Gdrive (ali alternativa) - izkušnje

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Zdravo.

Imamo nekaj (cca 2 TB) podatkov za začasno nekam spravit, da bi jih lahko čez kak mesec, dva, zopet prenesel na novo mašino.

Razmišljam, da si omislim dodaten plac na Gdrive (cca 10€/ mesec za 2 TB).

Uporablja kdo? Je zanesljivo?

Kakšna druga (cenejša) alternativa, ne bi škodilo tudi kak TB več...

Hvalaaa :nazdravje:
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Sem razmišljal o tem.
A po ker gre samo za začasno hrambo, mi bo potem disk odveč + treba ga naročit, pošraufat, ... Eh... lenoba, vem :zardelalter::zardelalter::zardelalter:
Pri cloudu pa samo prekopiraš gor in nato dol na novo mašino.

V teoriji mi je cloud bolj všeč. A se bojim, da je lahko praksa drugačna :sprasujemse::sprasujemse:
 
  • Haha
Reactions: sajkek

igi

Guru
13. okt 2007
5.365
992
113
Celje
Obišči stran
Sem razmišljal o tem.
A po ker gre samo za začasno hrambo, mi bo potem disk odveč + treba ga naročit, pošraufat, ... Eh... lenoba, vem :zardelalter::zardelalter::zardelalter:
Pri cloudu pa samo prekopiraš gor in nato dol na novo mašino.

V teoriji mi je cloud bolj všeč. A se bojim, da je lahko praksa drugačna :sprasujemse::sprasujemse:
sam uporabljam One drive od Microsofta. Seveda pa mu ne zaupan (kot tudi nobenemu drugemu ponudniku). Zato so vsi podatki dodatno še na Synologyju...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zanzibar in novaa

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Zunanji hard disk imaš v katerikoli resni računalniški trgovini naročen v manj kot 5 minutah in dostavljen v max 3 dneh.
Priklopiš ga na USB s priloženim kablom. Ne rabiš nič šraufat, formatirat itd...
Za bonus imaš dodatno zbackupirane te podatke.
Edit: V cloud dam samo podatke, ki jih imam še kje drugje. Ni šans, da bi v cloudu bila edina kopija teh podatkov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zanzibar in igi

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Imamo nekaj (cca 2 TB) podatkov za začasno nekam spravit, da bi jih lahko čez kak mesec, dva, zopet prenesel na novo mašino.
Razmišljam, da si omislim dodaten plac na Gdrive (cca 10€/ mesec za 2 TB).
Uporablja kdo? Je zanesljivo?
Google Drive deluje zanesljivo, vendar preračunaj, koliko časa se ti bo to prenašalo na tvoji povezavi.


Jaz bi kupil zunanji disk (če imaš denar, lahko tudi SSD) in ga po koncu selitve podatkov obdržal za backup.

Western Digital zunanji trdi disk WD Elements Portable 2 TB, USB 3.0 (WDBU6Y0020BBK-WESN) 78,89 €
Samsung T7 Shield SSD disk, 2 TB, moder (MU-PE2T0R/EU) 177,99 €
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zanzibar

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Zunanji hard disk imaš v katerikoli resni računalniški trgovini naročen v manj kot 5 minutah in dostavljen v max 3 dneh.
Priklopiš ga na USB s priloženim kablom. Ne rabiš nič šraufat, formatirat itd...
Za bonus imaš dodatno zbackupirane te podatke.
To mi je vse jasno...
Lenoba me je vzpodbudila za pisanje vprašanja na alter :zardelalter::zardelalter:

Dokler razpravljamo tukaj, bi se na naročen novi disk najbrž že kopiralo :oops::oops:
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Bucko in sousis

Torus

Fizikalc
17. mar 2008
579
34
28
Kar se tice obstanka sharnjenih podatkov v oblacnih storitvah vecjih ponudnikov, so zagotovo bolj varni od namiznega diska NASa brez replikacije na zunanjo lokacijo. Za Google konkretno imajo narejeno tako, da lahko izgubijo vec podatkovnih centrov istocasno in se vedno uporabniki nebi smeli zaznati kakersne koli izgube podatkov. Dodatno imajo potem se backup-e.

Kar se pa tice tega, da oblacni operater vidi tvoje podatke je pa druga stvar.

LP
Torus
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zanzibar

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Najbolj varna tudi. Evo ravno danes puf crknil facebook po celem svetu. Ni bil za dolgo ampak je bil...
Oblačne storitve so pa tudi lahko na takšnem udaru.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zanzibar