Garmin VENU

Anja975

Zelenc'
30. sep 2020
4
0
1
Pozdravljeni!

Imam uro Garmin Venu, ki ni bila kuplena v Sloveniji, zato žal nimam možnosti namestitve slovenskega jezika. Zanima me če bi lahko nekako spremenila GPS lokacijo ali če bi mi lahko nekdo poslal datoteko v slovenskem jeziku.

Najlepša hvala za pomoč.

Anja
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Niti prek web updater ali pa garmin express? (testiram če sploh veš za ta 2 programa :).)
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
To si preberi. Gre praktično za enako uro, samo da ima venu OLED zaslon.

 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Sem poskusila tudi z webupdaterjem in ne gre..

Torej verjetno slovenski jezik za tvojo uro ne obstaja, vsaj uradno ne.

Imaš torej dve možnosti, da vseeno kdo ima datoteko slovenia.ln3 in da ti jo pošlje, ti pa jo na napravi prekopiraš v imenik Garmin/Text.
Druga možnost pa je, da iz naprave snameš datoteko za jezik, ki ga dobro ali vsaj približno razumeš (naprimer nemško = german.ln3), jo odpreš v beležnici (notepad) in prevedeš vse kar je tam v nemškem jeziku v slovenskega (ne pretiravaj z dolžino besedil), shraniš in prekopiraš nazaj na Venu.

Napravo nato varno odklopiš s PCja, v menujih Venuja izbereš angleški jezik, greš na osnovni ekran in nato izbereš še nemški kezik. In to je to.

Seveda pojma nimam če to deluje tudi na Venuju, ampak na velikem številu Garmin naprav, ki imajo "jezike" v imeniku Garmin/Text, to deluje OK, torej obstaja velika verjetnost, da bo tudi na Venuju.

Pa še opozorilo, če se odločiš za tako pot, potem dobro spravi narejeno datoteko, ker jo boš morala po vsaki posodobitvi ure ponovno prenesti na uro (posodobitev in tudi sam priklop na Garmin Express (če tega nimaš izklopljenega!) ponavadi prepiše tudi .ln3 datoteke)! Pa še, po kaki res veliki posodobitvi sistema (sicer zelo redko), .ln3 datoteke toliko spremenijo, da stara verzija ne dela več OK!
 
Nazadnje urejeno:

Anja975

Zelenc'
30. sep 2020
4
0
1
Super najlepša hvala za podroben opis. Za venu obstaja original datoteka slovenskega jezika, vendar ga v moji uri ni ker je bila kupljena v drugi državi.

Najlepša hvala za pomoč.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms