovanj v prihodnosti

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.759
2.638
113
Zagotovo ne ko pride do vzdrzevanja itd… morda ne prvih 10, 20 let, kasneje pa stroski neprimerljivi ratajo
Daj ne nakladaj če pa veš da v LJ živimo v majnih dragih luknjah z visokimi stroški, vpeti med betonom in meglo. Da turistov sploh ne omenjam. Skratka kvaliteta življenja v podnu, je v vsakih Zgornjih fukovcih boljša.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.820
113
pri taščici
Stroski v hiši niso primerljivi zato, ker je hisa obicajno vecja od stanovanja, ima vecje razmerje zunanjih povrsin glede na m2 stanovanja. Pa v hisi si marsikdo privosci visji standard obnove kot v skupnih prostorih bloka.
Je v veliko blokih inox ali kovana ograja na stopniscu?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.670
6.227
113
Stroski v hiši niso primerljivi zato, ker je hisa obicajno vecja od stanovanja, ima vecje razmerje zunanjih povrsin glede na m2 stanovanja. Pa v hisi si marsikdo privosci visji standard obnove kot v skupnih prostorih bloka.
Je v veliko blokih inox ali kovana ograja na stopniscu?
Mislim da to sploh nima veze. V bloku da denar za streho 20 ljudi, v hisi pa eden oz dva
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.955
113
nisem še doživel, da bi se v sloveniji stolpnica porušila, kaj šele popravila
V Mariboru na koncu Partizanske vem da se je podrlo in na novo postavil en tak 4 nadstropni blok.
SmartSelect_20220129-091218_Earth.jpg
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Daco, to ni stolpnica, to je večstanovanjske hiša ki je pač očitno bila gnila in za porušit ker vlaganje ni bilo smoterno. Sedaj že na tem mestu stoji nov večstanovanjski objekt.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.955
113
Vem ja. Ni stolpnica, je bil pa nevaren objekt. Misli pa da ima sedanji objekt vsaj 4 nadstropja če ne 5.
Kar se pa potresne varnosti tiče v Ljubljani, mislim da so najbolj taki in podobni objekti v nevarnosti. Ali je kaka 12 nadstropna stolpnica tudi?
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
Torej od tocke kjer si trdil da vse novogradnje pokupijo eni in isti ljudje (celo zemljisko knjigo si navedel kot dokaz), sedaj, ko si bil pozvan da podpri svojo trditev, temo spreminjas v to da mlade druzine necesa niso dobile.

1. tud ferrarija dobijo redke mlade druzine
2. Mlade druzine nastanejo tako da dva otroke nardita. Mislim da je neumno da bi se morali ostali ukvarjat s tem kje bosta z druzino zivela.
Tomaz Kunaver in Barbara Straus Kunaver, lastnika (oz. njuno podjetje) 11 stanovanj v stavbi na Njegosevi, lastnika vsaj 5 stanovanj v Trubarjevem kvartu + se vsaj nekaj starejsih po centru Ljubljane. Recimo, konkretna imena pa to. Zadnje leto in pol sem iskal stanovanje za sebe, pa mi je situacija kristalno jasna.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.670
6.227
113
Tomaz Kunaver in Barbara Straus Kunaver, lastnika (oz. njuno podjetje) 11 stanovanj v stavbi na Njegosevi, lastnika vsaj 5 stanovanj v Trubarjevem kvartu + se vsaj nekaj starejsih po centru Ljubljane. Recimo, konkretna imena pa to. Zadnje leto in pol sem iskal stanovanje za sebe, pa mi je situacija kristalno jasna.
Pa si pomislil da se ukvarjata z oddajo stanovanj?
Kar nekaj podjetij je ki ima vec stanovanj pa iz tega ne mores zakljuciti da so lastniki zato da umetno drzijo cene gor.

ce se isces jaz enega prodajam.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
Pa si pomislil da se ukvarjata z oddajo stanovanj?
Kar nekaj podjetij je ki ima vec stanovanj pa iz tega ne mores zakljuciti da so lastniki zato da umetno drzijo cene gor.

ce se isces jaz enega prodajam.
On prodaja jahte, ona pa je odvetnica. Nikoli nisem rekel, da lastniki vecih stanovanj umetno drzijo cene gor namenoma. Rast cen je samo posledica tega, ker ljudje z denarjem pokupijo vse novogradnje (vecina normalnih ljudi si jih tako ali tako tezko privosci). Na zalost je tako, da je pri nas situacija z nepremicninami neurejena, pa je potem logicno, da folk visek denarja daje v stanovanja, tudi, ce oddajanje ni tvoj primarni biznis, ali pa je stanovanje potem celo prazno.

Hvala, sem nasel, pa upam, da mi ne bo potrebno v bliznji prihodnosti spet cez to.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.295
823
113
Jaz sem pri 17 letih pustil solo in sel delat. Doma mi niso dali niti EUR. Ne zato, ker niso hoteli, niso imeli.

Ob delu sem naredil solo, faks in magisterij. Kupil sem si stanovanje, ki ga danes oddajam. Namrec, ko sem spoznal zeno, nama je bilo moje stanovanje majhno in sva si kupila vecjega, skoraj 200m2 bruto. Za stanovanje sva dala vsak pol. Oa stanovanja sta v Ljubljani, nova gradnja, top oprema.

Zato mi gre na kur** Levica ki pravi, da mora drzava poskrbeti za stanovanja, mlade, ipd. Najprej naj drzava ukine FDV, starsi pa naj otroke naucijo delovnih navad. Ker Tik-Tok, Facebook in Instagram cele dneve ne stejem pod delovne navade. Od tukaj naprej si lahko velika vecina kupi stanivanje tudi v Ljubljani.

Danes mi ni nic hudega. Krediti odplacani in gledam, da si bova kupila se vikend nekje na morju.

Ne recem, da je enostavno, da pa se. Dela je dovolj in se da zasluzit. Ko pa poslusam po TV te filozofe, pa verjamem, da ne gre. Brez ocija in mamice se ne znano obleci, brez drzave pa ne znajo stanovanja kupit. Ne vem, a otroke znano naredit, al tudi zato koga drugega poklicejo.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.392
959
113
Obišči stran
Jaz sem pri 17 letih pustil solo in sel delat. Doma mi niso dali niti EUR. Ne zato, ker niso hoteli, niso imeli.

Ob delu sem naredil solo, faks in magisterij. Kupil sem si stanovanje, ki ga danes oddajam. Namrec, ko sem spoznal zeno, nama je bilo moje stanovanje majhno in sva si kupila vecjega, skoraj 200m2 bruto. Za stanovanje sva dala vsak pol. Oa stanovanja sta v Ljubljani, nova gradnja, top oprema.

Zato mi gre na kur** Levica ki pravi, da mora drzava poskrbeti za stanovanja, mlade, ipd. Najprej naj drzava ukine FDV, starsi pa naj otroke naucijo delovnih navad. Ker Tik-Tok, Facebook in Instagram cele dneve ne stejem pod delovne navade. Od tukaj naprej si lahko velika vecina kupi stanivanje tudi v Ljubljani.

Danes mi ni nic hudega. Krediti odplacani in gledam, da si bova kupila se vikend nekje na morju.

Ne recem, da je enostavno, da pa se. Dela je dovolj in se da zasluzit. Ko pa poslusam po TV te filozofe, pa verjamem, da ne gre. Brez ocija in mamice se ne znano obleci, brez drzave pa ne znajo stanovanja kupit. Ne vem, a otroke znano naredit, al tudi zato koga drugega poklicejo.

No ja, vseeno primerjaš hruške in jabolka... Danes je 200 bruto v Lj 500k+, ti si dal pa verjetno takrat pol manj denarja.
Enako recimo ne razumejo naši starši, da danes pač ne moreš kar tako kupit stanovanja, kot so ga oni. Prvič ga ni, drugič pa za to delaš praktično celo življenje. Veliki večini njih jim ga je namreč "podaril" Jazbinšek :D

Tudi sam sem imel "srečo", da sem kupil ko sem, in sem prišel za današnje razmere dokaj ugodno skozi sito kreditov. Če pomislim, da bi moral danes za isto stanpvanje jemati vsaj še 1x več kredita me konkretno stisne pri srcu.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.955
113
On prodaja jahte, ona pa je odvetnica. Nikoli nisem rekel, da lastniki vecih stanovanj umetno drzijo cene gor namenoma. Rast cen je samo posledica tega, ker ljudje z denarjem pokupijo vse novogradnje (vecina normalnih ljudi si jih tako ali tako tezko privosci). Na zalost je tako, da je pri nas situacija z nepremicninami neurejena, pa je potem logicno, da folk visek denarja daje v stanovanja, tudi, ce oddajanje ni tvoj primarni biznis, ali pa je stanovanje potem celo prazno.

Hvala, sem nasel, pa upam, da mi ne bo potrebno v bliznji prihodnosti spet cez to.
V primeru da en bogatun pokupi 10 stanovanj, smatram da le ta niso prazna. Ne vidim razloga zakaj bi kupil nepremičnino zato da stoji, delno propada, pa še stroške imaš z njo.
Kako pa so cene drugod po okoliških državah? Spremlja kdo? Jaz samo bežno Hrvaško primorje, tam je podobno kot pri nas. To kar sem lani kupil, upam letos prodat za 30% več. Veliko novogradenj vse bolj luksuznih in navadnim smrtnikom nedosegljivih. Škoda da mi je tako priraslo k srcu, da mi prodaja ne hodi po glavi.
 
Nazadnje urejeno:

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.295
823
113
No ja, vseeno primerjaš hruške in jabolka... Danes je 200 bruto v Lj 500k+, ti si dal pa verjetno takrat pol manj denarja.
Enako recimo ne razumejo naši starši, da danes pač ne moreš kar tako kupit stanovanja, kot so ga oni. Prvič ga ni, drugič pa za to delaš praktično celo življenje. Veliki večini njih jim ga je namreč "podaril" Jazbinšek :D

Tudi sam sem imel "srečo", da sem kupil ko sem, in sem prišel za današnje razmere dokaj ugodno skozi sito kreditov. Če pomislim, da bi moral danes za isto stanpvanje jemati vsaj še 1x več kredita me konkretno stisne pri srcu.
V bistvu sem dal tocno 500k… lansko leto.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.670
6.227
113
On prodaja jahte, ona pa je odvetnica. Nikoli nisem rekel, da lastniki vecih stanovanj umetno drzijo cene gor namenoma. Rast cen je samo posledica tega, ker ljudje z denarjem pokupijo vse novogradnje (vecina normalnih ljudi si jih tako ali tako tezko privosci). Na zalost je tako, da je pri nas situacija z nepremicninami neurejena, pa je potem logicno, da folk visek denarja daje v stanovanja, tudi, ce oddajanje ni tvoj primarni biznis, ali pa je stanovanje potem celo prazno.

Hvala, sem nasel, pa upam, da mi ne bo potrebno v bliznji prihodnosti spet cez to.
Ne poznam ju, zato bo to cisto ugibanje… ampak mozno tudi da sta prvo kupila parcelo in sla v posel z gradbincem. In na koncu jima je kot izkupicek ostalo toliko stanovanj. Pac ugibanje
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.670
6.227
113
Jaz sem pri 17 letih pustil solo in sel delat. Doma mi niso dali niti EUR. Ne zato, ker niso hoteli, niso imeli.

Ob delu sem naredil solo, faks in magisterij. Kupil sem si stanovanje, ki ga danes oddajam. Namrec, ko sem spoznal zeno, nama je bilo moje stanovanje majhno in sva si kupila vecjega, skoraj 200m2 bruto. Za stanovanje sva dala vsak pol. Oa stanovanja sta v Ljubljani, nova gradnja, top oprema.

Zato mi gre na kur** Levica ki pravi, da mora drzava poskrbeti za stanovanja, mlade, ipd. Najprej naj drzava ukine FDV, starsi pa naj otroke naucijo delovnih navad. Ker Tik-Tok, Facebook in Instagram cele dneve ne stejem pod delovne navade. Od tukaj naprej si lahko velika vecina kupi stanivanje tudi v Ljubljani.

Danes mi ni nic hudega. Krediti odplacani in gledam, da si bova kupila se vikend nekje na morju.

Ne recem, da je enostavno, da pa se. Dela je dovolj in se da zasluzit. Ko pa poslusam po TV te filozofe, pa verjamem, da ne gre. Brez ocija in mamice se ne znano obleci, brez drzave pa ne znajo stanovanja kupit. Ne vem, a otroke znano naredit, al tudi zato koga drugega poklicejo.
Te “jaz” zgodbe so za okolico vcasih nehvalezne. Pa ne ker ti ne bi verjeli, tvoja zgodba je povsem verjetna, ampak ker smo vsi odrascali v razlicnih okoljih. In potem se nekdo obremenjuje zakaj njemu ni uspelo kljub temu da se je iskreno trudil.

Se pa strinjam (in zato tud sodelujem tok v tej temi) da se da. In mi gre na zivce da se ustvarja vtis kako ni mozno. Je mozno. Sam nic ni na prvo zogo.

zaposlenega mam enga fanta, zdaj je 22, k meni je prisel pri 20. Prvo kar sem od folka kinga pozna izvedel, je da je mel v osnovni soli neko odlocbo. Sam je povedal da je maturo delal veckrat. Ampak jo je naredil. Zivi se doma, podedoval ne bo nicesar in vecina prijateljev se pogovarja samo o kripto. Njemu je pa fajn delat. In se zgodi da me v petek poklice ce je kaj za delat v soboto ker se mora punca ucit za faks. Zdaj sva napredovala do tocke ko mi ze sam predlaga kaj bi delal v soboto. Ni vedno najbolj racionalno (ker so pac nadure) ampak 22 letniku ki zeli delat ne morem reci ne. In sva veckrat govorila o stanovanju. Preprical sem ga da mesecno da na stran denar ki ga bo rabil kot polog za kredit nekoc. In mu bom pomagal z vsemi poznastvi na bankah, da mu uspe. Ko najdeva kaj pametnega za kupit.

Vcasih folk rab samo nasvet, razlago al pa zgled. On meni verjame ker od blizu gleda da se da.

Sam cist na siho vsem trdit da se da je pa vcasih mimo ker vedno rabis tisti scepec srece. Ki je nekateri pac nimajo oz niso imeli
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.670
6.227
113
Čestitke!
Dobro razmišljaš.
Tudi meni gre na organ, ko pričakujejo od države stanovanje v Lj, po možnosti v centru.
Po drugi strani se pa potala stanovanja priseljencem.
Jaz poznam par, nista priseljenca, 30 let stara. Oba sluzbe cca 1200 neto. Po nekaj letih cakanja sta dobila neprofitno stanovanje v novi soseski na brdu. Tko da tud tko se ocitno da :)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.192
113
Te “jaz” zgodbe so za okolico vcasih nehvalezne. Pa ne ker ti ne bi verjeli, tvoja zgodba je povsem verjetna, ampak ker smo vsi odrascali v razlicnih okoljih. In potem se nekdo obremenjuje zakaj njemu ni uspelo kljub temu da se je iskreno trudil.

Se pa strinjam (in zato tud sodelujem tok v tej temi) da se da. In mi gre na zivce da se ustvarja vtis kako ni mozno. Je mozno. Sam nic ni na prvo zogo.

zaposlenega mam enga fanta, zdaj je 22, k meni je prisel pri 20. Prvo kar sem od folka kinga pozna izvedel, je da je mel v osnovni soli neko odlocbo. Sam je povedal da je maturo delal veckrat. Ampak jo je naredil. Zivi se doma, podedoval ne bo nicesar in vecina prijateljev se pogovarja samo o kripto. Njemu je pa fajn delat. In se zgodi da me v petek poklice ce je kaj za delat v soboto ker se mora punca ucit za faks. Zdaj sva napredovala do tocke ko mi ze sam predlaga kaj bi delal v soboto. Ni vedno najbolj racionalno (ker so pac nadure) ampak 22 letniku ki zeli delat ne morem reci ne. In sva veckrat govorila o stanovanju. Preprical sem ga da mesecno da na stran denar ki ga bo rabil kot polog za kredit nekoc. In mu bom pomagal z vsemi poznastvi na bankah, da mu uspe. Ko najdeva kaj pametnega za kupit.

Vcasih folk rab samo nasvet, razlago al pa zgled. On meni verjame ker od blizu gleda da se da.

Sam cist na siho vsem trdit da se da je pa vcasih mimo ker vedno rabis tisti scepec srece. Ki je nekateri pac nimajo oz niso imeli
Zelo dobro napisano.
Je pa poleg sreče potrebno predvsem kaj narediti. Ker žurat cele dneve, pa na FB svetit nekako ne bo šlo. Pričakovati, da boš potoval po celem svetu in se fotkal za Instagram ne vem kje, hkrati pa z normalno plačo prišel do stanovanja nekako ne bo šlo.
Moji kolegi so trošili denar za top avtomobile, pa za Ibizo, itd. in me stalno podje.., da sem bedak, ker grem na Hrvaško kampirat (ko je bilo to še poceni). No, oni so sedaj še vedno doma večinoma, zagrenjeni do konca, da se nič ne da. Pač, je treba malo prioritete postavit. In pa seveda, če imaš dobrega vzornika/svetovalca to lahko zelo veliko pomeni oz. celo spremeni potek življenja.